Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Együtt 2014-nek mi a...

Az Együtt 2014-nek mi a terve, programja a cigánykérdés megoldására?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán nekik?Vagy struccpolitikát folytatnak?


Sem a Fidesznek sem az MSZP-nak nem volt programja , terve a cigány helyzetre.


Milyen érveket tud felhozni Bajnai és az ő pártja?



2013. febr. 18. 13:57
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:

"A cigány probléma csak annyira komoly mint a piréz probléma vagy az ufo probléma. Szájhagyomány útján létezik meg néhány bolond erősködik hogy igenis létezik a dolog."

ezt most kb olyan mintha azt mondanád, hogy nem volt holokauszt

2013. febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
70%

Szlu

Azt, hogy ki a cigány elég egyértelműen meg lehet állapítani, azért ne csináljunk már úgy, mintha Magyarországon nem lenne egy olyan etnikum, ami a cigány.

Ha szerinted a cigányok nem bűnöznek annyit, mint a magyarok, akkor szerinted miért telepítik őket mindenhonnan vissza, ahova csak kivándorolnak? Pl Franciaország, Kanada. (fehér)magyar? Ez mi? Magyar én vagyok, a cigány pedig cigány. Ők is cigánynak nevezik magukat, nem pedig magyarnak. Magyarnak csak akkor, amikor az Uniónál meg egyéb világszervezetnél kell hisztizni, hogy őket mennyit "üldözik" itt. Nézz utána az eddigi költségvetésekben, hogy hány százmilliárdokat költöttünk már a cigányok integrálására, eredménytelenül. Tudod, ezt a másik félnek is akarnia kellene.

2013. febr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
72%
De persze az egész világ rasszista, csak ők a szegények és a szerencsétlenek, mert nem hagyják őket beilleszkedni? Jézusom..költözz le egy hetet borsodba..
2013. febr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim válasza:
100%

Szlu

Azok "Szegény, szerencsétlen" cigányok nem olyanok amilyeneknek te képzeled őket. Nem tudom hol nőttél fel, de örülj, hogy még nem volt problémád velük! És ha nem volt problémád velük, akkor ne szólj bele, mert nem ismered őket! Képzeld. Engem minden egyes nap (ÉS NEM TÚLZOK) megfenyeget egy vagy pár. Élátkoz és meg akar veretni az Istennel. Régebb, amikor sokkal jobban féltem a cigányoktól egyszer adtam pénzt egy gyereknek, erre lek*rváz és belém rúg. És már nagyon unom azt, hogy minden nap kell féljek iskolába menni és ha anyukám leküld a boltba örökké pár darab ott kukázik a tömbházunk előtt. Vagy csak simán barátokkal vagyok, haza kell magam kísértessem. Kell rendesen féljek, hogy vajon telefont kilopják-e a zsebemből, amire két évig gyűjtöttem a pénzem. Vagy a pénzemet veszik-e. Sőt örülök annak, ha csak simán megfenyegetnek, mert semmi bajom nem lesz belőle, mert általában csak a szájuk nagy, és anyukámék is azt tanították hogy legyek bátor előttük mert ha látják, hogy félek csak erőszakosabbak lesznek. Ugye milyen vagány? A szülők azt kell tanítják a gyereknek, hogy mit tegyen ha belé köt egy cigány.


Amúgy már leszúrtak erre felé két csávót. Persze, hogy érdekes módon soha nem derült ki hogy ki volt az. De van elképzelés.


Anyukám unokatestvérének a férje rendőr. Egyszer kellet beszóljon egynek, hogy viselkedjen. Persze, hogy azonnal a két szép gyerekét fenyegették meg halálosan.


Apukám barátjának van egy boltja. A cigánynak nem volt pénze, és az ember nem adott neki semmit. És pár nappal később sikeresen meg is verték. Csak két hetet ült kórházba. Ugye nem is sok. Örüljön inkább annak, hogy túl élte. Szegény szerencsétlen cigánynak csak cigaretta kellet. Nem kapta meg szegény, így hát képtelen volt erőszakhoz folyamodni. És az a szívtelen szemét ember, aki nem adott a cigánynak cigit, máskor adjon! Hát mi az, hogy nem adnak pénz nélkül cigit egy cigánynak.


