Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kormány miért nem tesz a...

A Kormány miért nem tesz a vidéki, mélyszegénységben élő, közmunkás állampolgárokért semmit?

Figyelt kérdés

Ma jött a hír, hogy hat órás munkaviszonyban, legfeljebb öt hónapra alkalmazzák a közmunkásokat idén. Ez kb. 37 ezer Ft-os havi jövedelmet jelent számukra.


Én egy hányatott sorsú Borsod megyei faluban élek, ahol egyetlenegy kisebbségi család sincs, viszont a közel 1200 fős lakosságból majdnem 115-125 segélyes. Körülbelül 60 fő (főleg férfiak és fiatalok) külföldön vállalt munkát. Két nagyvállalaton kívül szinte semmi egyéb vállalkozás nincs, amely nagy tömegben foglalkoztatna embereket. Mit csináljanak ezek a szegények? Éljenek meg 22.800 Ft-ból, illetve 37 ezerből?


A közmunkáról annyit, hogy az alpolgármester komolyan veszi a dolgát, nálunk nincsen lébecolás, reggel 7-től délután 3-ig a tavalyi közmunkások is elvégezték a dolgukat. Ennek látszata van.


Hihetetlen ez az ország.


2013. febr. 21. 22:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
40%
Minden hátsó szándék nélkül, de mit várnak el ezek az emberek a kormánytól, mit tegyenek? És hogyan?
2013. febr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
77%
Mert tízenegy közutas közmunkás öt hónap alatt kaszált le három hektár útpadkát.Ha kéne a széna,apámmal ketten egy hét alatt végeztünk volna vele.De nem kell a széna,mert ezek az emberek lopták el a bárányainkat.Egy gazda megfogadta,hogy ebbe a községbe nem vet többé kukoricát,mert a kömunkások munkaidőben a nádasba hordták a terményét,éjjel meg Ladával indult a transzport.Én is borsodi vagyok,nálunk semmi munkahely,csak az önkormányzat meg a Közút.
2013. febr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor nem tudna lopni tőlük.
2013. febr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%
De hiszen már tett. a kormány juttatta őket mélyszegénységbe.
2013. febr. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Az is durva volt mikor a Fidesz ezeknek az embereknek a napi 8 óra kőkemény munkájáért járó 60 ezer forintjából ellopott 13 ezret, de hogy idén még tíz ezret el akarnak lopni az már mindennek a teteje. Én mondom nem emberek ezek.
2013. febr. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%

"Minden hátsó szándék nélkül, de mit várnak el ezek az emberek a kormánytól, mit tegyenek?"


Én csak egyetlen dolgot, hogy pakoljanak össze és takarodjanak az országból.

2013. febr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
97%
Ennek a Matolcsynak még a szeme sem áll jól.
2013. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%

Olyan, hogy mindenkinek volt munkája - és ebből fizetése - már volt a történelemben, szocializmusnak hívták és nem működött.


Sajnos meg kell tanulnunk, hogy a sorsunkért mi magunk is felelősek vagyunk, szakmát kell tanulni, ha pedig az nem megy, akkor változtatni kell. Rugalmasság és alkalmazkodókészség.... a világ nem állandó, ezek nélkül nem lehet túlélni.

Ez nem az a világ, hogy lehet várni a sült galambot és hogy majd jön a zállam, ad lakást, meg munkát, meg odamegy a multi könyörögni, hogy ott építhessen gyártósort. Minőségi, jól fizető munkahelyet pedig nehéz ott teremteni, ahol nincs megfelelő képzettségű ember.

Én elhiszem, hogy az kevés pénz amit adnak, de ne felejtsd el, hogy honnan jön: egy dolgozótól, aki a felét se keresi annak, amit külföldön adnak egy tisztességes munkáért,de neki itt a kevesebb fizetésért többet kell teljesíteni és még sz.rrá is adóztatják. Igen, 37 ezerből nem lehet megélni, de egyszerűen nincs több.


Az egész úgy ahogy van el van cs.szve itt, de rendesen. De nem az a megoldás, hogy adjunk látszatmunkát meg nagy segélyt mindenkinek.

2013. febr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Komplikato ***** válasza:
100%

8-as leírtad az ember maga felel az éltéért, azt is nincs pénz, meg azt a segély/közmunka nem megoldás.


És olyan varászbabot hol kapni amiből munkahely nő ki? Mert igazad van, de a kérdező jól látja, hogy ez ügyben meg szalmaszálat nem tettek keresztbe akiknek ez IS a munkája.


Kérdező, az esetek 80%-ban eddig is csak 6 vagy 4 órás melót adtak nekik és azt is 2-12 hét időtartamra ...


1-es most gondolj bele, hogy így elosztva a melót (10 ember csinálja 1 munkáját) és ilyen rövid munkaidővel és munkaviszonnyal is csak a közmunkára jogosultak negyede kap melót. Erről miért a közmunkás tehet? Az látszik belőle mennyire értelmetlen az egész.

2013. febr. 22. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan, hogy mindenkinek volt munkája - és ebből fizetése - már volt a történelemben, szocializmusnak hívták és nem működött. "


Nem is kell itt mindenkinek munka, elég lenne ha azok el tudnának helyezkedni akik akarnak. Akkor már szerintem senki sem panaszkodna.

2013. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!