Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted miért nem legalizálj...

Szerinted miért nem legalizálják Magyarországon a marihuanát?

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 15:01
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
49%

Kedves kérdés feltevő, azt hiszem Te nem vagy tisztába, hogy a mirhaina erős függőséget okoz. Fogyasztása gyakran hallucinációt is okoz. Hogy miért nem legalizálják? Ennek számos történelmi kulturális oka is van. Az alkohol és dohány fogyasztásnak évezredes hagyománya van az európai kultúrában. Nagyából mindenki ismeri, hogy mennyit kell elfogyasztani ahhoz, hogy függő legyen. Ennél sokkal kevesebbet tudunk a kanabisz származékokról. Pl milyen hatással lesz a gyerek fejlődésére, ha az anya drogfogyasztó? E mellet még az is megfontolandó, hogy egyelten egy magát civilizált országnak mondó államban sem lehet közforgalomban kapni ez a szert. /még Hollandiába is csak néhány ilyen éjszakai bárban./

Ja és még valami. Mutass légyszíves egyetlen egy olyan embert, aki börtönben ült pusztán drog fogyasztásáért!!!

2009. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
83%

Most gondolj bele, szerinted lehetséges lenne? Képzeld el, hogy holnaptól fogva legalizálják, és kapható lesz a corában, mekkora felháborodást váltana ki. Az emberek egyszerűen nem akarnak mariskát, mert azt tanulták az iskolában és azt látták/olvasták/hallották mindenütt, hogy ez milyen rossz (nem tudom, hogy tényleg az-e, bár valószínűnek tartom). Lehet, hogy van az országban néhány ember, aki él vele, de a többség kifejezetten a marihuána ellen van, hogy mennyire jogosan, az ilyen szempontból mindegy.

És valószínűleg a szegényebb réteg kapna rá igazán, hogy elmeneküljenek a problémáik elől, mert a műveltebbek tanulták az iskolában, hogy a marihuána rossz és nem szabad kipróbálni. Szóval ez csak újabb baromság lenne, amire kaja meg ruha helyett a segélyeket elszórnák.


Természetesen attól, hogy valaki megiszik egy pohár sört, még nem alkoholista, és évente pár marihuánás cigi nem jelenti, hogy drogfüggő vagy. De ahogy az alkoholizmus is nagy probléma, a drogfüggőség is azzá válna, mert sokan egyáltalán nem ismerik a mértékletességet, hagyják, hogy primitív vágyak vezessék őket. Szóval szerintem nem a marihuána egészségre gyakorolt állapota a fő gond, hanem az emberek fogyasztási szokásai.

(és ráadásul itt sz.rják le, hogy elmúltál-e 18... még csak azt hiányzik, hogy a gyerekek együtt mariskázzanak a barátjuk nyolcadik születésnapi zsúrján)

2009. aug. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim válasza:
79%

Én nem füvezek, ki se probáltam még!De én legálissá tenném.

Ha úgy árulnák itt mint amsterdamban, akkor Magyarország gazdaságát kicsit helyre pofozná.Még egy dolog.Más országokban ahol füveznek a "gyerekek" és nem isznak mint itt felmérések vannak mennyivel kevesebb az erőszak, a rongálás a verekedés.Mindenki nyugodtan el nevetgél. Persze ettől még ugyanolyan káros. De szerintem jobb lenne pénteken a városba nem padokon fekvő-hányó-üvegeket törő embereket látni.

2009. aug. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
68%

Fügyi 18,00 ás paszulyos.


Soha nem alkoholizáltam és nem is füveztem.

A 40 kg az 118kg és egész életemben sportoltam.


Nekem ne szóljon be sem egy bűzlő alkesz sem egy elbódult füve sem,főleg meg ne úgy hogy nincs testközelbe.


Én csak annyit szerettem volna közölni hogy mind a kettő egy adag szar és az hogy az egyik híg és sárga a másik meg barna és kemény attól még nem lehet kettős mércét kiállítani. Csak azért mert az egyik barom ezt szereti a másik meg az.

Érted paszulyos, vagy ha arra járok magyarázzam el mielőtt nagy lenne az arcod.

2009. aug. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
92%

"Ennél sokkal kevesebbet tudunk a kanabisz származékokról. Pl milyen hatással lesz a gyerek fejlődésére, ha az anya drogfogyasztó?"


téves állítás. ismétlem, nem egy kutatás mutatott pozitív eredményeket ezzel a témával kapcsolatban. ha igazán érdekel a dolog, olvasd el a könyvet, amit beírtam.

az itteni hozzászólók 90%-a valóban igen keveset tud a marihuánáról a megnyilvánulásokból ítélve.

nincs is ezzel gond, csak valahogy én úgy állok az ilyesmihez, hogy amiről nincs elegendő információm, arról nem nyilatkozok addig, amíg utána nem néztem.

2009. aug. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
93%
Éppen ma hallottam a rádióban, hogy Mexikóban is legalizálták egyes drogok használatát. Főleg a kábítószerkereskedők vitorlájából vonták ki ezzel a szelet. Hatása inkább kedvező, tehát a döntés mögött nagyon is racionális elvek vannak. Ott meg lehetett oldani, nálunk miért nem???
2009. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
látod... ezért.
2009. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
100%

Olyan dolgokat állítanak emberek amik egyszerűen nem igazak és minden alapot nélkülöznek.

Az alkoholra szocializálódott a társadalmunk és csak ezért lehet kérdés az hogy lehet e legális a fű.

Mind a kettő ehet súlyos vagy épp jelentéktelen tényező akár az egyén akár a társadalom szempontjából.

Nem az a lényeg hogy iszol vagy szívsz vagy mindkettő, hanem hogy ne legyen rendszeres a hétköznapjaid átitató.

Hogy ne legyen mértéktelen a fogyasztásuk.

Az igazi bor, talán egyetértünk hogy egészséges, de nem napi 2-3 l és ha csak egy egy pohárral iszik meg az ember attól még nem nem alkesz. Ahogy az sem drogos aki este a napi munka után lazít és elszív néhány slukkot .

Nekem akadnak az ismerő ilyenek is és olyanok is és én nem tapasztalok problémát, csak a túlzott fogyasztás ami oda verhet és ne maz hogy mit csinálsz.

Jahh , nem iszom,nem füvezem,még csak nem is cigizem.

2009. aug. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
21%

" Szerinted miért nem legalizálják Magyarországon a marihuanát? "


Hat nem eleg az,hogy az alamfo szivat egy par millio embert

te meg fuvet szeretnel??

Hat te hol elsz nem vagy magyar??

Ismered a korkaszat?? ha nem nezz utanna van eleg parlagfu azt szivjad kisapam , kisseb lessz az alergia veszely..

2009. aug. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
57%

Nevetséges dolog, mert anyuka rivotril tabija, amihez szintén hozzájut a gyerek károsabb, mint a marihuána, vagy a gomba, mégis "legális".

A megoldás az lenne, ha vényre felírható gyógyszerré válna legalább. Így ahogy most van hamarabb eltalálnak a fiatalok a kemény drogokhoz, amik valóban károsabbak, mint egy pszichotikum, vagy nyugtató.

A nyugtatók is terjednek feketén is, ha legalább gyógyszerré válna, részben nem feketén terjedne.

És én igenis kihangsúlyozom, hogy aki nyugtatókat stb. eszik legalább annyira drogfüggő, mint aki mindennap elszív egy füves cigit.

2010. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!