Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kormány miért nem tesz a...

A Kormány miért nem tesz a vidéki, mélyszegénységben élő, közmunkás állampolgárokért semmit?

Figyelt kérdés

Ma jött a hír, hogy hat órás munkaviszonyban, legfeljebb öt hónapra alkalmazzák a közmunkásokat idén. Ez kb. 37 ezer Ft-os havi jövedelmet jelent számukra.


Én egy hányatott sorsú Borsod megyei faluban élek, ahol egyetlenegy kisebbségi család sincs, viszont a közel 1200 fős lakosságból majdnem 115-125 segélyes. Körülbelül 60 fő (főleg férfiak és fiatalok) külföldön vállalt munkát. Két nagyvállalaton kívül szinte semmi egyéb vállalkozás nincs, amely nagy tömegben foglalkoztatna embereket. Mit csináljanak ezek a szegények? Éljenek meg 22.800 Ft-ból, illetve 37 ezerből?


A közmunkáról annyit, hogy az alpolgármester komolyan veszi a dolgát, nálunk nincsen lébecolás, reggel 7-től délután 3-ig a tavalyi közmunkások is elvégezték a dolgukat. Ennek látszata van.


Hihetetlen ez az ország.


2013. febr. 21. 22:35
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
72%

"Sajnos meg kell tanulnunk, hogy a sorsunkért mi magunk is felelősek vagyunk, szakmát kell tanulni, ha pedig az nem megy, akkor változtatni kell. Rugalmasság és alkalmazkodókészség."


Tanulni,mi?Mégis miből, minek??

1.A tanulás sem 2 fillér.Egy szegény ember miből fizessen OKJ tanfolyamokat, vagy egyetemi tandíjat, te nagyon okos???

Éss ha mégis tanul, akkor sincs biztosíték arra, hogy majd el is tud helyezkedni!Diplomás álláskeresőből is épp elég van.

Nincs munka, ember!Nincsenek lehetőségek!

2013. febr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
72%
A szocializmus sem volt tökéletes de ennél azért jobban működött!
2013. febr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
78%

A közmunkásokért nem tesz a kormány semmit, nem is fog, mert

ez a közmunka direkt, alantas módon arra lett kitalálva, hogy majdhogynem ingyen rabszolgát csináljanak a legnehezebb helyzetben élőkből.A közmunka ellen miért nem tüntettek??A sok birka örült, hogy a segélynél 2 FT-tal többet kap, hurrá, oszt mit ér vele?Eben az országban lassan csak közmunkások lesznek, meg a rajtuk élősködők.

Pedig anno , mikor itt a közmunka felütötte a fejét, megmondták, hogy a közmunka ilyen fajta alkalmazása alkotmányellenes!Hány alkotmányellenes módszert akarnak lenyomni az ember torkán?Normális országokban aközmunkát csak büntetésre használják.Itt a szegénységet büntetik, mert ezektől csak ennyi telik!

2013. febr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
72%

"szakmát kell tanulni, ha pedig az nem megy, akkor változtatni kell. "


Persze....... mikor piacképes diplomával, úgyanúgy sehova nem veszik fel az embert, mert NINCS MUNKA. Esetleg diplomával kiküldik szemetet szedni.

2013. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
72%
Ezek a nagy optimisták nem tudom, hol élnek..
2013. febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
84%

11, 14: Miért csak a diplomával jöttök? Nem mindenkinek kell egyetemre menni, egy jó szakmával jobban el lehet helyezkedni mint egy büfé-ruhatárszakos diplomával amihez apuci vett a piacon egy lovári nyelvvizsgát, és egy szakma megszerzése egy átlagos fiatalnak sem lehetetlen.


Egy éve kellett vízvezeték szerelő, akit ajánlottak hogy jól dolgozik nem tudott vállalni mert annyi melója volt. ,


Amúgy meg én egyetértek azokkal, hogy ez a gazdaságpolitika egy elcs.szett trágyadomb, de MINDENÉRT nem lehet őket okolni, mert az sem normális hozzáállás, hogy minek tanuljak, úgysincs munka errefelé... aztán egy vacak gyártósort se lehet oda telepíteni, mert nincs képzett munkaerő.

2013. febr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
56%
Mert az agyoniskolázott sznobok, meg a telhetetlen munkáltatók elterjesztették azt a nézetet, hogy a szakmunkás hülye és igénytelen.Ráadásul ha nem maszek akkor egyáltalán nem fizetik jól.Szakmunkások között is csak elvétve akad jól kereső!Így aztán aki kicsit is értelmesebb, világos hogy diplomát akar.Most már kár sírni, hogy nincs szakmunkás, nem is nagyon lesz, minek, ha már agyártósorra is minimum érettségi kell, meg a takarítónak is?Ne haragudj, te tényleg, hol élsz?
2013. febr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

16.v.!


Pontosan oda írtam, hogy PIACKÉPES diploma, csak értelmezni kéne.

Az meg egy demagógia, hogy szakmunkásként könnyű elhelyezkedni. Ha így lenne akkor nem lenne 1-1,5 millió munkanélküli Mo. -n.


Máskülönben: HOL AZ 1 MILLIÓ BEÍGÉRT ÚJ MUNKAHELY? -vagy legalábbis időarányos része.

2013. febr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
72%

"Máskülönben: HOL AZ 1 MILLIÓ BEÍGÉRT ÚJ MUNKAHELY? -vagy legalábbis időarányos része."


Az kérlek szépen, arányos, csak fordítottan:Az i millió beígért munkahely helyett kb annyi szűnik meg.

2013. febr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
85%

17: Tavaly óta külföldön. Elegem lett, a gyerekeknek nem azt akartam ami ott van, hoztam egy kemény döntést és léptem. Most itt építjük fel az életünket.

Előtte otthon, ott megéltem, mert nem csak vártam, hogy történjen valami és segítsenek. Nekem is vannak vidéken rokonok, akik sírnak, hogy nincs munka. Két lépést nem tennének odébb, a tengernyi szabadidejükben az árkot se képesek kitakarítani a házuk előtt hogy ne legyen tele gazzal. De jöjjön az állam és hozza a munkahelyet.


Én nem mondom azt amit már olvastam itt, hogy legyen mindenki vállalkozó, meg az alulfizetett tanárnő este magántanítványokat fogadjon, éjjel a teszkóban árút rakodjon, hajnalban meg irodát takarítson és akkor hajdejól megél, természetes, hogy vannak akiknek nem lehet ebből kitörni, én csak a sültgalambot várók nagy tömegével nem értek egyet, akik látják, hogy eddig is rossz volt, egyre nehezebb, nincs lehetőség arra hogy ez a közeljövőben varázsütésre megváltozzon, és csak várják a csodát.


Az is tipikus, ahogy az ismerősök arra reagálnak arra, hogy leléptem.

-De jó neked, én is mennék.

-Akkor mi tart vissza?

-Hát nem lehet.

-Miért?

-Mert itt a lakás.....

-Nekem is ott volt, eladtam.

-A gyerek....

-Nekem is kettő van, itt is van iskola.

-Hát de nem lehet..... de jó neked, úgy mennék.


Komolyan már a hócipőm tele a siránkozókkal, hogy nekem de jó és ők hogy mennének, de ezen kívül semmit de semmit nem tesznek. Online játékokra, facebookra meg fórumozásra van idő napi több órában, de ingyenes online nyelvi teszteket ki nem töltene egy sem, hogy felfrissítse a tudását.

2013. febr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!