Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberális ugyan olyan...

A liberális ugyan olyan lejáratott szitokszóvá vált, mint a náci vagy a kommunista?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 19:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%

Én például nagyon liberális vagyok.

Igaz, nem dolgozok, egész nap itthon ülök a számítógépem előtt, és válaszolgatok az ilyen hülye provokáló kérdésekre.

2013. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
96%

"Kérdéssel fordulnék a magukat liberálisnak mondókhoz:

a saját liberalizmusuk miben nyilvánul meg a gyakorlatban, hétköznapi életben?"


Toleráns vagyok a másik oldallal szemben.

2013. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
6%
Mi az a "másik oldal"?
2013. jan. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
2013. jan. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ettől a táblázattól sem lettem okosabb...
2013. jan. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

ketté van osztva.

alul vannak a liberálisok

felül meg a másik oldal

2013. jan. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
6%

A liberalizmus vallásellenes, szóval nem hinném, hogy a pont a Dalai Láma Gandhi liberális lenne. Vallásos ember eleve nem lehet liberális.

Gandhi pedig keményvonalas nacionalista volt, ami szintén nem jellemző a liberalizmusra.

2013. jan. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
40%
Ezt rosszul gondolod. Csak nem ortodox módon kell hinni a korszakok által kifacsart vallásokban, hanem az alapeszmét kell vallani, az gyakorlatilag egybevág a felvilágosult liberalista gondolkozással. Ghandi és a Dalai Láma nagyon jó példák.
2013. jan. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szerintem te gondolod rosszul.:)

A vallások dogmákból állnak, ha ezeknek ellentmond a liberalizmus, akkor kizárásos alapon vagy vallásos vagy liberális egy ember. Nincs átjárás. Vagy ez vagy az.


"Csak nem ortodox módon kell hinni az gyakorlatilag egybevág a felvilágosult liberalista gondolkozással."


Már ne is haragudj, de ez egyáltalán nem fedi a valóságot.

A kizárólagosságot hirdető keresztény vallás ("Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.út"), a szigorúan faji alapra épülő zsidó vallás, a zárd és átjárhatatlan kasztrendszerben gondolkodó hindu vallás mitől liberális?


Szegény Dalai Lámára és Gandhira ráfogják, hogy liberális, pedig nem azok.

Ha olvasnád mit írt Gandhi az angolokról, hát az nagyon messze van a toleranciától meg a liberalizmustól...

Ha én szóról szóra azokat a szavakat írnám, csak az angol szó helyére beillesztenék egy másik népcsoportot, akkor csattana a bilincs a kezemen és a börtönben rohadnék meg.

2013. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Hát akkor itt írogat egy neked. :)

Mert vallásos vagyok ÉS liberlista. Csak el kell szakadni, azoktól a leegyszerűsített dogmáktól, ami a régi egyszerű embereknek készült, hogy felfogják miről van szó és el kell szakadni azok fordításától, aki hatalomra használták a vallást. Egészen le az alapokig, és meg is érkezel a liberalizmushoz.

2013. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!