Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a "magyar mentalitás"?

Mi az a "magyar mentalitás"?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam/olvastam már, hogy valaki valami negatív dologgal kapcsolatban a magyar mentalitásra hivatkozott, de nem fejtették ki bővebben, hogy mire is gondolnak. Leginkább politikai témáknál jött ez elő, ezért tettem fel ide a kérdést.

2012. jún. 21. 13:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
53%

1. Csak nekem lehet igazam, mert mindenki hüJe (direkt J).

2. Nekem a legrosszabb, te meg ne szólj bele, mert neked biztos nem olyan rossz, mint nekem.

3. Köcssög vagy mert többet keresel. Hülye vagy mert kevesebbet.

4. "Mé'nem kettőt kaptam?"

5. Te neszójábe mert dilettáns vagy.


Kb ez a magyar mentalitás.

2012. jún. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
57%
Tipikus magyar viselkedésmódot, ahogyan a dolgokhoz hozzáállunk, ezt jelenti a mentalitás. Azt hogy ők konkrétan mire gondoltak nem tudom. Tipikusnak mondható: a dögöljön meg a szomszéd tehene is. Valljuk be, sokan nehezen viselik a kudarcot és nem örülnek a másik sikerének. Irigyek és áskálódók vagyunk.
2012. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
41%

A magyar mentalitás elsősorban a következő tulajdonságokat foglalja magában:


-hűség

-hazaszeretet

-összetartás

-tolerancia

-szorgalom

-műveltség



A magyarellenesek gyakran emlegetik negatív előjellel és negatív tulajdonságok hozzárendelésével, ám ennek van egy egyszerű magyarázata: ők magyarellenesek.

2012. jún. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
50%

"Valljuk be, sokan nehezen viselik a kudarcot és nem örülnek a másik sikerének. Irigyek és áskálódók vagyunk."


Szerintem csak te. :)

2012. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Értem, de ezek szerintem emberi tulajdonságok, ahogy az irigység is, nem csak kizárólag a magyaroknál található meg. De ezt általában úgy használják, mintha tipikus magyar dolog lenne. Viszont a környezetnek sok szerepe van abban, hogy ezek mennyire erősen törnek elő.
2012. jún. 21. 14:07
 6/37 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nincs olyan, hogy "magyar mentalitás". Önmagukat hű de felvilágosultnak képzelő emberek szoktak ezalatt mindenféle negatív magatartást érteni (hozzáállás, gondolkodásmód, stb.). Egy diszkriminatív, általánosító, degradáló, már-már szitokszó. Ennyit jelent.
2012. jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
33%

Ugyanolyan nem létező fogalom, mint a mélymagyar, magyarkodás, stb.

Valaki rosszindulatból kitalálta, aztán pár idióta körében népszerű lett:

Pl. ha irigy, kapzsi stb. vagy, az nem irigység, kapsziság, stb. hanem ,,magyar mentalitás"

ha márc. 15-én felveszel egy kokárdát vagy igazságtalannak tartod Trianont, az ,,magyarkodás" és ,,mélymagyar" vagy

stb.


Persze senkinek sem jut eszébe a Németo. egyesülését ünneplőket ,,mélynémetnek" nevezni, meg a baszk szeparatisták sem ,,baszkodnak", ugye :)

2012. jún. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
82%
Utálj mindenkit, akinek a helyzete jobb a tiédnél, nézd le azt, akinek rosszabb, és túrd ki azt, akinek hasonló.
2012. jún. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
6%

"-hűség

-hazaszeretet

-összetartás

-tolerancia

-szorgalom

-műveltség"


Sajnos ezek nem érvényesülnek csak kevés magyarnál.A kommunista diktatúra átmosta az emberek agyát.Egy évszázadokig csodálatos feudalista-kapitalista országból pár évtized alatt egy egy romot csinált.Derékbe törte az emberek lelkét és tönkre tette a mentalitást.


Ez az úgynevezett magyar mentalitás márpedig a kommunizmus számlájára írható.Büszke és szép Magyarországot a mocskos vörös fertő tette ilyenné.


Ilyenkor lehet mondani hogy bár a németek nyerték volna a háborút.Jobb lett volna.A mocskos szovjetek tönkretették ezt az országot.És a sok hazaáruló , Kádár , Rákosi , Nagy Imre mind szovjet báb volt.

2012. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
A magyar mentalitást pejoratív értelemben használják. Azt értik alatta, hogy a magyarok egész Európában egyedüliként búskomorak, kishitűek, irigyek, frusztráltak, tudálékosak és igen a dögöljön meg a más tehene is tipikus. Persze ez is csak általánosítás.
2012. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!