Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkás bér csak 49.500...

A közmunkás bér csak 49.500 Ft lesz bruttóban - ezt miért nem mondják a médiumokban?

Figyelt kérdés

Komolyan, ez egy nagy vicc! Jól hangzik a béremelés, de mivel 75.500 Ft bruttója egy ötszázassal kevesebb, mint 50.000 Ft, így szerencsétlen emberek fizetésén 2500 Ft-tal (kb. 7-8 kenyér árával) növelnek.


Egy kis falu önkormányzatában dolgozom, és úgy veszem észre, hogy a kormány teljesen ellehetetleníti a szegény embereket:

a) jól elbántak azokkal a rokkantakkal, akik valójában munkaképtelenek (emellett van olyan is, aki szinte egészséges, vette a nyugdíját és mégis többet kap az igazi betegektől). Például az egyik fiatal diabéteszes lakos mindkettő lábát levágták és 28 ezer Ft a rehabilitációs járadéka. Azért ennyi, mert csak hat év munkaviszonya volt. Hová menjen dolgozni? Értelmes férfi, de lehetetlen munkát találnia (pl. a buszra nem tud felülni, hogy elmenjen a közeli rehabos munkahelyre).

b) évente összesen kb. 15-20 embernek tudunk közmunkát adni átlagosan. Ez is részmunkaidős főleg (hat órás). Sokak nem tudnak bekerülni, mert a munkaszerződéseket 3 hónapra kell megírni. "Segélyt" így nem tudunk számukra biztosítani (nincs meg a kötelezően elvárt 30 nap munkaviszony).

c) ezen a környéken lehetetlen bármilyen munkát találni bárkinek. Sorra mennek csődbe a vállalkozások, a nagyvállalatok pedig leépítenek.

d) Ó, a közfoglalkoztatottakról még leírom, mielőtt elkezdenétek fintorogni, hogy valóban dolgoznak. Diplomások, érettségizettek, többszakmások akadnak köztük. Nincs lézengés. Megérdemelnék legalább a minimálbért. Ráadásul az egész közfoglalkoztatás jogilag több ponton támadható a jegyzőnk szerint (lásd az ombudsman jelentését). Arra egyébként az állam nem ad megfelelő pénzmennyiséget, hogy a közmunkások számára biztosítsuk a megfelelő munkaeszközöket... Egy szemfülesebb dolgozónk akár be is perelhetni a hivatalt.



Boldog Új Évet!


2012. dec. 31. 11:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
31%

Boldog új évet, a kicsinek is örülni kell.

A közalkalmazottak bére még egy Ft-tal sem emelkedik.

2012. dec. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Neked is BÚÉK!

Igen, én sem kapok fizetésemelést, ami szomorú, viszont én nyáron bent ülök a hűvösben, télen a melegben. Rengeteg a munkám, de nem kint kell kubikolnom, fát pakolnom vagy szégyenszemre diplomásként utcát sepernem. És ez megalázó egy egykori mérnöknek.


"Kicsinek is örülni kell" - ezzel nem értek egyet. Olyan nincs, hogy a minimálbértől bármelyik gazdasági szereplő eltér. Kell lenni egy minimumnak, amit a munkavállaló egy óra ledolgozásáért kap és ez a minimálbér, ettől egyik gazdasági szereplő sem térhet el. Az emberi jogok bíróságán a tisztelt kormány nagy pofont kapna: egyrészt az előbb említett bérezés, másrészt az ember (mint individuum) sárba tiprásáért.

2012. dec. 31. 11:29
 3/36 anonim ***** válasza:
10%
Diplomás nem seper utcát közmunkásként. Őt irodába alkalmazzák nem az utcán ez nem igaz.
2012. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
42%
Egyre szimpatikusabb az az ötletem, hogy a cigány felmenőimre hajazva segélykéért kuncsorogjak. Igaz az még ennél is kevsebb, de legalább nem kell agyatlanul robotolni érte.
2012. dec. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

újabb népámítás, hogy "de jó nekünk".

Azt viszont nem értem miért bruttó bér, így magát adóztatja meg az állam, ami plusz adminisztrációs költségekkel jár.

2012. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
32%

"Egyre szimpatikusabb az az ötletem, hogy a cigány felmenőimre hajazva segélykéért kuncsorogjak. Igaz az még ennél is kevsebb, de legalább nem kell agyatlanul robotolni érte."


büdös a munka...

2012. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
57%

Nettóban lesz 49500 forint.

Nézd akkor térjünk vissza a 28500 forintos segélyre?

Aztán vagy éhen hal belőle az ember vagy elmegy feketén dolgozni...

Az a gyakorlat mennyivel volt jobb?

2012. dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
3.: Pedig igaz, mert nem tudunk számára más típusú munkát biztosítani és el kell fogadnia a kertészkedést munkakörnek.
2012. dec. 31. 12:08
 9/36 A kérdező kommentje:

7.: igen, elírtam, hogy bruttóban-nettóban, pedig bérszámfejtő vagyok :) Lányos zavar :O Shame on me!


Hátööö! Nem vagyok sem libsi, sem szoci, de jóval több közmunkást tudtunk alkalmazni az előző két kormány alatt, mert többet támogattak. Akkor a normál minimálbért fizettük nekik (vagy részarányosan a részmunkaidőért).


Most a sok kirúgott ember miatt jóval több a segélyre jogosult és közmunkára kötelezhető lakos, viszont mint írtam, 15-20 főt tudunk átlagban alkalmazni (régen pedig szinte az összeset alkalmaztuk) hat órában. Ami ugye 2-3 évvel ezelőtt 6 órásban számítva kb. 45 ezer Ft-os bérre jött ki.


Most a faluban van 14 fő, akinek nincs segélye. Köztük családanyák, akik a gyerekeik miatt nem tudtak sehol sem 30 napos ingyenmunkát szerezni.

2012. dec. 31. 12:14
 10/36 anonim ***** válasza:
33%

"A közmunkás bér csak 49.500 Ft lesz bruttóban "

Nettóban.


"a kormány teljesen ellehetetleníti a szegény embereket"

A 22800-as segély helyett 47000, majd 49500Ft-ot ad. Igaz, szerintem sem kéne ennyit, dehát nem én hozom a döntéseket.


"28 ezer Ft a rehabilitációs járadéka."

Korábban mennyi volt?


És más kérdéseknél is: korábban mennyi volt? Mert ami most nem elég még éhenhalni sem, az korábban még kevesebb volt - és még mindig élnek.

2012. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!