Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehet hogy a hazai olcsóbb...

Nem lehet hogy a hazai olcsóbb még ha drágább is?

Figyelt kérdés

Vegyük pld az Ikaruszt!

Még ha drádább is (nem drágább) mint egy külföldi, akkor sem érne meg +5-10% ot hogy ne adjuk oda a 8% kölcsönből finanszírozott gazdaságunkból a pénzt?

És nem jönne vissza az a % ha itt forogna a pénz tovább?

Tudom hogy most zárta be végleg a kapuit.


2009. aug. 29. 17:54
 1/6 A kérdező kommentje:

Természetesen nem csak az Ikaruszra vonatkozik a kérdés hanem nagy általánosságban.

Nem lenne hatékonyabb a nemzetgazdasági szempontokat is alapul véve elbírálni a pályázatokat? Át rágni azokat az okokat amik olcsóbbá teszik sokszor a drágábbat?

Miért a külföldi multikat kedvezményezzük , mikor abból az összegből versenyképes és hazai cégeket lehetne megmenteni és fel fejleszteni olyan szintre ami külföldön is eladhatóvá tennék. Hogy ne kifelé fizessünk? Adjuk össze a teljesség hiánya mellett hogy mik befolyásolhatják hogy valójában mi is a drágább?


1 . 8 % al már az indulásnál drágább a külföldi , hisz ennyi az a kamat amennyiért a külföld hitelez.


2. Mennyi az az összeg ami termelődik mint 100% magyar profit éveken át ha itt hagyják a gazdaságban a pénzt?


3 . Hány munkahelyet hoz a tevékenység.


3. Mennyivel kevesebbet kell kifizetni segélyekre.


4. Mekkora adóbevételeket jelent a gyártó cég működése?


6. Mekkora helyi adókat jelent ?


7. Mennyit hoz a háttér ipar miatt kialakult cégek beszállítók bevétele , adója?


8. Milyen inovációkat eredményezhet?


9. És ha egy picit bizakodó vagyok: Mennyit hogy ha ki jut exportra? Hiszem amit nem kell kintről felvenni az 8%. És már ennyit virtuálisan is hoz , plusz az adók , és járulékok a cég haszna , ami mind Euróba jön be és itt lesz a nagyon nagy része elköltve!


Gondolkodj ! Akad annyival olcsóbb pld busz külföldön ami mind ennek ellenére olcsóbb.

És ne is hivatkozz a pénzre mert ezeket vagy így vagy úgy de kifizetjük.

Nem lehet hogy ez csak egy bizonyos korrupt rétegnek nem kifizetődő?

DJ

2009. aug. 29. 18:38
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, h jobb lenne itthon előállítani ezeket a dolgokat.

Azt nagyon jól leírtad, h mennyi előnye van (sok munkahely meg export meg stb...). Csak az a gáz, h vajon mennyiért hozatnád be a nyersanyagot? Magyarország ércekből közepesen ellátott ország, ha még lehet ezt mondani. Tartósabb exportra már nem biztos, h elég lenne.

Persze most mondhatnád azt, h lehet újrafelhasználni meg minden, de evvel is az a gáz, h iszonyat tőke kell hozzá, h ki legyen ez országszerte építve. No meg a lakosság moralitása a zöld dolgokhoz ugye...

De ez csak az egyik ok.

A másik, h a hazai vállalkozások el vannak lehetetlenítve. Kedvezőtlen adórendszer és még lehetne sorolni. Magyarul nem éri meg itthon vállalkozni.

Ha jobban megfigyeled tiszta Taiwan lettünk. Mindenhol külföldi tulajdonú multicégek, amik külföldre termelnek, kihasználva az olcsó magyar muunkaerőt. (bocs, nem az eu ellen akarok kampányolni:P)

És persze még ott van az is, h itthon nem lenne megfizetve egy olyan mérnökcsapat, akik elvállalnának egy ilyen projektet.

Lényegében ez a politikusokon múlik, h milyen állami fejlesztések valósulnak meg. De az utóbbi időben (elmúlt 20 év) kiderült, h senkit nem érdekelnek ezek a dolgok. Mondjuk mit is lehet tenni olyan nagyvállalatok vezetőivel akiknek 10-szer annyi pénze van, mint a magyar államnak...

2009. aug. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Megértem az aggodalmaid, de én úgylátom hogy igen is megvalósíthatók az elgondolásaink.

