Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az államilag finanszírozott...

Az államilag finanszírozott szakok közül mit érdemes leginkább tanulni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Orvos.
2013. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 doboszoli ***** válasza:
100%

Kérdezd a "bölcseket" akik szerint "piacképes" szakmát kell tanulni...

Olyat, ami 10 év múlva is piacképes lesz, mire komolyan művelni kezded.

2013. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit várhatóan képes leszel magas színvonalon elsajátítani. Lehengerlő tudással kevés szakma nem kapós. Az is legfeljebb rövid időre.

Persze ha átlagos, vagy alacsonyabb tudással, akkor a hiányszakmák felé fordulj. A szépséghiba, hogy mire elvégzed, legalább háromszor változik a hiányszakmák sora. Tehát ne arra hagyatkozz, ma mi a kapós.

2013. jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Semmit. Az egész csak egy agymosás.
2013. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Magyarországon semmi nem piacképes és fizetőképes.

Ha újra kezdhetném akkor egyből külföldi egyetemen tanulnék.


Mérnök vagyok ami állítólag egy szuper piacképes szakma és szuper sokat lehet vele keresni.Igen ám, de nem Magyarisztánban.Egyből külföldi munkákkal szemezgettem de először mégis Magyarországon helyezkedtem el , a kezdő fizetésem nettó 120.000 volt , elégedetlen voltam vele de kaptam a mondásokat hogy "majd lesz ez 2x ennyi is meg...stb" , a fizetés növekedett de nettó 160.000 forintnál megállt ,és miután kiderült hogy nem léphetek feljebb a ranglétrán, és valószínű a jövedelmem sem lesz magasabb, otthagytam a céget.A cég alig nem szállt be az útiköltségbe ,a kafetéria is pofátlanul kevés volt.Ezután szóltam egy volt szobatársamnak (aki már itt dolgozott) hogy szóljon pár jó szót az érdekemben , így kijutottam Hollandiába egy nemzetközi vállalathoz.

A fizetésem nagyon jó , bőven tudok félretenni , van céges autóm , céges telefon ,az útköltséget fizetik , jobbak a munkakörülmények ,az egész jobb , nyugodtabb.


A szakmunkás hivatásokkal az a helyzet hogy azokat sem fizetik jól meg Magyarországon ,keres alkalmazottként kb nettó 80.000-90.000 ezret.A másik lehetőség a szakmunkás vállalkozás de ahhoz meg nem kevés pénz kell , és még nehezebb mert ahogy hallottam a Viktorka még jobban lehetetlenné tette a vállalkozókat , vállalkozni vágyókat.

Szakmunkásként csak külföldön tudsz megélni.

2013. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért a nettó 160000 nem olyan rossz, bár Hollandiában biztosan ötszörösét is meg lehet keresni.
2013. jan. 8. 20:04
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen , de ahhoz képest hogy hány évet tanultam , bizony több járnak.A kikötésem az volt hogy Magyarországon fizessenek nekem minimum havi nettó 200.000 forintot , és szálljanak be az útiköltségbe , legyen normális kafetéria is.

Sőt először azt mondtam hogy 200.000 alatt nem is dolgozok.


A kikötésem nem teljesült és elérni sem tudtam volna így kénytelen voltam továbblépni , sajnos Magyarországon nekem nem terem babér.

2013. jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy tipp: informatika. A munkaerőpiac nagyon rugalmas és kiterjedt, igaz, kell hozzá ész és akarás.
2013. jan. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Azért a nettó 160000 nem olyan rossz, bár Hollandiában biztosan ötszörösét is meg lehet keresni."


Ezzel azért vigyázni kell. Igaz ami igaz, külföldön tényleg akár többszörösen fizetnek, viszont a képzettséghez képest gyakran pitiáner, betanítható munkákat adnak. Egyik ismerősöm vegyészmérnök diplomájával kiutazott, aztán egy gyárban csomagolt végül.


Elismerés és önmegvalósítás: ezeket ne várja el az, aki pusztán a munkalehetőségért megy külföldre.

2013. jan. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A válaszokból megtudtam, miért ilyen alacsonyak a fizetések Magyarországon. Az öntudatos mérnök pontosan tudja, nek a "tanulásért" mennyi "jár". Azt nem említette, hogy annak a kétszeresét megtermeli-e (kb. ennyi kell a bővített újratermeléshez).

Hollandiában és másutt azért lehet öt- tízszeres fizetéseket kapni, mert az itteninél tíz- tizenötszörös értéket termelnek meg érte. Abból van lehetőség megteremteni a következő periódus még jobb munkafeltételeit. Nálunk alig alacsonyabbak a fizetések a nyugatinál, ha a megtermelt értékhez viszonyítjuk. A fő gond az, hogy rendkívüli szélsőségek vannak nálunk. Vannak területek, ahol a megtermelt érték alig kevesebb, vagy éppen több, mint nyugaton, és vannak, ahol a huszada sincs. Ugyanakkor a belefektetett munka sok esetben szintén nem kevesebb, bár jellemzően az is kevesebb.

De az igazi gond az, hogy ebben össznépi együttműködés van, és a túlnyomó többség mástól várja a megoldást. Garantálom, hogy senki nem fogja megoldani a problémákat más helyett.

Ezért igaz, hogy (majdnem) minden szakma jó itthon is, ha kellően magas színvonalon képes valaki művelni. Persze az igaz, hogy itthon még valami más is kell. A kiállás.

2013. jan. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!