Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Együtt 2014-nek mi a...

Az Együtt 2014-nek mi a terve, programja a cigánykérdés megoldására?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán nekik?Vagy struccpolitikát folytatnak?


Sem a Fidesznek sem az MSZP-nak nem volt programja , terve a cigány helyzetre.


Milyen érveket tud felhozni Bajnai és az ő pártja?



2013. febr. 18. 13:57
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
Ja,az Együtt 2014 fel akarja újítani Auswitzot,hogy ne feledhessen senkinek senki,de soha semmit.
2013. márc. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 Sz1u ***** válasza:

22:07


"Szlu,aberrált,aber jung tagja vagy rasszodnak."


Még csak véletlenül sem vagyok cigány. Tehát luftot rúgtál! De inkább lennék cigány, mint gyűlölködő magyar!

2013. márc. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:

kedves szlu akkor bemásolom 3szorra is a választ,hátha egyszer felfogod

" A magyarok közül 1000ből egy magyar van aki bűnöz vagy annyi se,így ha találkozok pont egy ilyennel,de tudom hogy a többi 999 nem ilyen,nem fogom azt mondani kollektíven hogy a magyarok lopnak",vagyis NEM fogom az egész Magyarságot "köpködni" a te szavaiddal

Reméltem hogy ennyire nem vagy nehéz felfogású,de mégis mit várhatnánk tőled??..

És nem azért nem csípem a cigányokat,mert 1-2vel volt afférom,hanem mert TUDOM,hogy a többi 95%sem különb azoknál akikkel bajom volt,sajnos ez a tapasztalat


" De inkább lennék cigány, mint gyűlölködő magyar!"


Ez is csak téged minősít,inkább lennél egy ingyen élő senkiházi primitív előember,mint egy magyar akinek elege van az őket terrorizáló,élősködő eltartottakból

Cigány vagyok táblával a nyakadba nem követed drága volt miniszterelnökünk példáját??

Te is csúnyán a fejedre eshettél

2013. márc. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

"De inkább lennék cigány, mint gyűlölködő magyar!"


Egészségedre!

2013. márc. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 Sz1u ***** válasza:

23:53


Rendben van, felfogtam. Tehát az értékítéleted szerint, ha magyar az elkövető, akkor az elkövető a bűnös, de ha cigány az illető, akkor a cigányság. Teljesen korrekt.

Jó dolog lehet gyűlöletben élni...


"És nem azért nem csípem a cigányokat,mert 1-2vel volt afférom,hanem mert TUDOM,hogy a többi 95%sem különb azoknál akikkel bajom volt,sajnos ez a tapasztalat"


Persze arra egy másodpercig sem gondolsz, hogy pont azért olyanok Veled szemben, mert esetleg lekezelően, fölényesen viszonyulsz hozzájuk.


"Ez is csak téged minősít"


Ahogy Téged pedig a gyűlölködés...


"inkább lennél egy ingyen élő senkiházi primitív előember"


Mondtam én ilyet? Egyébként abszolútértékben(!) szerinted nincs annyi MAGYAR senkiházi primitív előember? Vagy az elfogadható, teljesen normális csak azért, mert magyar?


"mint egy magyar akinek elege van az őket terrorizáló,élősködő eltartottakból"


Az erőszak erőszakot szül. Ha mi terrorizáljuk őket, akkor sok jót ne is várjunk tőlük! Tudod, a sarokba szorított oroszlán esete...


"Cigány vagyok táblával a nyakadba nem követed drága volt miniszterelnökünk példáját?"


Én a hétköznapi életben viszonyulok hozzájuk normálisan (és viszont), nem pedig propaganda szinten.


"Te is csúnyán a fejedre eshettél"


Ha Te mondod... De legalább nem gyűlölködöm!

2013. márc. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 Sz1u ***** válasza:
42%

23:56


"Egészségedre!"


Köszönöm! Noha tudom, hogy gúnynak szántad, de annál is inkább felemelő érzéssel megyek aludni, hogy tettem a rasszizmus, ill. a gyűlölet ellen (mégha nem is jártam sikerrel).

2013. márc. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
54%

"de annál is inkább felemelő érzéssel megyek aludni, hogy tettem a rasszizmus, ill. a gyűlölet ellen (mégha nem is jártam sikerrel)."


