Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Együtt 2014-nek mi a...

Az Együtt 2014-nek mi a terve, programja a cigánykérdés megoldására?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán nekik?Vagy struccpolitikát folytatnak?


Sem a Fidesznek sem az MSZP-nak nem volt programja , terve a cigány helyzetre.


Milyen érveket tud felhozni Bajnai és az ő pártja?



2013. febr. 18. 13:57
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
84%
Van cigánykérdés!!! De éppúgy van "szélsőséges" kérdés is, csak még így nem mondtuk ki:-) Lassan nem csak a cigányokkal van baj, hanem az őket elpusztítani akaró tudatlanokról is. Én sem szeretem őket, de kulturáltabb megoldást kell találni. Ráadásul ezek az emberek azok, akik éppúgy támadják a rendőrséget, állami szervezeteket is. Több kárt okoznak, mint hasznot. Végre lehetne egy értelmesebb szerveződés is.
2013. febr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
30%
A cigány probléma csak annyira komoly mint a piréz probléma vagy az ufo probléma. Szájhagyomány útján létezik meg néhány bolond erősködik hogy igenis létezik a dolog.
2013. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
74%
Elhalasztanák 4 évvel.
2013. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 A kérdező kommentje:

46% te vagy nem élsz Magyarországon vagy olyan helyen élsz ahogy 1 darab sincs belőlük.Nem értesz semmit.


Nézz utána Gyöngyöspata településnek , nézz róla híreket.


Hihetetlen hogy vannak ilyen emberek mint te.

Olyan mintha meg akarnád nekem Magyarázni hogy a Föld lapos vagy hogy a rövid nadrágot ki lehet térdepelni.

2013. febr. 18. 16:26
 15/59 A kérdező kommentje:
magyarázni*
2013. febr. 18. 16:29
 16/59 anonim ***** válasza:
82%

"Hihetetlen hogy vannak ilyen emberek mint te.

Olyan mintha meg akarnád nekem Magyarázni hogy a Föld lapos vagy hogy a rövid nadrágot ki lehet térdepelni."


Nem kizárt, hogy provokátor, de lehet, hogy burokban él.

Mert ennyi marhaságot összehordani....

Ugye bizonyos esetekben ha valamiről nem beszélünk, vagy nem szabad beszélni attól még létező dolog lehet.

2013. febr. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 Sz1u ***** válasza:
67%

Valaki elmagyarázná, hogy a Jobbiknak miért a cigánykérdés a legfontosabb problémája? Fontos probléma, de messze nem a legfontosabb! Csak ugye ezen a témán könnyű rugózni, könnyű "népszerűségre" szert tenni. Belegondolt már valaki, ha ezentúl a jobbikosok elfelejtenék a cigány-zsidós kérdéseket, akkor milyen vitatémájuk maradna? Milyen átütőerejű programot tud felmutatni a Jobbik (amit a többi párt nem)?


Kérdező abban igazad van, hogy ú.n. cigánykérdés már a Jobbik megalakulása előtt is létezett, de korántsem ennyire! Az "átkos" rendszerben tized ennyi probléma nem volt a cigányokkal, mert volt munkájuk! A rendszerváltás után az emberek többsége elszegényedett, a cigányok pedig különösen a perifériára kerültek. Kiváncsi lennék, ha Te élnél abban a környezetben, Te hogy tudnál kitörni?! Ráadásul van egy bizonyos réteg Magyarországon (ideértve a Jobbikot, de főleg a szimpatizánsait), akik ahol csak tudják ütik-vágják (nem feltétlen tettlegesen) a szerencsétleneket.


Írtad:


"Senki nem akar gázkamrába rakni senkit."


Gondolom, erre azért nem esküdnél meg!


"És ki akarja halomra lövöldözni őket?Senki."


Nem volt rá példa az utóbbi 1-2 évben? Belinkeljem?


"Aki hasonlót mond az csak hirtelen felindulásból mondja , nem lenne mersze megtenni."


Hát nem mondjon ilyet senki sem, még hirtelen felindultságból sem! Ha másért nem is, de legalább azért ne, mert ez már életveszélyes fenyegetésnek minősül!


"Órási mértékű gyűlölet alakult ki a magyarok és a cigányok között."


Egy bizonyos rétegben. Hidd el, bennem semmilyen gyűlölet sincs irántuk! Csak az ostoba ember gyűlölködik (ugyanis az borzasztó egyszerű).