És ezeket amiket mondtam, nem csak ilyen pletykák, hanem igazából megtörtént esetek. Na kedves Szlu . Szegény szerencsétlen cigányok mi??

És hiába mondod, hogy rossz magyar is sok van. Igazad van. De közel sem vagyunk annyira rosszak mint ők.

2013. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 Sz1u ***** válasza:
42%

13:44


Nincs most kedvem hosszabban válaszolni, mert úgyis csak falrahányt borsó! "Szép" történeteket írtál le, amik CSAK(!) azért tűntek fel neked, mert CIGÁNYOK voltak az elkövetők. Ha (fehér)magyar lett volna, akkor egy-két hétig még esetleg szóba kerül, de utána el lesz felejtve.


Ráadásul amiket leírtál, azok már mind következmények! A probléma miértjét (Érted??? A miértjét!) kellene látni (és kezelni), nem pedig és nem pedig gyűlölködni!


Jahhh... és nap, mint nap találkozom cigányokkal (mint már írtam itt elég sokszor), a szomszédaimban is laknak jónéhányan, de még eggyel sem volt semmi bajom (pedig, ha valaki nálam fehérebb, az már tényleg festi magát).


Magyar viszont már lopta el a péztárcámat (akkor még volt, de azóta nem használok), lopta már el telefonomat, lopta már el farmerdzsekimet és feszítette is már fel egy jómadár a bejárati ajtómat (szerencsére pont akkor zavarták meg, amikor be akart lépni - ez utóbbi újságcikkel is tudom igazolni, de az előző három lopás tettesi is meglettek).


Tehát szempontomból nézve minimum 4:0 a fehér(magyarok) javára a bűnelkövetés szempontjából. Kezdjek el gyűlölködni???


S végül mégegyszer hangsúlyozom, hogy a miértet kell látni és nem már a következményt! Ennyi.

2013. márc. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
De mi az, hogy (fehér)magyar??? Erre nem válaszoltál még Szlu..A cigány az cigány, ő nem vallja magát magyarnak. Egy átlag magyar pontosan tudja, hogy milyenek a cigányok. Sehol sem szeretik őket, és nem azért, mert más a bőrszínük, hanem mert képtelenek bárhol is beilleszkedni.Lopnak, csalnak mindenhol, mert egyszerűen ilyenek, nem szeretnek dolgozni, tanulni, semmit.
2013. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim válasza:

Oké. Nézzük a "miértjét".

Miért fenyegetnek meg minden nap? Mert lusták dolgozni, s inkább egy gyerektől kérik a pénzt.

És ne mond azt hogy azért nem dolgoznak mert a bőrszínük miatt nem veszik fel őket! Mert ismerek nagymamám falujában egy cigány családot, akik rendesek és dolgoznak. Van az embernek egy felesége, két felnőtt fia és egy lánya. Lehet hogy nincs nagy iskolai végzettségük, de felveszik mindig dolgozni őket. Ilyen favágás és kétkezű munkáról beszélek. Ők kaptak állást. Mert akartak is kapni!


Miért fenyegették meg halálosan a rendőr gyerekeit? Mert nem tudnak normálisan viselkedni, és inkább meg kell félemlíteni mást.


Miért szúrták le a két csávót? Biztosan beszóltak nekik valamit. Az igaz hogy a tettes nincs meg, de más nem lehetett. Nagyon rendes ez a kisváros ahol élek. Szerintem senkiből sem lehetne kinézni azt, hogy két csávót leszúrjon.


Miért k*rvázott le mikor pénz adtam neki? Erre nevelték a szülei.

Talán rosszul értelmeztem? Ha igen kérlek magyarázd meg, mert tényleg nem értem hogy egy értelmes embert mi késztet arra hogy fenyegetőzzön, csak úgy leszúrjon mást, koszosan és büdösen járjon és hogy le égesse magát azzal hogy kukázik. És ők is emberek, és nekik is megadatott az ész, ők is tudnak gondolkozni, felfogják amit mondasz nekik. Szóval értelmesek. Most komolyan. Nekem magyarázd el, mert nem értem.


