Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van Hoffmann azon...

Mi értelme van Hoffmann azon ötletének, hogy 8 osztályos gimnáziumokban kötelező lenne LATINT tanulni? Minek egy holt nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Max ha valaki orvosira (és egy-két egyéb) szakra akar menni, de olyan helyen tanítanak latint annyit amennyi szükséges.
2013. jan. 16. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Semmi.
2013. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én töri szakra járok itt van latin én szeretem. Viszont a németet mindig is utáltam általánosba. Szóval szerintem inkább az lenne a jó ha választhatna a diák.
2013. jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Én töri szakra járok itt van latin én szeretem. Viszont a németet mindig is utáltam általánosba. Szóval szerintem inkább az lenne a jó ha választhatna a diák."


Választhat angol, német,latin, francia között általában a gimnáziumokban. De azért a latinnak sok értelme nincs.


Erről egy ismerősöm jut eszembe aki latinul tanult. Kérdezzük miért? Csak szerette. De minek??? Sehol se beszélik. Holt nyelv. Aztán közben találkoztunk egy külföldivel, ő kérdezte, hogy milyen nyelven tud. Ő is kiakadt a latinon. WHY???


És mi az indoklás a bevezetésre:


A kerettanterv kidolgozói szerint a latin "megalapozza a közjóra, a nemzeti és társadalmi összetartozásra való törekvést".



WTF????

2013. jan. 16. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nem lesz kötelező

már eldőlt

lehet választani 2-dik idegen nyelvként

2013. jan. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanuljon a büdös kölök használhatatlan nyelvet, úgyis utolsók vagyunk idegennyelv-tudásban, nehogy véletlenül megtanuljon mondjuk angolul vagy németül, még a végén külföldre költözne! ... Valami lyesmi lehet a háttérben. Kár értelmet keresni Rózsi néni és a kormány ötleteiben, minden intézkedésükkel arra törekednek, hogy még butább lakosokat termelhessenek ki.
2013. jan. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

A latint önmagában tényleg nem lehet használni (úgy értem, úgy nem, mint pl a németet), viszont hihetetlen nagy segítség a többinél. Ha megtanulsz középszinten latinul, onnantól töredék energiával tanulhatsz újlatin nyelveket, pl olaszt, spanyolt, portugált, franciát, stb.

Mondhatni ez egy alapozás, hogy sokkal könnyebben menjen a többi. Nem lehet erre azt mondani, hogy értelmetlen :)

2013. jan. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mustafa33 ***** válasza:
51%
Ismerek olyan könyvtárost, egy történelmi jelentőségű egyházi könyvtárat vezet (egydül van benne), aki nem tud magyarul, németül, latinul, csak szlovákul. Képzelhetitek, micsoda szakember. Még azt sem érti mit katalogizál.
2013. jan. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!