Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csehországban tényleg legális...

Csehországban tényleg legális a marihuána fogyasztása, nálunk mért nem, van rá esély? Bővebben alul.

Figyelt kérdés

Arról olvastam már egy cikket régebben, hogy lehet termeszteni, viszont a "learatása" és eladása tilos. Nemrég pedig azt hallottam, hogy már ott is legális az árulás, vétel, akár Hollandiában.

Magyarországon vajon legális lesz valamikor? Miért nem akarják?

Illetve Szlovákiában? Ott az egyik párt szeretné ezt bevezetni, de csak odáig jutottak, hogy enyhíteni akarják a büntetést, tehát nem börtön, hanem 2g-ig figyelmeztetés, 2g felett figyelmeztetés és elkobzás, 5g pénzbírság és elkobzás. De még nem fogadták el, jövő év elején döntenek. Legalább is ezt olvastam.

Mi okból nem akarják legalizálni? Nem azért érdekel mert használnám, bevallom próbáltam már, de nem ezért érdekel.

Végül is ha legalizálnák akkor ez bevétel is lehetne az országnak, ezen kívül kis mértékben fel is számolhatnának a maffia által irányított drogbiznisznek.

Várom a válaszokat, ha lehet értelmes válaszokat.



2012. nov. 9. 01:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Lehagytam, hogy egy cikkben lévő felmérés szerint Szlovákiában a marihuána fogyasztás utolérte a Nyugat-Európai szintet, sőt majdnem meghaladta.
2012. nov. 9. 01:40
 2/14 anonim ***** válasza:

szerintem nincs legalizálva azért hollandiában sem teljesen. valami furcsa szabályozás van a legtöbb helyen. svájcban is úgy tudom, hogy nagyon laza a szabályozás.


viszont a legújabb: amerikában coloradoban volt most népszavazás és úgy döntött a nép, hogy legalizáljanak. és ez rendesen legális lesz mint az alkohol.


szerintem teljesen nyilvánvaló, hogy mindenhol ez lesz. annyi, hogy aki hamarabb lép az keres egy halom pénzt, mert mire máshol legalizálnak ott már rendes termelés lesz és piaci előnyben lesznek és akkor a turizmusról nem is beszéltünk.


szerintem itt azért nem lesz legalizálva, mert a pártok azt gondolják, hogy az átlagember nem szeretné. és ha ők kiállnának mellette akkor szavazatokat vesztenének.


normálisan kellene kommunikálni az emberekkel, hogy mi ez első lépésben. amerikában az orvosi marihuána hozta az áttörést. az által megismerte az átlag ember is, hogy ez nem valami ördögi dolog. itt is ha benézel a mentális egészség témába jól látszik mennyien fogyasztanak xanaxot meg mindenféle nyugtatókat, mert depisek. lehet a fűvel jobban járnának...

2012. nov. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Annyira nem érint, hogy most legális vagy nem .Bár a cigiről se vagyok képes leszokni még.A marihuána meg ha jól tudom még erősebb függőséget okoz.

Ha belém jönne egy "bekábult" a forgalomban ,vagy a gyerekem kábán bámulna ki a fejéből és nem érdekelnék az élet szép és normális dolgai,nagyon nem örülnék.

Szerintem ha népszavazásra kerülne sor talán 10%-ot kapnának azok akik legalizálnák.

2012. nov. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 bumbi02 ***** válasza:

Én azért nem legalizáltatnám, mert a fiatalok körében az alkohol fogyasztásnak sincs kultúrája. Magyarul mi megy?

Minél olcsóbban, minél gyorsabban, minél részegebbnek lenni. Az hogy milyen íze van, mindegy, mert valamivel bekeverik, és nem érzik.


Ha legális lenne a könnyű drog, pl a marihuána, 15 évesek füveznének agybafőbe. A 14 éves srác hallotta hogy gázt kell szívni mert az a sikkes, és rácuppant a PB gázpalackra, majd meghalt....Ilyen helyen a füvet nem kéne legalizáltatni. Ez is arról szólna a fiataloknak, hogy minél gyorsabban minél jobban betépjenek, aztán arra még innának két kör vodkát. Több kárt okozna mint hasznot. Oké, hogy lenne bevétele az országnak, de azt leszámítva semmi se indokolja hogy legalizáltassák.

2012. nov. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A fű nem nyugtató, hanem hangulatfokozó. Ha depizel, akkor még jobban fogsz depizni, ha jól érzed magad, akkor még jobban fogod magad érezni. Nálunk épp egy konzervatív keresztény kormány van, ami nem támogatja a kábítószerek legalizálását. Sőt, amint látod, majdnem a cigarettát is betiltották.


Egyébként pedig legalizálással megszűnne a feketepiac az országon belül. Mellesleg Hollandiában kevesebben füveznek, mint más országokban, csak azért, mert legális. Ha a zsálya is illegális lenne, akkor azt is sokan fogyasztanák, pedig Magyarországon inkább az illegális LSD a divat.

