Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külföldön dolgozók! Nektek,...

Külföldön dolgozók! Nektek, hogyan emelkedett idáig a fizetésetek?

Figyelt kérdés

Nekem az itthoni munkahelyemen mindig legalább inflációval emelték év elején.

Most ki szeretnék menni dolgozni. Ott, hogy működik ez? Mondjuk német, vagy osztrák! Évi 2-3% azért elvárható?


2013. jan. 29. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha magasabb beosztásba kerülsz, akkor emelkedik, csak úgy magától nem. A szerzödésben meghatározott összeget kapod, és kész.
2013. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár én Angliában élek, és itt nincs minden évben béremelés. 2 évvel ezelőtt emeltek utoljára, és pont tegnap kaptam meg a fizu papíromat amin szerepel hogy az infláció növekedése miatt mindenkinek 3%-al megemelték a bérét. Ez nem sok.
2013. jan. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azert az se mindegy mennyirol emelik.


Parizsban dolgozom, nalunk ugy van, hogy evente van egy szemelyes elbeszelgetes amin elmondod hogy erzed magad, min szeretnel valtoztatni, ok is hogy mennyire vannak veled megelegedve, es ott szoktak emelni a fizut.

Attol fugg milyen regota vagy a cegnel, idovel emelkedik.

Persze csak a brutto fizu, az extrak mint pl kajajegy az nem, az munkanaponkent egy, es 8 euro 50 cent.

Nekem tavaly havi 2500 euro brutto volt (az kb 1900 euro netto), ezt 2750 bruttora emeltek novemberben (kb 2100 netto), de ez nagyobb emeles volt mint a szokasos, mert akkor jart le a probaidom. Hogy iden mi lesz, azt meg nem tudom :)


A nemeteket/osztrakokat sajnos nem ismerem.

2013. jan. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én Angliában dolgozom egy IT cégnél 3,5 %-os fizetésemelést kaptam idén az infláción felül. Viszont tavaly csak 2%-ot emeltek. Előtte évben pedig nem volt emelés. Viszont szerencsére a kiadásaim sem nőttek meg nagyon, így azért örülök a kis emelésnek is.
2013. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!