Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Végül is most elégedettek...

Végül is most elégedettek vagytok a keretszámokkal?

Figyelt kérdés
2012. dec. 20. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet én maradtam le, de legfrissebb értesüléseim szerint jelenleg senki nem tudja megmondani, hány államilag támogatott hallgatót vesznek fel szeptemberben.
2012. dec. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Illetve, most találtam ezen az oldalon egy linket erre:

[link]

Ami ebben van, azzal már majdnem kiegyezek. Bár igazán indíthattak volna minden képzésben államilag támogatott helyet, ha csak valami minimális létszámmal is...


[Ezek szerint a híradó, amit láttam, nem volt egyértelmű. Ha valóban bekerül ugyan annyi államilag támogatott, mint tavaly, az zsír. Bár itt is lehet trükközni a megfogalmazással, mert a félig támogatott is támogatott, szóval az megint nem lenne jó, ha ez az ötven-akárhányezer úgy jönne össze, hogy a zöme csak félig van támogatva. Egyébként meg túl egyértelmű dolgok továbbra sincsenek, mert most ez az új rendszer értelmezéseim szerint tök ugyan az, mint a régi [ így, hogy a miniszter nem él a jogkörével, hogy önkényesen változtassa a pontszámokat], csak nem a minisztérium fogja meghatározni a pontszámokat, hanem a felsőoktatási intézmény. de hogy hova mennyi embert fognak felvenni (vagy legalábbis milyen arányban, arról nincs szó). ["Természetesen az egyes intézmények adott szakra érvényes felvételi ponthatárai az intézményi kapacitás függvényében [...] a felvételi eljárás során alakulnak ki..."]

2012. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
és mi bizonyítja azt hogy ez így is lesz? két hét alatt rendet teszünk, 1 millió új munkahely, dereng valami?
2012. dec. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem arról volt szó, hogy nem lesznek keretszámok?
2012. dec. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez, ami le van írva már megint nem az, amit mostanába mondanak. Variálnak össze vissza nem lehet ezeket kiszámítani...
2012. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2.!


Az a közlemény egy kamu. Abból csak az derül ki, hogy indul -e állami finanszirozású képzés. Ez lehet akár 1 fő is! Nem véletlen nem akarják bejelenteni a szakonkénti számokat. A ponthatárok irreális megemelésével pedig 10 000 körülire állapíthatják meg a férőhelyeket.

2012. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

milyen ponthatárokról beszélsz? az utolsó (kb kétszánhuszonnyolcadik) bejelentésük szerint nem a kormány határozza meg a ponthatárokat, hanem úgy lesz minden a felvételivel kapcsolatban, mint tavaly

majd 2014-ben lesz ez, bár keretszám és ponthatár együtt kva nagy baromság.. vagy az egyik vagy a másik..

2012. dec. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6!

Én erről beszéltem:

" Idén kizárólag a ponthatárok minimumát határozza meg, amely [...] felfelé módosulhat annak figyelembe vételével, hogy a 2013-ban felvételt nyert, magyar állami ösztöndíjas hallgatók száma nem lehet kevesebb [...] 55 ezer főnél."

2012. dec. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

elvileg már azt is meghatározták, ami 240

ezt mondták ma

hogy mit mondanak holnap azt nem tudom

2012. dec. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!