"Maga a borsodi cigányvajda is kijelentette hogy igenis van probléma.Ha nekünk nem hiszel legalább higgyél neki."


Tudod az a furcsa, ha a saját igazad akarod alátámaszta(t)ni, akkor még egy cigánynak is hiszel! A kb. egymillió cigányból egy mondott ilyet, de Te annak egyből hiszel...


"A cigányokat a jelenlegi állapotukban soha nem fogjuk befogadni és elfogadni."


Nekik sem jó ez így. Adj nekik munkát! De olyan munkát, amit el is tudnak végezni! Hiába arcoskodott a gyöngyöspatai jobbikos polgármester, hogy ő adott földet a cigányoknak, de azok szartak rá! Ha én lettem volna a helyükben én sem tudtam volna mit kezdeni a földdel (Te tudnál?).


"Az előítéletek is megmaradnak."


Ezért kellene lépni az okosabbik félnek. Gettóba nyomorítással, meg kapjanak egy megyét betonfallal körülvéve, meg vissza Indiába az biztos, hogy nem gyűlöletkeltő, ill. ez a megoldás?


"Túl sok van már a rovásukon , túl sok bűnt követtek el."


Azt tudod-e, hogy az igazi bűnüzők, azok nem ezek a nyomorultak, hanem a nyakkendős bűnözők? Azok ellen mégsem lép fel ennyire határozottan a Jobbik (jahhh... hisz ők is nyakkendősök). A cigányok bűnözése "csak" sok kicsi (oék, egyszer-kétszer előfordul nagyobb is), ám a fehéringeseké kevés, de az az igazi bűnözés!


"Többször felajánlottuk a beilleszkedés lehetőségét és nem éltek vele."


Nem felajánlani kell, hanem rávezetni őket! Pl. a monoki példa... Én felajánlom Neked, hogy holnaptól (miután megtanultál) cimbalmozhatsz egy étteremben (és ebből kell megélned). Örülnél neki? A cigányok ugyanígy voltak a földdel kapcsolatban.


Az is érdekes jobbikos felfogás, hogyha segítjük a cigányokat, akkor azt egyből pozitív diszkriminációnak veszik, ha pedig segítség nélkül maradnak a nyomorúságban, akkor pedig azért fikázzák, hogy a cigányok már csak ilyenek!


S végül, hogy a kérdésedre is válaszoljak: nem tudom, hogy van-e programja a cigánykérdésre az E2014-nek! :) De kapásból vissza is kérdezek: a Jobbiknak van? Légyszi ne az írott (hivatalos) programját hozd fel igazolásképp, mert az köszönőviszonyban sincs a valósággal!

2013. febr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:

Drága 17.Annyira kifényezted őket hogy lassan koronát kapnak.


Még hogy szegények meg szerencsétlenek....persze.Akkor fogadd be őket a házadba ha ennyire szereted őket.


Az én nagyszüleim éheztek a háború alatt , szar sorsuk volt de mégsem mentek el lopni meg rabolni.


Halálos megfenyegetés?

Akkor a cigányok 70 százalékát büntetni lehetne.


Kik szoktak azzal fenyegetőzni hogy "elvágom a torkod tata ha nem adsz pénzt" , "agyonverünk vascsővel ha nem adod ide a telefonod" ?

A halálos fenyegetésen túl még egyéb megfélemlítések és megfenyegetések.


A Fidesz megcsinálta azt a családi pótlékos dolgot amit a cigányvajda javasolt.Erre mi lett?

A cigány asszony bemegy az iskolába és fenyegeti a tanárokat hogy ne írjanak be a gyereknek igazolatlant.


A Jobbik cigány rehabilitációs központokat , amolyan bentlakásos iskolákat akar létrehozni hogy a cigány gyermekek , minél kevesebbet érintkezzenek a szüleikkel és rá legyenek nevelve hogy amit a szülők csinálnak az rossz.

Nem is szabad egy osztályban tartani őket a magyar gyerekekkel mert nem lehet tanítani.

2013. febr. 18. 17:40
 19/59 anonim ***** válasza:
57%
MIndegy,hogy mi ,nem ők oldják majd meg.Vagy az aszimiláció, vagy a sósav.
2013. febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
100%

Én most erre csak annyit írok, hogy hasonló kérdést tettem fel ide néhány hónapja, és törölték. Reméljük, ez nem kerül hasonló sorsra.

Egyébként, nehogy félreértés essen, szó szerint ezt tettem fel: Bajnai hogyan oldaná meg a cigányproblémát?

2013. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!