Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Folyik aláírásgyűjtés jelenleg...

Folyik aláírásgyűjtés jelenleg Magyarországon a marihuána-legalizálás népszavazásra bocsátásáról?

Figyelt kérdés
Tudom, a Kendermag Egyesület évek óta lobbizik, hogy legalizálják nálunk a marihuánát. Van-e ennek már a fönti kérdéskört kimerítő megnyilvánulása?

2013. febr. 15. 10:26
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
11%
Csak megfelelő törvényekkel lehetne legális.El tudod te képzelni hogy a Fidesz micsoda kontár módon fogja megoldani ezt is?
2013. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
38%

Örülök, hogy valakinek fene jó dolgában az a legnagyobb fájdalma, hogy nem szívhatja szanaszét az agyát...


Miért nem a szegényekért aktivizálják magukat?

2013. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
39%
Remélem nincs.
2013. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
41%
Tudtommal az SZDSZ már megszűnt. Szerencsére.
2013. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon kivitelezés függő.

Már ma is a fiatalok és a fiatal középkorúak egy jelentős része elpártolt az alkoholtól és inkább a füvet részesíti előnyben. "azon az állásponton vagyok hogy mindegy alkohol e vagy fű, keményebb ne legyen semmi esetre sem, illetve ne legyen jellemző a napi rendszeresség"


Nyilván az államnak a bevételei szempontjából nem kifejezetten kedvez fű, hiszen terem és nem kell hozzá üst stb stb


De ezt a kiesést sokszorosan képes lenne beszedni az állam ha megfelelő kereskedelmi tevékenység és világ reklám társulna hozzá.

2013. febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
47%
Csehország nemrégiben engedélyezte az orvosi marihuána termesztését, vásárlását, birtoklását. Szerintem hamarosan Szlovákia is ugyan így fog tenni, ugyanis Csehország nagy hatással van a szlovákokra is. Remélhetőleg Magyarország is rájön hogy rossz politikát követ, és enyhíti a mára egyre elfogadottabb marihuána saját célra történő felhasználását. Visszatérve a kérdésedre, a legalizálás nem valószínű hogy a közeljövőben megtörténik (ugyanis a fejlett országok között még sehol nem legális). Már az is nagy dolog lenne hogyha dekriminalizálnák a fogyasztást.
2013. febr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:

Én pont nem egy füves vagyok, de leírom a gondolatmenetem.

A termesztők és az árusok megadóztatásából származó pénzösszeg nem lenne csekély. Nem beszélve a turizmusról, ami e köré épülhetne.

A fele alkoholfogyasztásról szóló törvény szerintem úgy ahogy van megállná a helyét itt is.

Aki pedig amiatt aggódna, hogy több füves lenne: mivel drágább lenne egyesek kevesebbet tépnének. Egyeseket az illegalitása hozza tűzbe, a titokban végzett tevékenység izgalma. Így már őket sem vonzaná annyira. Végül pedig nem hiszem, hogy ezért ezrek kezdenének füvezni, mert legális.


Bár képzeljük el, hogy az összes őstermelő kukoricáról átállna mokira...Persze jó törvényekkel egy jól kiépíthető, jól szabályozható rendszert lehetne létrehozni. Sajnos erre nem hiszem, hogy készen áll Magyarország.

2013. febr. 15. 11:30
 8/56 A kérdező kommentje:
A dekriminalizálás önmagában nem valami jó megoldás.
2013. febr. 15. 11:33
 9/56 anonim ***** válasza:
24%

az szdsz sátánpárt foglalkozott ilyenekkel!

kérdező te szdsz-es vagy?

2013. febr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
16%

Ezen az alapon rengeteg mindent lehetne akkor legalizálni, mert adóbevételt jelent. De nem teszik, mert elvileg ez egy európai és szokták mondani, hogy keresztény kultúrkör, amiben vannak bizonyos erkölcsi határok, amik más kultúrában hiányoznak. Innen is kezdenek kiveszni, de egyelőre még azért jelen van.


A másik dolog, hogy aki jelenleg X forintért megkap N gramm marihuánát illegálisan akkor az a legalizálás után miért menne el venni az államilag kijelölt boltba 3X forintért ugyanolyan mennyiségű marihuánát? Azért mert becsületes akar lenni? Erről híresek a kábítószerfogyasztók.

2013. febr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!