Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szent István szerinted nemzetg...

Szent István szerinted nemzetgyalázó vagy megmentő volt?

Figyelt kérdés

2012. dec. 26. 17:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
26%
Az attól függ. Így bár talán kevésbé lettünk ellenségesek a Nyugatnak, de még mindig utáltak minket, soha nem is segítettek. És persze tűzzel, vassal irtotta a ősi magyar vallást, és a rovásírást is. Az én szememben inkább nemzetgyalázó, de mivel úgy is nevelték, gyerekkorától fogva, így egy jó kis agymosás után, jó, hogy nem azt tette, amit kellett volna. Belenevelték a nyugati szellemiséget.
2012. dec. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%

Nemzetgyalázó pont annyira lehetett, mint mondjuk szoftverfejlesztő, tekintve hogy akkor még nem létezett olyan, hogy nemzet.


Szerintem: felrúgta a égi törvényeket, hagyományokat, azt nem tudom, milyen céllal, de az idő őt igazolta, hiszen mi még - sok más néppel ellentétben - itt vagyunk.

2012. dec. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"Nemzetgyalázó pont annyira lehetett, mint mondjuk szoftverfejlesztő, tekintve hogy akkor még nem létezett olyan, hogy nemzet."


Jó akkor másképp fogalmazok. Az érdekel inkább ártott vagy használt a magyarságnak?

2012. dec. 26. 17:23
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
Ha nem veszi fel a kereszténységet, akkor a magyarság már régen nem létezne. Ahogyan pl. a hunok, kunok, avarok sem léteznek.
2012. dec. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
26%
Ártott.
2012. dec. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
8%

"Szerintem: felrúgta a égi törvényeket, hagyományokat, azt nem tudom, milyen céllal, de az idő őt igazolta, hiszen mi még - sok más néppel ellentétben - itt vagyunk."


Én minden nap azt olvasom itt a politikai rovatban, hogy a történelemben nincs ha. Tehát amit tényként fogadhatunk el, az annyi hogy meggyalázta a magyar ősvallást az ősi kultúrát üldözte a hagyományainkat, Ráadásul mindezt erőszakkal, inkvizíciókkal, kínzásokkal tette. Én mindenképp nemzetgyalázónak tartom.


A másik szál a mi "lett volna, ha nem ezt teszi" pedig nem bizonyítható. Ahhoz képest is elég sokan irtottak minket, hogy felvettük a kereszténységet. És bizony ezek közt voltak keresztény népek is. :)

2012. dec. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%

"Ha nem veszi fel a kereszténységet, akkor a magyarság már régen nem létezne."


Épp erről beszélek. Ezt bele írták a történelem könyvekbe, hogy ezt a népgyalázást igazolják valamivel. Ám a HA -ra nem lehet bizonyítékunk.

2012. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%

Véleményem szerint egyszerre volt mindkettő:

Megmentő volt, mert azzal, hogy megtagadta az ősi törvényeket, az ősi vallást, mindent, ami azelőtt csak a mienk volt, és senki másé, és felvette a keresztet, elfogadta a katolikus hitet, beengedte a papokat és a nyugatiakat az országba.

Ezzel megmentette a magyarságot attól, hogy a nyugatiak a pápával összefogva eltiporjanak minket, mint népet, nemzetet. Tehát akárhogyan is, de éltünk tovább és még mindig itt vagyunk.


Éppen ezzel a cselekedetével volt ugyanakkor nemzetgyalázó is, mert megtagadta az ősi törvényeket, az ősi vallást, az ősi szokásokat, és mindazt, ami azza tett akkor minket, akik addig voltunk.


Hogy mi lett volna, ha nem ezt lépi, ha nem enged a nyugatnak, ha nem veszi fel a keresztet, .... ezt már sohasem fogjuk megtudni.

2012. dec. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
55%
A legnagyobb királyunk, legalábbis tettei alapján, a személyiségéről nyilván nem nyilatkozhatok. Egy csapat nomád hordából egy Európai országot faragott, amit halála után is elismertek. Megszüntette a pogány vallást, aminek köszönhetően Európa szerte elfogadtak a nagyhatalmak. Nagyon jó politikus lehetett!
2012. dec. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

Megalkotta a magyar nemzetet egy rendezetlen, pogány, fosztogató népből. A kereszténység pedig azért volt fontos, mert csak így fogadja be Európa Magyarországot.

Ha nem tette volna azt amit tett, akkor már rég nem léteznénk.

2012. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!