És azért miért nem akarsz tenni, hogy be is illeszkedjenek, nem csak az állandó pozitív diszkriminációt fújni, és nyomni a pénzt bele nem sok sikerrel?

Vagy a problémák velük már nem is érdekelnek benneteket?

Erről bizony ők is tehetnek, és ezt nem lehet csak a szegénységre fogni, bizony ezeknek ez az "életmód" a megszokott és nem is nagyon akarnak változni pozitív irányba. Ennyit a "kirekesztés elleni harcról"! :)

Más kisebbségekkel nincs baj, sőt máshol sem csak ezekkel.

Az állandóan rásszistázó nyugat is amúgy toloncolja kifelé ezeket a bevándorlókat, mert elegük van belőlük.

2013. márc. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim válasza:
58%

"Tudod, "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten". Ha egy cigányhoz nem úgy közelítesz, hogy Te hű de felsőbbrendűbb vagy, akkor igenis a cigánytársadalom többsége rendes!"


Én meg annyiban javítalak ki, hogy soha nem néztem le egy NORMÁLISNAK kinéző, igényes cigányt. Sőt mikor még kisebb voltam, akkor sajnáltam őket, hogy mindenki utálja őket. Csak sajnos, sokszor látták, hogy én vagyok a gyengébb. Egyszer megfenyegettek, és mondták hogy szerezzek nekik pénzt. El is bőgtem magam, amit nem kellet volna mert akkor tudták hogy mennyire félénk vagyok meg minden. Szóval azóta, nem bírom őket. És nem csak ők voltak. Sok-sok cigány csesztetett már. Csak már erősebb vagyok, és elküldöm egyből azt a cigányt, aki követelőzik meg fenyegetni próbál. S bátrabbnak tűnök így békén hagynak egy "holnap megkeresünk tesómmal/apámmal/haverommal és megölünk" szöveggel. De nekem is vannak cigány barátaim akik tényleg jók, igényesek meg minden. És még ők sem bírják azokat a fajtársaikat, akik hülyén viselkednek. Mert szerintük miattuk nézik le őket is.

Szóval én személy szerint soha nem kergetek el anélkül hogy nem tudnám mit akar. Még sem működik az "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten" szöveged.

2013. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
57%

Szlu

Én eddig akárhányszor találkoztam cigánnyal, mindig azt mondta nekem agresszíven, hogy "én cigány vagyok, nem egy gádzsó paraszt magyar"..Akárhánnyal is találkoztam. Pedig Pest megyében élek, nem Borsodban, nem is akarok belegondolni, hogy ott mi folyhat..Olyat már láttam, hogy mikor a cigány Brüsszelben, vagy az ENSZ-ben, vagy Kanadában nyilatkozott, hogy őt mennyire üldözik/üldözték Magyarországon, akkor Magyar volt, nem cigány. De ha az utcán jön veled szemben, akkor ő cigány, nem egy gádzsó, paraszt magyar. Ilyen ez. Nem hiszem, hogy az rasszizmus, ha valaki elismeri, hogy igenis van cigánybűnözés. Aki azt mondja, hogy nincs, az valószínűleg azért mondja, mert a jelentéssel sincs tisztában.

Ugyanis a cigánybűnözés nem azt jelenti, hogy a cigányok bűnöznek, hanem azt, hogy vannak olyan bűnelkövetési formák, amik szinte kizárólag a cigányságra jellemzőek. Pl színesfémtolvajlás, fatolvajlás, uzsorázás, idős emberek kifosztása brutalitással stb. Ez egy kriminológia fogalom, olyan, mint a fiatalkorú bűnözés, és azt sem vitatja senki, hogy az létezik, és az sem azt jelenti, hogy minden fiatalkorú bűnöző. Egyébként a rendszerváltás előtt a cigánybűnözés tantárgy volt a jogon. Ráadásul a módszerváltás óta ezek a bűncselekmények még inkább kisajátítódtak a cigányok "javára". Egyébként nem kell (fehér)magyarozni, ha azt mondod, hogy magyar, tudni fogom, hogy a magyarra gondolsz, ha meg azt, hogy cigány, akkor meg a cigányra. Ez a "roma magyar" meg "nem roma magyar" a "legújabb" liberális "találmány". A magyar az magyar, a cigány meg cigány. Mindenki tudja, hogy melyik melyik. Ennyi.

2013. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!