Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Általában fiatalabbak sőt...

Árokpart kérdése:

Általában fiatalabbak sőt tinik írnak hasonló "meredek" dolgokat, javaslatokat?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam sajnos, hogy rengetegen vélekednek azon az állásponton mi szerint egyáltalán nem kellene senkinek nyugdíjat fizetni. Egyrészt nagyon felháborítanak az ilyen megnyilatkozások másrészt őszintén nem hinném, hogy a "tulajdonképpeni biológilag is érett felnőttek" pl. pedagógusok, felelős pozícióban lévő családos emberek, felelős cégvezetők akik esetleg több száz ember megélhetését és családjuk életét biztosítják munkaadásukkal. Tehát nem hinném, hogy a felsorolt érett felnőtt korosztály írna ilyen megnyilatkozásokat hanem bizony a mai tinik és mondjuk úgy, hogy régiesen szólva legényemberek. Jól érzem, hogy így van ez?
2013. jan. 16. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Nagyából igen, vagy például a barátnőm barátja életében nem dolgozót bejelentve de mindig a nyugdíjasokat szidja, hogy neki persze nem lesz. Hát nem is lesz ha életében nem fizetet soha nyugdíj járulékot az biztos.
2013. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyan alapon írnak ilyeneket, hogy ők már tudják, hogy ők nem fognak kapni, ilyen alapon miért kap más?


Mellesleg tényleg jó lenne, ha nem lenne nyugdíjrendszer, tehát levonások nélkül megkapná mindenki az aktuális fizetését, aztán mindenki takarékoskodik belőle, ahogy akar. Aki meg elveri az egészet azonnal, az megérdemli, hogy éhen haljon.

Persze ez már csak utópia, mivel már be van vezetve, nem vághatod el több százezer ember életét. Bevezetni volt hülyeség.

2013. jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint csak a mai nyugdíjrendszerrel nem értek egyet.Az egész adózási rendszer egy tál híg fos.


Mindenki fizeti a nyugdíjjárulékot és abból lesz a nyugdíja nem?

2013. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Ennyire nem egyszerű a helyzet. Valóban az lenne a legjobb, ha nem létezne az állami nyugdíj fogalma, hanem csak magánnyugdíj, ahonnan mindenki pontosan annyit kap, amennyit beletett. Valószínűleg a mai fiatalok generációjánál már így is fog működni a dolog.

Csak ugye ez esetben velünk kiszúrás az, hogy egyrészt fizetjük a mostani idősek járulékát, és még azt is, amit magunkra fordíthatunk majd.


Sajnálatos a nyugdíjrendszer helyzete, de visszamenőleg sajna nem tudunk változtatni rajta.

2013. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Így van, a változást rajtunk verik le.
2013. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem sokkal ideálisabb lenne, ha mindenki minimális mennyiségű nyugdíjat kapna az államtól, a nagy részét pedig a saját befizetéseken alapuló magánnyugdíj-pénztáraktól kapná. Így nem lehetne azt mondani, hogy van, aki nem kap nyugdíjat, de meglenne az az elv is, hogy ha többet teszel bele, többet is kapsz vissza. Ez még talán a gyerekvállalási kedvet is növelné, hiszen a gyerek a szülő támogatója lehet idős korban.

Én személy szerint az egyetem elvégzése után megyek is innen amint lehet, nem látom értelmét annak, hogy egy életen át fizessem a nyugdíjjárulékot, hogy idegen emberek éljék azt fel, én meg semmit ne kapjak érte, amikor megöregedtem. Nem érzem, hogy annyit kaptam ettől az országtól és az általam eltartott nyugdíjasoktól, hogy rájuk áldozzam a fizetésem tetemes részét. Szüleimnek persze mindent biztosítani fogok, hiszen már az ő nyugdíjuk is kérdéses.

20/F

2013. jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen ezek általában.


Én pl. nem sajnálom senkitől a nyugdíját, akik megérdemlik persze!

2013. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy a jelenlegi rendszer nyilvánvalóan nem fenntartható, hiszen piramisjáték. Eddig működött, de most ha nyugdíjazzák a Ratkó-gyerekeket, akkor hirtelen megugrik a nyugdíjasok száma, akiket el kell tartani. Főleg hogy most már dolgozni sem lehet nyugdíj mellett, tehát aki nyugdíjba megy, az csak a nyugdíjára számíthat.


Mai fejjel hiába mondjuk azt, hogy magánnyugdíjpénztári rendszer kell, aki most megy nyugdíjba, az már nem tud mit tenni: ő ledolgozta a szolgálati idejét, fizette rendesen a nyugdíjjárulékot az állami rendszerbe, ahogy elvárták tőle. Jogosan várja el azt, hogy ezek után igenis kapjon nyugdíjat, ne vesszen el a befizetett pénze.

A másik oldalon ott vannak a fiatalok, akik tudják, hogy nekik már nem lesz állami nyugdíjuk. Annyiban vannak jobb helyzetben a mostani nyugdíjasoknál, hogy ők már előre tudják, számolhatnak ezzel. Ez viszont nem változtat azon a tényen, hogy a mi generációnknak gyakorlatilag dupla nyugdíjjárulékot kell fizetnie, egyrészt eltartani a mai nyugdíjasokat, másrészt félretenni a saját nyugdíjas korára. Ez velünk szemben nagyon igazságtalan, ráadásul nem lehet vele mit kezdeni.


Illetve szívem szerint azt csinálnám, hogy egy 20%-kal csökkenteném a nyugdíjakat (mellette viszont természetesen engedélyezném, hogy a nyugdíjas vállaljon állást, ha akar), a dolgozók pedig a fennmaradó összeget kapják meg magánnyugdíjpénztárba. Aztán 20 év után még 20%-kal csökkenteném az állami nyugdíjat, stb, stb. Így ugyan minden generáció szív egy kicsit, a szüleink is, mi is, a gyerekeink is és az unokáink is, másrészről viszont senki nem fog ellehetetlenülni.

De ehhez persze olyan kormányok kellenének, akik nem négyéves ciklusokban gondolkoznak, hanem tényleg hosszútávon. Na meg olyan társadalom, aki bízik a kormányában, hogy nem nyúlja le megint a magánnyugdíjakat :(

2013. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14%
Jól érzed. Az ilyen építő jellegű hozzászólásokat semmirekellő suhancok gépelik.
2013. jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

"Jól érzed. Az ilyen építő jellegű hozzászólásokat semmirekellő suhancok gépelik."


Ha azok a "suttyó" fiatalok nem fizetnének dupla nyugdíjjárulékot a saját életszínvonaluk rovására akkor neked nem lenne nyugdíjad.

Örülj hogy eltartanak.

2013. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!