Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A JOBBIK kormányozná az...

A JOBBIK kormányozná az országot, milyen változást szeretne Ön?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 14:56
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
100%
tragikus és elkeserítő - de mi köze mindehhez a multiknak?
2009. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
84%

"tragikus és elkeserítő - de mi köze mindehhez a multiknak?"


Az, hogy ők általában még mindig jobban megfizetik a dolgozókat és jobban betartják a munkajogi és adótörvényeket, mint a magyar kisvállalkozások.

2009. aug. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
80%
2009. aug. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
74%
Végülis tényleg könnyebb becsukni a szemünket és azt hinni, hogy minden rendben van, mint szembenézni a nehézségekkel és felvenni a harcot az elnyomóinkkal. Én támogatom a Jobbikot, nem hiszek a csodákban, nem vagyok elvakult, csak szeretnék egy biztoságsabb és nyugodt (nem agymosott) életet majd az unokáimnak.
2009. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 A kérdező kommentje:
Ezzel így van 9.9 millió magyar ember! Szeretné az igazat és a nyugalmat-jöjjön a JOBBIK!
2009. aug. 31. 11:15
 56/65 anonim ***** válasza:
100%

Rekordösszegű nyereséget termeltek tavaly a romániai nagyvállalatok, ám a pénz jelentős része nem maradt az országban, adja hírül a helyi Krónika. Érdemes megfigyelni az arányokat, több mint valószínű, hogy Magyarországon is hasonló, ha nem még rosszabb a helyzet. A multik megadóztatása alapvető nemzeti érdek!

A Ziarul Financiar gazdasági napilap számításai szerint az ország hét, legtöbb nyereséget termelő, külföldi tulajdonban levő vállalata 973 millió euró osztalékot utalt át az anyacégek számlájára. A hazai piacon jelen levő multik közül a legnagyobb profitot, 438 millió eurót, a France Telecom tulajdonában levő Orange érte el. A mobilszolgáltató ennek majd' felét, 215 millió eurót vitt ki az országból.

A másik vezető mobilszolgáltató, a Vodafone, 306 millió eurót kitevő teljes nyereségét átutalta az anyacég számlájára. A Lafarge Ciment 164 millió eurós profitjából 162 milliót vitt ki az országból, a Román Kereskedelmi Bank (BCR) 552 millió euróból 137 millióval gazdagította a tulajdonos Erste Bankot, míg a Román Fejlesztési Bank (BRD) 368 millió eurós nyereségéből 81 millió euró került a Societe Generale kontójára. A slatinai alumíniumkombinát, az Alro által termelt 67 millió eurós nyereségből 47 millió, a Holcim 31 millió eurós profitjából pedig 26 millió euró hagyta el az országot.

A nyereségek kivonása az országból logikus, de káros következménye az elmúlt évek befektetéseinek, írja a Krónika.

2009. szept. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
100%

Egyes válaszolók oltári nagy baromságokat tudnak írni.

pl.

"Mindig is voltak multik mióta a pénzt feltalálták"


Aztán azt írja hogy ha a multikat megadóztatjuk, drágább lesz az autó.

Könyörgöm melyik multi forgalmaz autót?


Aztán: Ha a multikat megadóztatjuk, drágábbak lesznek a termékek, és ez súlyosan fogja érinteni a szegényeket.

Grat, ezek szerint nem kell megadóztatni a multit, hagyjuk csak hogy vigye a pénz ki az országból? Meg kéne vizsgálni miért tudja a multi olcsóbban adni mint a magyar. Ha a magyar vállalkozókat támogatjuk ők tudják majd olcsóbban adni, és ők tudnak majd fejlődni. Egyszerű.

2009. szept. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hogy mi álmodozók vagyunk, mert hogy semmi közünk a realitáshoz stb... Tipikus "én vagyok csak aki ért hozzá" hozzáállás. Ha tényleg annyira jók Mo. gazdasági mutatói, meg ha olyan jó az import, akkor hogy a francba tartunk ott, ahol? Meg amikor a szomszédos vagy egyéb európai országokban jártam, akkor sem találkoztam egy magyar termékkel sem, szóval érdekelne milyen importról beszélsz....
2009. szept. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
67%

"Ha tényleg annyira jók Mo. gazdasági mutatói, meg ha olyan jó az import, akkor hogy a francba tartunk ott, ahol?"


Miért, hol tartunk? Emlékszel netán, "hol tartottunk" mondjuk 1996-ban?


"Meg amikor a szomszédos vagy egyéb európai országokban jártam, akkor sem találkoztam egy magyar termékkel sem"


Ne a déligyümölcsös pultokat böngészd :DDDD

2009. szept. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
100%

"-Új börtönök létrehozása mivel rengeteg már a bűnöző és legyen hová menniük a bűnözőknek(főleg sok a roma bűnöző) "


nem börtön kell hanem munka tábor!

nesze úgy beindul tőle a gazdaság hogy ihaj, bűnűzők mindig lesznek hála a cigóknak... előbb utóbb 60% uk rabszolga lenne 1 munkatáborba mondjuk csepelen, lenne min dolgozni

vagy 1 bányában, esetleg építhetnék az autó pályákat, vasutat, és Magyarországot

ez nem megvalósíthatatlan

lépjünk ki az eu ból és legyenek vámok, itt vagyunk Kelet és Nyugat közepén logisztikai csomópont vagyunk, rengeteg bevétel lenne vámokból

persze ne szálljunk el, csak annyit szedjünk amennyi szükséges

2009. okt. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!