Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene tüntetni a diákok...

Nem kellene tüntetni a diákok ellen?

Figyelt kérdés

Amikor én 10-15 éve tanultam akkor sem volt nagy színvonal a felsőoktatásban a diákok részéről, de most el jutottunk oda, hogy még követelőznek a nulla teljesítmény mellett.

Ha ilyen emberekre bízzuk a jövőnket akkor nem marad Magyarország.


2012. dec. 16. 19:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
23%

"2. Nulla teljesítmény...akkor léccives érettségizzél le te teljes bizonytalanságban, majd tűrd el a kormánytól, hogy bármikor keresztbe törhetik a jövődet. Ha nem elég, fizesd csak az egyre magasabb tandíjat, majd próbálj itthon elhelyezkedni.

Röghöz kötés pedig az egyik legszemetebb dolog. Nincs munkahely, rossz a megélhetés, ilyen a politika, és akkor elvárjátok hogy maradjunk...."


Mégis ki a fene, mondja hogy maradjatok? Jah hogy a Parlament-ben valaki unalmában ellőtte hogy "Maradniuk kell az értékes gyerekeinknek"

Nem kötelező itthon tanulni, nekem is csak jobb lenne ha elmennének a tüntetgetők, jó messzire külföldre, húzzanak le más államot, vergődjenek a jobb viszonylatban lévő ország állampolgárai pénzén


Én miért tudtam 5 év tanulás után elhelyezkedni, csak szakmai képzettséggel?, mégsincs panasz a keresetemre

Itthon tanulhatsz diplomát, érettségit, sz*rba se nézik, olyan nehéz ezt megérteni?

Arról nem beszélve, hogy ezekből a csavargó egyetemistákból nem mostanában lesz vegyész, orvos, biológus meg f*szom tudja miket tanulnak még ott, hanem több év leforgása az, mire beteget fognak vizsgálni stb, addig meg az Én adómból csináltok egyetemi szobákban ivászatot, meg szex orgiákat, még ilyen szakmunkásban sem volt

20/F

2012. dec. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"addig meg az Én adómból csináltok egyetemi szobákban ivászatot, meg szex orgiákat, még ilyen szakmunkásban sem volt "


Szal szted az egyetemisták többsége ezt csinálja...csak gratulálni tudok.:D

2012. dec. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikus olyan általánosítás, minthogy van mondjuk egy olyan ember, aki buta de tehetős, és simán "kifizetik" a diplomát. Már rögtön rámondjátok az összes egyetemistára, hogy 0 tudásúak.

Falra mászok az ilyen h*lyeségektől.


Tudod kedves 20/F aki a mai napokban egyetemre jár, azoknak (főleg bizonyos szakoknál) kb 60-70%-a költségtérítéses. (jómagam is azon vagyok)

Szóval ez a dobálózás, hogy az "én adómból így úgy" marhára nem aktuális....

2012. dec. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
11%

"Voltál te már a bme közelében, kikérem magamnak a 0teljesitmenyt."


És a BME-n az államis gólyák közül hány % az, aki végez is? El tudod képzelni, kevésbé szigorú helyeken mi a helyzet? Mindenkinek alanyi joga elrontania a saját életét, de akkor az ezzel járó anyagi kockázatot is ő vállalja, szerintem.

2012. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Látszik a kommentekből, hogy ez Magyarország. :D
2012. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
63%

a legnagyobb szégyen természetesen a jelenlegi és a korábbi kormányoké akik miatt ott tartunk ahol.

a diákok nos ők is fölöslegesen provokálták ki azt amit. én azokkal totál együtt tudok érezni akik 5 év alatt elvégeztek egy 5 éves egyetemet de a rossz gazdasági helyzet miatt nem kapnak állást. jómagam 2 évig ettem a meszet míg el tudtam helyezkedni.semmi segélyt nem igényeltem sőt még fizettem is a tb-t a nagy semmire szal igen jó üzlet voltam az államnak.

visszatérve a diákokra mi a nem szimpatikus? korábban is téma volt hogy 10 megkérdezett gimnazista közül kb 5 azt válaszolta hogy a terve diploma oszt külföld. nem tudni mi lesz x év múlva de előre eltervezi hogy élelmesen ingyen itt tanul aztán "befákkol" az országnak és elhúz.na ezt vitték túlzásba mostanság

2012. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem lehetett nagy a színvonal 10-15 éve ha ilyen helyesírással is felvettek a felsőoktatásba. Meg hát az emlékezeted se valami jó, akkoriban is voltak tüntetések a tandíj ellen, többek között a mostani kormányzat hathatós támogatása mellett...
2012. dec. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Általában azok hőbörögnek az államilag támogatott felsőoktatás ellen, akik nem vesznek/vettek részt benne, vagy nincs közeli hozzátartozójuk. Aki elmegy egyetemre tanulni, annak sok anyagi áldozatot kell hoznia, még ingyenes felsőoktatás mellett. Pl. le kell mondania min. 3+2 év főállásban elérhető keresetről, meg kell oldani a lakhatást, étkezést, közlekedést, stb. Előfordulhat, hogy nem tudják a szülei finanszírozni ezeket a költségeket, de eladósodni sem akar, ezért saját magát kell fenntartania - esetleg a teljesítmény rovására. Nem csak a bulizás miatt lehet kialvatlan egy egyetemista. Mindegy, ezt úgy sem értik olyanok, mint Bödőcs szobafestője: "Én is jártam egyetemre ---- kutyának moslékért"
2012. dec. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"Általában azok hőbörögnek az államilag támogatott felsőoktatás ellen, akik nem vesznek/vettek részt benne, vagy nincs közeli hozzátartozójuk."


Ez valóban így van és erősen meg is látszik a megnyilvánulásaikon is...

2012. dec. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően egyáltalán nem ellenzem a tandíjat. Csak kellen hozzá 1-2 feltétel:

- rengeteg ösztöndíj, aminek egy része szociális, más része viszont teljesítményhez kötött. Ebben a cégeknek, különböző társadalmi egyesületeknek is lehetne szerepet vállalniuk.

- nem 1-2-3 hónappal, hanem legalább 1-2 évvel előbb mondani, hogy lehessen rá készülni.


Ez mondjuk 2 fő dolog, ha ezek megvannak, akkor mehet.

2012. dec. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!