Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Halálbüntetés - van visszatart...

Halálbüntetés - van visszatartó ereje?

Figyelt kérdés

Hogy van az, hogy amerikai kriminálpszichológusok vizsgálata szerint igenis van visszatartó ereje a halálbüntetésnek, ugyanis a bűnözők nem akarnak a saját életükkel fizetni a tettükért.


Magyarországon (ahol nincs is halálbüntetés évtizedek óta, nem is volt kiket vizsgálni), hazai noname pszichológusok és politikusok (akik honnan értenének hozzá?) állítása szerint nincs értelme a halálbüntetés visszaállításának, mert nincs elrettentő szerepe. Akkor kinek higgyen az ember?


Megmondom őszintén, én annak nem látom értelmét, hogy egy 25 évesen elítéltet évtizedekig etessük a börtönökben.


És ne gyertek azzal, hogy "mi van ha téved a bíró?", vagy hogy "visszavonhatatlan", ugyanis Amerikában, ahol egyes államokban van halálbüntetés, ott is csak azokat ítélik halálra, akiknél teljesen bizonyított a bűncselekmény vagy önként bevallotta tettét.



#halálbüntetés #visszatartó
2013. febr. 2. 22:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Akkor sem volt kevesebb gyilkosság, mint most, amikor még volt nálunk halálbüntetés. A legtöbb gyilkosságot nem előre kitervelten követik el. Aki indulatból öl, az nem gondol a következményekre.
2013. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 szántóvető ***** válasza:

Biztos vagyok benne hogy van.Csak sajnos ellentétes az uniós elvekkel úgyhogy nem kerül bevezetésre.

-és ahhoz mit szólsz hogy az elítélt összes költségét ami a büntetésvégrehajtás kapcsán felmerül a legközelebbi hozzátartozó fizesse?

aláírásgyűjtést kéne kezdeményezni.

2013. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Sokat követnek el előre megfontolásból is, pl. a szexuális bűncselekmények áldozatait szinte mindig meggyilkolják utána. :(
2013. febr. 2. 22:12
 4/23 anonim ***** válasza:
45%
Iránban és Vietnámban már egy utcai késes rablásért is kötél jár, ennek eredménye, hogy alig van náluk bűnözés. Itt meg a gyilkosok kapnak pár évet egy luxusbörtönben, ahol nem kell dolgozniuk, és az adófizetők tartják el őket, ennek eredménye, hogy hetente történnek a gyilkosságok (az elkövetők származásáról inkább nem beszélek). Szerintem ebből meg lehet érteni, miért utálom ennyire a liberalizmust, és hogy mennyire hatásos a szigorú törvényrendszer és büntetésvégrehajtás.
2013. febr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
30%
Nincs visszatartó ereje. Sőt! Jó példa erre az USA. Aki mondjuk megöl egy rendőrt, az már tudja, hogy valószínüleg halálra ítélik, így amikor menekül, akkor nyugodtam megölhet még több embert is, hiszen úgyis csak egyszer végezhetik ki. Aki gyilkolni akar, fog, azt nem érdekli hogy mit kap érte, meg fogja tenni.
2013. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
De azért te is inkább itt rinyálsz nekünk, hogy itt milyen szr, minthogy Iránban vagy Vietnámban irogatnád hogy ott milyen jó. Le vagy bukva.
2013. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
30%
4-es! Ha annyira jó Vietnamban vagy Iránban, akkor miért nem ott laksz? Hisz nincs bűnözés! Viszont demokrácia sincs, bármikor elvihetnek ha a rendszer ellensége vagy. A liberalizmus sem tökéletes, de minden másnál jobb.
2013. febr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

1. A szexuális bűncselekmények elkövetői szinte mindig megölik áldozatukat az aktus végén. Ez nem hirtelen felindulás, tehát átgondolható.


2. Amikor Borsodban nyugdíjasokat vernek agyon 2000 Ft-ért, azt sem hiszem, hogy hirtelen megijedt a támadó.


3. Miért jó az, hogy egy tömeggyilkos 25 év múlva kiszabadul?


Aki nem támogatná, az miért nem? Aki nem követ el semmit, annak nem kell félnie egyáltalán!

2013. febr. 2. 22:26
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem szándékozom elutazni Iránba, de szerintem azzal nincs semmi baj, ha tisztában vagyok a tényekkel. Én csak arra várok, hogy kapjon az ország egy öntudatos vezetőt, aki rendet teremt, és kiűzi a libsiket, hogy szomorítsanak mást a puhapöc$ű eszméikkel.
2013. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz dolgot nem eredményezne. Valljuk be, ha a gyereked ölnék meg, simán eltennéd láb alól az alakot. Legalábbis én így lennék vele.


Az meg, hogy a család fizesse ki, szerintem nem túl jó, mert a család éppen olyan ártatlan, mint a többi adófizető.

2013. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!