Nem tudom miért véded ennyire őket. Tényleg nem látod mennyi baj van velük? Az árú házak parkolóiba a gyerekek koszos ruhákba kérik a pénzt. Ha már a magyar-cigány "hasonlóságról" van szó. Tőlem még soha egy magyar sem jött oda hogy adjak pénz. Főleg koszosan és büdösen nem.

2013. márc. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 Sz1u ***** válasza:
59%

15:30


"De mi az, hogy (fehér)magyar??? Erre nem válaszoltál még"


Azért írtam, hogy "(fehér)magyar", hogy értsd, hogy nem a cigány(magyarok)ról van szó.


"A cigány az cigány, ő nem vallja magát magyarnak."


Na látod, ez például egyáltalán nem igaz! Magyarnak mondja ő is magát, csak cigány nemzetiségűnek! Ugyanúgy, mint bármelyik más nemzetiségű magyar! Nézz utána a "romungro"-knak (amely a magyarországi cigánytársadalom legnagyobb részét képezik).


"Egy átlag magyar pontosan tudja, hogy milyenek a cigányok."


Átlagmagyarnak mondom magam, és nekem semmi bajom sincs velük. Ha lesz is bajom esetleg valamelyikükkel, akkor sem az egész cigányságot fogom okolni a tettéért (mint az előző kommentemben sem a magyarokat okolom a lopásokért, hanem a tetteseket).


"Sehol sem szeretik őket, és nem azért, mert más a bőrszínük, hanem mert képtelenek bárhol is beilleszkedni."


Egy olyan társadalomba pedig eleve lehetetlen beilleszkedniük, amelyi utálja őket...


"Lopnak, csalnak mindenhol, mert egyszerűen ilyenek, nem szeretnek dolgozni, tanulni, semmit."


Azért valljuk be, hogy az (általad említett) "átlagmagyar" sem egy ma született bárány... Ahol csak tudnak lehúznak (pl. piacon, boltban), bliccelnek a tömegközlekedési eszközökön, tört szofvert használnak, a használtautó adás-vételről nem is szólva...stb...stb... ezer-és ezer példa volna rá (csak ugye ez nem akkora baj, mert nem cigányok követik el).

2013. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 Sz1u ***** válasza:
56%

16:13 Tudod mit? Legyen igazad! Már az előző kommentemben is mondtam, hogy bármit is mondok, az úgyis falrahányt borsó. Te úgy éled meg, én pedig így élem meg a cigányokhoz való viszonyulást. Velem semmi rossz dolog nem történt a cigányokkal kapcsolatban, így nem is fogok gyűlölködni (meg egyébként sem) más kedvéért! De mint írtam is korábban, ha mégis történne valami, amit cigány követ el ellenem, akkor sem a cigányságra fogok haragudni, hanem az elkövetőre. Mint, ahogy a korábbi (az én káromra történt) lopásokért sem a magyarságot okolom, hanem a tettest.


Én így érzem jól magam...

2013. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
54%

"mint az előző kommentemben sem a magyarokat okolom a lopásokért, hanem a tetteseket"


"zért valljuk be, hogy az (általad említett) "átlagmagyar" sem egy ma született bárány... Ahol csak tudnak lehúznak (pl. piacon, boltban), bliccelnek a tömegközlekedési eszközökön, tört szofvert használnak, a használtautó adás-vételről nem is szólva...stb...stb... ezer-és ezer példa volna rá (csak ugye ez nem akkora baj, mert nem cigányok követik el)."


Itt mégis azt csinálod!

De ugye ezek annyira súlyos bűnök mint ha öregembereket vernek agyon pár ezer forintért, vagy megkéselnek ilyen-olyan indokkal.


Vicces ahogy védeni próbáljátok a mundért! :)

A tisztességes c-k meg jobban utálják a deviánsan viselkedőket mint az "átlegmagyar".

Vajon a kanadaiakat mi késztette arra, hogy rövid időn belül nagyon megutálják a "menekülteket"?


Mondhattok, tüntizhettek ahogy csak akartok de akiknek ez az "életmód" a megszokott azok így is fogják folytatni!

2013. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!