Én jobbikos vagyok és nem csak szimpatizáns hanem tag.

Örülök hogy megértetted azt amit sugalni akartam.

Ezek az igazi gazdasági programjaink és ahogy leírtam hogy mi a haszna úgy tiszában vagyok azzalhogy miként is lehet megvalósítani ahogy nállunk nagyon sokan.

A nyersanyag nem gond mert minnél kisseb hozzáadott értékel veszel meg valamit annál olcsóbb a fajlagos értéke. Amiannyit jelent hogy egy darab edzettlen vas sokkal olcsóbb mint egy kész termék.

És természetesen a hozzánk és

képességeinhez közel álló termékeket kell gyártani.

Igen is van 4-5 olyan terület amiben vezetők lehetünk az EU ban csak egy hasonló nemzetgazdasági kidolgozásra van szükség hogy megéljünk az EU ban.

Nincs másmegoldás mert mindenünk oda lessz, és a 0 ra épülünk le. Nem nehéz csak akarni és tenni kell, tisztességes éskorruptció mentes a nemzeti értékeket követő munkával szolgálni. Ez az új erő igazi ereje ami reményt adhat az országunknak.

DJ

2009. aug. 30. 00:17
 4/6 anonim ***** válasza:

A drágább drágább, az olcsó olcsóbb.


Csak akkor érdemes drágább hazait gyártani, mint olcsóbb külföldit behozni, ha ennek valamilyen speciális oka van. Pl. a forint nem konvertibilis, és ezért szűkösen van devizánk, ezért az importot jobb kiváltani. Ez ment '89 előtt. Vagy: embargók vannak érvényben az ország ellen, esetleg hadban állunk a szomszédokkal, ezért az ország elszigetelt. Ilyen okokból végzett importhelyettesítést Dél-Afrika a 70-es években. Vagy: idegen támadástól félünk, ezért felkészülve minden eshetőségre önállóak (autarkok) akarunk lenni. Ezt csinálta a francói Spanyolország és a peróni Argentína.


Mivel most egyik fejta felsorolt szükséghelyzet sem áll fenn, ezért nem világos, mire lenne jó pl. az Ikarust újraindítani. Nyilván megvolt az üzleti oka, hogy miért zárt be. Ha Magyarország képes a buszgyártásra, akkor úgyis újraszervezi más keretek között, állami beavatkozás nélkül. (pl.: Csaba Metál Zrt első busza idén májusban készült el)

2009. aug. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazad van. Ha tényleg drágább a hazai akkor a külföldit kell venni mert valami sajátos oka van hogy így jön össze! De én csak arra hívom fel a figyekmet hogy nem csak az alap ár határozza meg hogy mi is az olcsóbb!

Pld A Multinál vásárólt zsemle a kasszánál olcsóbb mint a kisboltban , de nemzetgazdaságilag drágábbá válik.

Természetesen az egyén szemszöge nem ugyan az mint egy ország költségvetéséjé!

Csak az akarom megértetni hogy egy pályázat elnyerésénél nem lehet csak az alapárat figyelembevenni.

Minden nyugato EUs ország e-szerint jár el és vannak olyan szályzóik amik kijátszák a nagy közös liberális játszótér szabályait,hogy a hazai előnyben részesűljön.

Nállunk nincs, és a korrtptció lehetettlenné is teszi.

A költségvetésünk jelentős részét teszik ki a közbeszerzések, és ha nem tudjuk nemzeti érdekké tenni hogy kik nyerjenek akkor semmi esélyünk hogy jobban éljünk. Mert ki szalad a pénz ahogy az elmúlt 20 évben.

2009. aug. 30. 08:56
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja!! még az afa-t nem is írtam ami maga 25%.


Szóval amikor az árat nézed ad hozzá ezeket is.


Az Ikarusz nak semmi baja nem volt sőt árban is jó termék . Egyszerűen nem lehet lopni ha azt veszik.

Hazai a cég és könnyű ellenőrizni, egy külföldi álltal gyártott termék ár adatait soha nem fogja kiadni pld az ellenzéknek csak hogy összevethető legyen.

Így szabad a rablás, és sajnok ebben a mai parlamenti pártok mindegyike benne van nyakig. Öntik ki a pénzt az országból, és a mi nadrgszíjjunkkal baszakodnak.

2009. aug. 30. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!