Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kimaradhat-e a helyi ellátás...

Kimaradhat-e a helyi ellátás köréből az internet?

Figyelt kérdés
Egy évvel ezelőttig kis falumban semmilyen cég nem szolgáltatott internetet,Csak 56k modemes netünk volt,rém lassú 5Ft/perc díjjal.A nagyokat éveken át bombáztam hiába,MA SE szolgáltat egy se,beleértve a T-Comot.Én.mint magánszemély találtam egy kis céget ,adtam területet,oszlopot,hogy lehessen korrekt árú,gyors wifije annak,akinek kell,főleg nekem.A helyi önkormányzatnak nem lenne ez alapfeladata?Impotens,pénztelen önkormányzat,funkcionális analfabéta polgármesterrel.De Önök szerint?
2013. febr. 7. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

"Impotens, pénztelen önkormányzat, funkcionális analfabéta polgármesterrel" ez a jellemzés az ország önkormányzatainak 80%-ára igaz...

A kérdésedre azt a választ tudom adni, hogy ma a nagy demokráciában közel 4 millió ember él a létminimum alatt, hidd el, hamarosan az internet lesz a legkisebb probléma... szóval igen, kimaradhat, mert ma már oda jutottunk, hogy kenyérre sem telik, így az internet lassan luxus lesz, nemsokára onnan is kikötik ahol már van...

2013. febr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet egy szolgáltatót arra kötelezni hogy egy személynek szolgáltasson de alapfeladata az önkormányzatnak egyáltalán nem lehet
2013. febr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gázunk sincs,de az nem is kell.És hónapokig nem volt közvilágítás.Meg a háziorvos sem kapta meg a járandóságát.
2013. febr. 8. 00:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Mobilnet sincs?
2013. febr. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs, szerintem semmiképp sem "magától" lenne ez a feladata az önkormányzatnak. Ha egy kis faluról van szó, és mondjuk nem csak benned merül fel ez az igény, akkor páran összegyűltök, és beszéltek a polgármesterrel.


Az ő feladata lenne ezt koordinálni, de a szolgáltatást és a kiépítés díját mindenképp nektek kellene fizetni - vagy a falu önkormányzatának, azaz közvetve megintcsak nektek.


Szerintem is alapvető szolgáltatásnak kellene lennie az Internetnek, mert az információ, a gyors ügyintézés és rendelkezésre állás ma már az egyik legjelentősebb mércéje az életszínvonalnak. De ha egyszerűen pénz nincs, az ellen nem lehet mit tenni.

2013. febr. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy műholdas? Szerintem nincsenek ott annyian amennyi emberért megérné bevezetni, hacsak nem gyűjtenél össze mondjuk 100 lakost evvel az igénnyel akkor nem hiszem hogy foglalkoznának evvel.
2013. febr. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Említettem,megcsináltattam.Van ,akinek kell csatlakozhat nekem nem fizet,csak a szolgáltatónak..Wifi rendszer.De amíg ÉN nem tettem magamért (is),addig hiába imádkoztunk önkórmányzatnak vagy multiszolgáltatóknak...Mobilnet sincs,sőt mobiltelefon is gyéren,dombvidék.
2013. febr. 8. 01:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!