Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ingyenes felsőoktatás mindenki...

Ingyenes felsőoktatás mindenkinek?

Figyelt kérdés

"... most már úgy tűnik, hogy mindenkinek ingyenes lesz a felsőoktatás, aki eléri a 240 pontot és Magyarországon akar dolgozni.

A miniszterelnök azt mondta, jövőre mindenkit felvesznek, aki teljesíti a bekerüléshez szükséges minimális ponthatárt (jelenleg 240 pont) és itthon akar dolgozni. A bejutást tehát szabaddá teszik, de a diákok által sokat bírált "röghöz kötés" megmarad." - Index



2012. dec. 15. 20:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mondjátok már meg, hogy térülne meg az oktatásba fektetett pénz? Magyarországon a vállalatok nagyobb arányban szűnnek meg, mint ahogy létrejönnének (tudom, mert a szakdolgozatomban 15 oldalon keresztül elemeztem a témát). Már most is rengeteg munkanélküli diplomás van, és a helyzet egyre rosszabbodik. Persze, legyen mindenki jogász, bölcsész és közgazdász, aztán meg hallgathatja a jóember, hogy szegény utcaseprőnek diplomája van... Ahhoz, hogy azt elérjük, amit Finnország, egy elég jó alaptőkével kéne rendelkeznünk, ami nincs. Márpedig sz*rból senki se tud várat építeni, és ha nem tudnak, akkor marad a sz*r, arra pedig lehet masnit kötni, de fölösleges (értsd: semmiből nem lesznek munkahelyek, márpedig a nemlévő munkahelyre nincs értelme diplomásokat kreálni).
2012. dec. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy nemrég önellátó felsőoktatásról vizionált, ez nagy visszalépés nemde?


De nyilván azt is kitalálja a Kárpátok Géniusza, miből lesz ez a grandiózus terv finanszírozva, ha 37 milliárdot kizsuppolt már idén a felsőoktatásból, ellenben minden idiótát beengedne aki csak kopogtat az egyetem ajtaján.


A kérdés ki fogja a sok beszabadult diákot egyáltalán oktatni? Ki fogja állni, ha egyszer ingyen van?


Egyáltalán, hogy fogja egy kegyelemkettessel bejutó illető elvégezni BÁRMELYIK egyetemet is? De valamilyen csodával határosan mégis, hova tesszük ezt a rengeteg már TÉNYLEG semmihez se értő diplomást.


Vagy csak megint többet ivott a egy bizonyos hungarikumból a kelleténél a Nagy Testvér?


Hogy ne csak kritizáljak, én is biztosítanám az állam támogatást minden hallgatónak, de én a bejutást minimum 425 ponthoz kötném. A jelentkezők száma alapján, +/- 50 pontig lehessen korrigálni.

2012. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"A legdurvább 10 milliós szak se feltétlen garantálja az 500k-s fizetést. Belőlem pl. tanár lenne a végén. Tudod, mennyit keres egy tanár? "


Nem is a tanárképzés a 10 milliós szak...

2012. dec. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
megmondaná valaki, hogy ma hova elég 240 pont? (kevesebb, mint az elérhető pontok 50%-a)
2012. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Normális szakokat támogassanak teljesen ingyenesen,de ne legyen egy rakat bölcsészünk.....

mellesleg ez megint csak arról fog szólni,hogy Pistikének derogál,hogy ő dolgozzon,inkább majd elmegy "tanulni",így lesz oka,hogy ő miért is bulizik.

23éves vagyok,tudom,hogy ez megy a korosztályomban.Amikor szakközépből mehettem volna fősulira,én nemet mondtam,inkább letettem a cnc esztergályos szakmát,mert láttam,hogy van értelme.Azóta is abban dolgozok,ha tehetem +napokat vállalok be a SAJÁT érdekemben.Akkor kinevettek,hogy miért nem mentem fősulira....Most féltékenyek,mert nekem van egy kocsim hitel nélkül,valamint lassan egy ugyan nem nagy,de saját házam(igaz hitelre).

Hajrá bölcsészek!

2012. dec. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Azért a bölcsészeket se kéne leugatni. A saját szűk látókörűségedről és a tanulatlanságodról teszel tanúbizonyságot, ha semmibe veszed a történelem, irodalom, stb.. a kultúra oktatását.

Ha csak anyagi javak lennének, mint ahogy azt gondolod, akkor leragadtunk volna az őskorban.

Mellesleg a téged írni-olvasni-számolni, alapvető készségtárgyakra is azok a rohadt bölcsészes nénik tanítottak meg az alsóban.

2012. dec. 16. 16:01
 17/17 anonim ***** válasza:

"Azért a bölcsészeket se kéne leugatni. A saját szűk látókörűségedről és a tanulatlanságodról teszel tanúbizonyságot, ha semmibe veszed a történelem, irodalom, stb.. a kultúra oktatását. "


Nem az a baj, hogy mit tanulnak, hanem, hogy mennyien. És milyen mértékben. Ilyen szempontból az államnak igaza volt: azért fizet, amit kér. Ha nem kell több bölcsész és közgazdász, minek fizesse a képzésüket?


Más dolog, hogy hetekkel a jelentkezés előtt szembeállítani ezzel diákok százait, több mint őrültség volt.

2012. dec. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!