Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a magyar jobboldali gondolk...

Ez a magyar jobboldali gondolkodás?

Figyelt kérdés

Véletlenül tekertem a Lánchíd Rádió betelefonálós műsorára, korábban még sose hallgattam. Már csak ezért se biztos, hogy reprezentatívnak mondható, amit ott hallottam, de ettől még ketté állt a fülem. Kb 45 perc alatt 5 betelefonáló volt, és a következő fontosabb véleményeket fogalmazták meg:


- Csodával határos, amit az Orbán-kormány véghezvitt.


- Nekünk (FIDESZ) nem ellenzékünk van, hanem halálos ellenségeink.


- Az Együtt 2014 idegenszívű emberek szervezkedése a hazánk tönkretételére.


- Mindenki, aki az ATV-ben megszólal, az gonosz cionista zsidó.


- Konrád György egy sátán.


- Nemzetünk élet-halál harcát vívja. Most dől el, hogy nemzet leszünk-e vagy egy csőcselék. Árpád művét most teljesíthetjük be.


- A kormány intézkedjen, a másik oldalon álló személyiségeket le kell taposni, meg kell szüntetni, le kell degradálni.


- Orbán Viktort nagyon tisztelem, neki talán még nagyobb karizmája van mint a néhai Antall Józsefnek. Áder János olyan szépen beszél, olyan szépeket mond, amit senki nem mondott még előtte.


A Levente nevű műsorvezetőnek mindehhez semmi ellenvetése nem volt. Néha lelkesen helyeselt, néha nem reagált. Egyedül egy dolgot utasított vissza, amikor egy vehemens hölgy magából kikelve rikácsolta, hogy a cigányok magyar élsortolókat támadtak meg Szigethalmon. Levente szerint nem szabad általánosságban elítélni a cigányokat, mert jók is vannak köztük. Ott vannak például a fideszes cigányok, ott van Járóka Lívia.



2013. jan. 2. 17:54
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
78%
Akkor most hallgass bele a Klubrádióba vagy az ATV. Ott megkapod ennek az ellentettjét és balanszolva vagy.
2013. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%
Ott semmilyen "gondolkodást" nem fogsz hallani. A Lánchíd Rádió kb. annyira passzol a gondolkodáshoz, mint a békemenet.
2013. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Dick Esmen ***** válasza:
92%
Ezekre az emberekre túlzás a "gondolkodás" szót használni.
2013. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Még egy gyöngyszemet kihagytam: Az előző kormányok levetkőztették az embereket, és úgy állították ki a hidegbe. A FIDESZ elkezdett minket felöltöztetni. Ha jön a másik oldal, azok majd újra levetkőztetnek.
2013. jan. 2. 18:14
 5/35 anonim ***** válasza:
43%
Az ATV SOHA nem mond ennyi hazugságot! Baloldali, de reálisan mérik fel a helyzetet.
2013. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
68%

"Az ATV SOHA nem mond ennyi hazugságot! Baloldali, de reálisan mérik fel a helyzetet."


Na igen. Ilyen egy annyira elvakult ATV-Klubrádió hívő, mint a Lánchíd-rádiós betelefonálók.

2013. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 rémuralom ***** válasza:
96%

A gondolkodás és a jobboldali is túlzás! Ez nem a jobboldal, ez a Fideszt mindenben vakon követők hatalmas tábora.

Aki négy éve ellenezte a tandíjat, most meg támogatja, az nem jobboldali, hanem fideszes. Az a jobboldali, aki akkor is támogatta és most is támogatta, vagy aki akkor sem támogatta és most sem támogatta, és érvekkel alá tudja támasztani, hogy melyikben mi nem tetszett neki.

Aki ellenezte az egykulcsos adót, amikor azt az SZDSZ vetette fel, és támogatta, amikor a Fidesz bevezette, az nem jobboldali, hanem fideszes. Aki akkor is örült volna neki, és most is örült neki, az jobboldali (vagy csak gazdag). Meg még talán az is jobboldali, aki azt mondja, hogy oké, értem én, hogy miért jó az egykulcsos adó, de ez nem a megfelelő pillanat, nem a megfelelő forma, nem a megfelelő átállási tempó stb. De aki választás előtt és választás után gyökeresen mást gondol alapvető kérdésekről, és teljesen véletlenül éppen a preferált pártja is hasonló paradigmaváltáson ment át a tárgyalt időszakban, az nem jobb- vagy baloldali, hanem vak fideszes, MSZP-s, akármis.

2013. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
83%
Na! Azért az ATV-n nem megy ennyire nagyban a "játék" - persze őket sem kell félteni. Igazából semmi bajom a jobboldallal, de amit a kérdező leírt az jogos. Ennek egy oka van: Orbán ellenzékben egyre jobban vitte a szélsőjobb felé a táborát; nem azt állítom, hogy már a szélsőjobboldalon vannak, de eléggé határeset. És ezt nem csak én gondolom, egy volt Fideszes alapító is pont ugyanezeket írta egy blogon.
2013. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
96%
Orbán nemsokára csak erre a fanatikus gárdára számíthat, az ő lelküket minden hű pártkatonának kötelezően istápolnia kell.
2013. jan. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Hogy van az, hogy nekünk ennyi sok fanatikusunk van? Normálisabb helyeken ez pár %, és ha netán betelefonál valahova, teljesen hülyének nézik. Nálunk meg mintha ez lenne a norma.
2013. jan. 2. 18:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!