Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mennyi összefüggést láttok...

EagleHUN kérdése:

Ti mennyi összefüggést láttok ezen hírek közt?

Figyelt kérdés

2012.11.26 Gyöngyösi Márton elhíresült beszéde.


2012 dec. 10-én (9-ről - 10-re virradó éjjel) valaki(k) molotov koktélt dobtak egy Monorierdői kápolnába. Szerencsére nem lett nagyobb baj, csak összekormolt mindent az elégő üzemanyag.


Próbáltam független hírportált találni:

[link]


A hanukka idén Dec 9-16 közt van. (9-én este kezdődik)


[link]


És ezen Facebookos hír között (sajnos linkelni nem igazán lehet):


"Brutális keresztényellenes támadás hanukakor- felgyújtották a templomot Monorierdőn


Brutális keresztényellenes terrorcselekmény történt Monorierdőn.

A máig ismeretlen liberális szélsőségesek gyúlékony anyagot locsoltak a helyi kápolnába, majd meggyújtották, A jelentős anyagi kárral járó terrorcselekmény még a múlt héten történt, de csak most merték nyilvánosságra hozni. Nem lett volna jó ómen a jobbikos Gyöngyösi Márton ellenes világcion támadás idején.


Ha ez valami zsidó vagy holokauszt emlékhellyel, templommal, táblával, bármi történik meg, a fél Európa és a teljes magyar rendőrségi állomány az elkövetők után nyomozna, a magyar kormány ezer nyilatkozatban biztosította volna még a ungabunga-földi rabbit is, hogy ilyen soha sem történhet meg még egyszer, és az imahely helyett már építenék kárpótlásul a világ legnagyobb zsinagógáját, magyar közpénzből.


De csak egy kis keresztény kápolna. Az annyira nem fontos az állítólag keresztény Magyarországon, hogy még nem is beszélnek róla, senki el nem határolódik, és a zsidó rabbik nem rohannak kezüket-lábukat törve a magyarországi püspökökhöz, hogy támogatásukról biztosítsák őket. Bezzeg fordított esetben..."


Innen származik:

[link]


Szóval ti láttok összefüggést ahogy a cikk állítja?



2012. dec. 20. 09:11
1 2 3 4
 1/32 Komplikato ***** válasza:
55%

"A máig ismeretlen liberális szélsőségesek"

Gondolom ha máig ismeretlenek, akkor a többi jelzőt kávé zaccból találták ki vagy csontokat dobáltak?


Összeesküvés elmélet rulez, a belinkelt "cikk" linkje meg eleve utal egy érdekes nézőpontra. Minden esetre ha össze esküvés: Ha valamit fel akarnak gyújtani, az le is ég ...

2012. dec. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
41%
100% -os összefüggést látok.
2012. dec. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Komplikato ***** válasza:
88%
Akkor most Monorierdőn felgyújtottak egy KÁPOLNÁT és egy TEMPLOMOT is vagy valaki annyira jól művelt, hogy lövése sincs mi ez a két szó?
2012. dec. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
58%
És ha nem is a templom volt a cél?
2012. dec. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
A keresztények mióta hanukáznak?
2012. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
81%

Minden alap nelkul inszinualod, hogy zsidok vannak az ugy mogott.

Magyarorszagon evente hany rablas, rongalas, gyujtogatas tortenik?

Meg sosem hallottam, hogy zsidok gyujtottak volna fel BARMILYEN vallasi kegyhelyet.


SEMMI jel nem mutat arra, hogy zsidok tettek volna.

2012. dec. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

"Ti mennyi összefüggést láttok ezen hírek közt?"


Semennyit.

2012. dec. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
69%
Gyanús.
2012. dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Andizsuzsi ***** válasza:
Abszolút nem értem, hogy mi az összefüggés a hanuka és egy katolikus kápolna között, amit ráadásul közösen használnak a településen élő reformátusokkal és evangélikusokkal.
2012. dec. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Hmm... Olyat már valóban lehetett hallani hogy kiraboltak templomokat, kápolnákat. Sőt a Mátyás templomnál robbantás is volt már.

De azért valljuk be hogy nem sűrűn hallani olyasmit hogy valaki föl akarna gyújtani ilyesmit. Kinek állhat útjában ma Magyarországon egy eldugott helyen álló kápolna?


A következő lehetőségek merülhetnek föl bennem az ilyen emberekkel és tetteikkel kapcsolatban(szerintem):


1) Egyszerűen huliganizmus volt, diákcsíny (ergo tudatlanság)...

2) Őrült az illető (valami baja van mások vallásával, vagy valamiféle antihívő, de nincs tisztában a cselekedeteivel)

3) Vallási ellentét miatt tesz ilyet és teljes tudatában van cselekedeteinek (ergo őrült az illető)

4) Valaki személyesen haragudott a Papra vagy a kápolna használóira, esetleg az épület helyén plázát akar építeni.


Akkor %-koljunk, ki mennyit adna a 4 pontra, nálam kb így alakulna:

1) 30% 2) 20% 3)40% 4)10%


Nézzük milyen fő vallási ellentétek vannak a világban (az egyes vallási csoporton belül több féle is létezik, tehát azzal most nem foglalkozunk hogy katolikus vagy reformástus..., ráadásul ezt a kápolnát több felekezet is használta):

1) Muzulmán - Keresztény

2) Muzulmán - Izraelita

3) Keresztény - Izraelita


Szegény Buddhistákat most hagyjuk, meg a Taoista kínaiakat is. Mindkettő békét hirdet nincs nagy ellentétük senkivel és minimális a jelenlétük.


Szerintem ma Magyarországon a Muzulmán dolgokat kizárhatjuk, nem sokan vannak itt, és 500 éve nem sok ellentét volt köztük és a Magyarok közt.

Vagyis marad az Izraelita.


Tehát szerintem: A legvalószínűbb oka egy ilyen támadásnak vallási ellentét, és gyakorlatilag csak 1 féle vallás jöhet szóba.

Cáfoljátok meg ha tudjátok, egyszerű logika alapján én is ide jutok.

Lehet %-okat is írni hogy szerintetek mennyi az esélye ennek.

Márpedig ha ez így van nagyobb a baj mint hittük!

2012. dec. 20. 11:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!