2012. nov. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

2. válaszolónak írnám, hogy a marihuána egyáltalán nem okoz függőséget, mint a cigaretta, ahhoz nem is lehet hasonlítani.

Kárt nem okoz, vagyis nem úgy mint a többi drog.

Igen, ha legalizálnák megszűnne a feketepiac, legalább is egy kis mértékben biztos. Az országnak pedig tuti, hogy sok pénzt hozna. A 15 évesekről pedig annyi, hogy az alkoholfogyasztás csak divat. Ilyen volt régen a cigaretta, hungarizmus (tisztelet a kivételnek), éljen a Fradi, stb.

Ezt látják és sokszor azt se tudják, hogy ez micsoda, mit jelent valójában. Csak látják, hogy most nagyon sokan ezt csinálják és ők is ezt csinálják.

Ha legalizálnák a marihuánát biztos vagyok benne, hogy egy darabig minden sarkon, minden fiatal azt szívná. Aztán ez abbamaradna. Szívnák akkor is, de nem olyan mértékben.

Hollandiában ha jól tudom már csak állampolgárok vehetnek. Van egy kártyájuk és meg van adva a napi, vagy heti adag amit vehetnek, ha jól tudom. Ha bemennek egy kávézóba, odaadják a kártyát, leellenőrzik, hogy mennyit vett, vehet.

A nagy gond az, hogy ha most megkérdeznénk az emberektől, hogy mi a véleményük a legalizálásról, akkor 100-ból 90 ember felháborodna, hogy ez ilyen káros, olyan káros, függők leszünk, stb. A maradék 10-ből 4 csak azért örülne neki, mert azt gondolja, hogy ez mekkora jó, mint a filmekben. Az utolsó 6 pedig tudná, hogy mire is jó, ismerné pontosabban. Ha meg azt nézzük, hogy milyen szinten szívják a fiatalok hazánkban és Szlovákiában, akkor nyugodtan legalizálhatnák. Vagy csak enyhítenék a büntetést, mint ahogy Szlovákiában akarják.

Az emberek nagy része nem tudják miről van szó, csak azt tudják, amit a másik mondott. Tudatni kellene az emberekkel, hogy mi is ez.

2012. nov. 9. 13:43
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 lelki függőséget okozhat ez is mint minden, ami jó. én ismerek olyat aki nagyon rákattant. ez mondjuk nem azt jelenti, hogy lenne bármi baja tőle(tehát még így is sokkal jobb mint ha inna). de azért az nem tudom normális e ha napi szinten csinálod.
2012. nov. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudom, lelki függőséget okozhat, de mai világban szinte minden. Ennyi erővel betilthatnák az internetet, a számítógépes játékokat, stb.

Egy nagy példa erre pl. a Facebook, ez is függőséget okoz, én személy szerint rühellem. Fent vagyok az igaz, de max fél órát esténként, és közben mást csinálok.

Tehát a lelki függőséggel nem érdemes törődni. Ha káros lenne, tönkretenné az egészségét, stb., akkor megértem. Max anyagi gondokat okozhat. Másrészt nem káros.

2012. nov. 9. 20:58
 9/14 an00nym ***** válasza:

ilyenkor látom hogy teljesen hiábavaló az ismeretterjesztő munkám.... évek óra ugyanazokat a baromságokat látom viszont ha hasonló vitatéma vetődik fel(mindkét oldalról)


egyébként Csehországban is csupán Prágában épült ki coffeeshop rendszer

azonban az alkoholhoz hasonlóan legális szabályozás alá esik a kender Coloradóban és Washingtonban már lassan 3 napja

2012. nov. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
ilyen erővel az alkohol miért legális? és a cigi? mivel ezek legálisak a fű is lehetne legális, hány alkoholista ember van... és hányan cigiznek? arra is ugyanúgy rászokik az ember mint akár a fű-re ha hajlamos a rászokásra, de pl volt egy haverom aki ugyan cigizett, de volt hogy hónapokig rá se gyújtott mert olyan kedve volt. szerintem simán lehetne legalizálni, és az embereket nem etetni a sok szarral, hogy ez hú mennyire káros hú mennyire függő leszel.. miért az alkoholtol meg a cigitől nem? és nem káros? dehogyisnem... sok gyökér ember aztse tudja mi ez pontosabban utánna se nézett, nem is érdekli a dolog, de rámondja, hogy ez mekkora rossz dolog , nem szabad, stb. na azt hiszem elmondtam a véleményemet az emberekről meg erről a dologról is elég rendesen. amerikai ebbe is előrelépést tett, hogy a néppel megszavaztatta, ismerősöm lakik coloradoba, ő most jól járt... :)
2012. nov. 10. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!