Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene tüntetni a diákok...

Nem kellene tüntetni a diákok ellen?

Figyelt kérdés

Amikor én 10-15 éve tanultam akkor sem volt nagy színvonal a felsőoktatásban a diákok részéről, de most el jutottunk oda, hogy még követelőznek a nulla teljesítmény mellett.

Ha ilyen emberekre bízzuk a jövőnket akkor nem marad Magyarország.


2012. dec. 16. 19:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Ide figyelj, én amikor érettségiztem (tavaly), akkor úgy döntöttek a jelentkezés előtt 1 hónappal, hogy beszüntetik az állami helyeket.

Én, és rengeteg csalódott o.társam, valamint sokan az országban, akik nem tudták a tandíjat kifizetni, mehettünk melózni valahova.


Diákokkal aláíratni a röghöz kötést?? Milyen jogon? Ha az állam nem ad normális, megélhetésre alkalmas munkahelyeket, akkor milyen jogon várja el azt, hogy a fiatalok itt maradjanak?

Ilyen oktatás politika mellett, csoda hogy vannak még iskolák, és egyetemi intézmények.


Nem tudom milyen nulla teljesítményről beszélsz....Az, hogy van 1-2 olyan ember, aki semmit nem tanul, de a pénze miatt felveszik, nehogy már miatta kelljen a többieket is büntetni....

Szóval szerintem nagyon el vagy tájolva. Az oktatás a jövőről szól. Nem pedig arról, hogyan tegyünk a diákoknak keresztbe.

Nem véletlen van az, hogy egyre többen már a gimnáziumot is külföldön kezdik.



Nézd meg pl Hoffmann Rózsa intézkedéseit, utána gondolkozz el, hogy a diákok miért tüntetnek.

2012. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
jogos! nagy sumákok, hogy a diáktársaikért kiállnak és elsônek mernek lázadni politikamentesen a kirekesztô rendszer ellen... szervezzetek csak ellentüntetést úgyse lesztek túl sokan
2012. dec. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Holnap fogok válaszolni részletesebben, ha valaki engem kérdezne:))), mert ma már más dolgom van. Addig nyugodtan adjatok ki magatokból mindent. Ne kíméljetek :)))

Téged is egy kicsit helyreteszlek 1-es, de még annyit megírhatnál, hogy hova szerettél volna menni.

2012. dec. 16. 19:40
 4/21 anonim ***** válasza:
53%

"Kedves 1-es!


Ha tudod előre, hogy "Ha az állam nem ad normális, megélhetésre alkalmas munkahelyeket, akkor milyen jogon várja el azt, hogy a fiatalok itt maradjanak" akkor mégis mi a f@szért mész mégis csak felsőoktatásra?


Az én pénzemen te ne verd magad a Legalja Fesztiválon magad te tarisznyarák!"



Ha nem vetted volna észre, dolgozok. Senki nem él a te pénzeden, mivel nem mentem egyetemre. Viszont Ausztriába már megpályáztam pár állást.


Az államikat megszüntették, tandíjat meg fizesse az, aki ki tudja fizetni. Mi nem vagyunk tehetősek.


Szóval nekem ne károgjál....

2012. dec. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Komplikato ***** válasza:
92%

"Ha az állam nem ad normális, megélhetésre alkalmas munkahelyeket, akkor milyen jogon várja el azt, hogy a fiatalok itt maradjanak?"


Ennyi, nem kell ezt ragozni, az oktatási átalakításnak SEMMILYEN feltétele sincs meg.

2012. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

"Amikor én 10-15 éve tanultam akkor sem volt nagy színvonal a felsőoktatásban a diákok részéről, de most el jutottunk oda, hogy még követelőznek a nulla teljesítmény mellett. "


- Ez szimplán bullshit provokáció.

2012. dec. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 rémuralom ***** válasza:
34%

"Diákokkal aláíratni a röghöz kötést?? Milyen jogon?"


Olyan jogon, hogy ha valaki kifizet helyetted valamit, ami több millió forintba kerül, akkor igenis elvárhat érte cserébe valamit. Az állam azt várja el a továbbtanulásod finanszírozásáért, hogy utána évekig itt fizetsz adót. Amíg nem mindenkivel íratják alá, csak az államisokkal, addig teljesen jogos. Nem kötelező állami ösztöndíjas helyre menni, és van egy elkárhoztatott, de kedvező alternatívája, a diákhitel.


Én sem értek egyet a tüntető diákokkal annak ellenére, hogy idén érettségizem én is. Az nem állapot, hogy az állampolgárok pénzén ezrek lógnak el néhány extra évet az életükből úgy, hogy nem a tanulásról szól az egyetem, hanem a féktelen bulikról. Márpedig, ha annyi államilag támogatott hely van, amennyi jelentkező, annak az lesz az eredménye, hogy mindenkit felvesznek. Aki pedig középiskolában úgy tanul, hogy csak kétszázegynéhány pontot tud összeszedni a felvételire, az egyetemen sem fogja megemberelni magát. Majd nézhetitek magatokat, ha megkérdezitek a kórházban az orvostól, hogy mit diagnosztizáltak nálad, elmondja, és amikor megkérdezed, hogy mit tud vele kezdeni, azt válaszolja, hogy "fogalmam sincs, puskáztam a vizsgán".

2012. dec. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Te fszkalap kérdező, mégis milyen alapon beszélsz 0 teljesítménytől? Voltál te már a bme közelében, kikérem magamnak a 0teljesitmenyt. Az elmúlt héten többször is hajnalban kellett lefekudnom, hogy a hazifeladataimmal elkészüljek. Ezek után a 0teljesitmenyt kikérem magamnak. Várom a bocsánatkérésedet.
2012. dec. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

""Diákokkal aláíratni a röghöz kötést?? Milyen jogon?"


Olyan jogon, hogy ha valaki kifizet helyetted valamit, ami több millió forintba kerül, akkor igenis elvárhat érte cserébe valamit. Az állam azt várja el a továbbtanulásod finanszírozásáért, hogy utána évekig itt fizetsz adót. Amíg nem mindenkivel íratják alá, csak az államisokkal, addig teljesen jogos. Nem kötelező állami ösztöndíjas helyre menni, és van egy elkárhoztatott, de kedvező alternatívája, a diákhitel. "


Diákhitelt azért nem veszi fel senki, mert nem hajlandó mindenki az életét egy nagy adóssággal kezdeni.

Ismerősöm felvette, most 30 éves, és még mindíg fizeti.


Egyébként csak hogy példával jöjjek:


Ausztriában ingyenes a felsőoktatás, mégis senki nem akar elmenni, mert vannak jó munkalehetőségek, jól fizető állások, tehát érdemes tanulni és otthon maradni.


Megkérdezhetem, hogy itt mi van amiért érdemes lenne itt maradni?

2012. dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Magyar hozzáállás nekem legyen ingyen diplomán a többiek meg dögöljenek meg. Gratulálok kérdező?
2012. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!