Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kormány miért nem tesz a...

A Kormány miért nem tesz a vidéki, mélyszegénységben élő, közmunkás állampolgárokért semmit?

Figyelt kérdés

Ma jött a hír, hogy hat órás munkaviszonyban, legfeljebb öt hónapra alkalmazzák a közmunkásokat idén. Ez kb. 37 ezer Ft-os havi jövedelmet jelent számukra.


Én egy hányatott sorsú Borsod megyei faluban élek, ahol egyetlenegy kisebbségi család sincs, viszont a közel 1200 fős lakosságból majdnem 115-125 segélyes. Körülbelül 60 fő (főleg férfiak és fiatalok) külföldön vállalt munkát. Két nagyvállalaton kívül szinte semmi egyéb vállalkozás nincs, amely nagy tömegben foglalkoztatna embereket. Mit csináljanak ezek a szegények? Éljenek meg 22.800 Ft-ból, illetve 37 ezerből?


A közmunkáról annyit, hogy az alpolgármester komolyan veszi a dolgát, nálunk nincsen lébecolás, reggel 7-től délután 3-ig a tavalyi közmunkások is elvégezték a dolgukat. Ennek látszata van.


Hihetetlen ez az ország.


2013. febr. 21. 22:35
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
82%

" Mit csináljanak ezek a szegények? Éljenek meg 22.800 Ft-ból, illetve 37 ezerből? "

Ezt már leírták előttem, valahogy idejutottak, az első lépést nekik kellene megtenni a kilábalásért..


Én is B.-A.-Z, megyéből származom, igaz már a fővárosban élet. Nálunk is volt otthon közmunka program, felvettek egy csomó embert közterület ellenőrnek. Ez nem jelentett mást, mint ipari szintű f@xverést összevissza műszakokban, havi huszonikszezerért. Szerintem így ennek az egésznek semmi értelme, bár legalább látszatmunkára fizetünk, nem csak úgy simán.

Akkor megfogalmazódott benne a kérdés, hogy miért nem értelmes munkát csinálnak ezek? ( biztos van olyan település, ahol így van, nem tudom ). Valószínűleg a közmunkásoknak is van valamicske végzettsége, legalább egy szakmája vagy valami. Ha az önkormányzat félredobott volna egy kis pénzt ( mert arra volt lóvé, hogy a város legeslegutolsó utcáját újraaszfaltozzák, amire akkora szükség volt ..., szal pl. ilyenek spórolnak ), befektet néhány alapanyagba, munkaeszközbe, összeválogat 10-20 normálisabb embert és rendes munkát végeztet velük. Tök jól meg lehetett volna szépíteni a várost és akkor legalább lett volna valami látszatja annak a pénznek. Szerintem akadt volna elég köztéri festeni való és felújítandó pad, korlát, kuka tökömtuggya, rendezésre váró virágágyás.


Szerintem, ha normálisan csinálnák, akkor lenne értelme a közmunka programnak, ehhez kellene egy kis akarat a munkanélküliektől, a települések vezetőitől és talán az állambácsitól is. Na ezek közül a legtöbb helyen egyik sincs meg.


"Éljenek meg 22.800 Ft-ból, illetve 37 ezerből? " Erre csak annyit tudok mondani, hogy sajnálom az ilyen helyzetben levőket ( mert tényleg előfordul olyan is, amikor úgy alakulnak a dolgok, hogy semmi nem jön össze ),de ez segély. Nem erre kell életet alapozni. És ha alkalmas a segélyre szoruló a munkára, akkor miért ne dolgozzon az államnak? Én sem kapok a főnökömtől egy forintot sem, ha nem dolgozok ( sőt a sorolhatnám, hogy mi az amit még nem kapok ami járna ).

Ha eljutnánk a "szakadt,retkes , köpködő utcaseprő kissebségi "-től a "nézd már, ezek rakták rendbe a falut/belvárost, mekkora királyok" -ig, akkor talán minden másabb lenne idővel.

Azt szerintem nem szabad elvárni egyik hatalmon levő kormánytól sem, hogy az egekig emelje a segélyeket. Ha olyan szintre emelnék, amiből már épphogy meg lehet élni, akkor szerinted ki dolgozna minimálbérért?


Szerintem van még mit fejleszteni a vidéken, de azért ne telepítsünk baromi nagy állami támogatással minden eldugott régióba Mercedes összeszerelő üzemet. Sajnos sok esetben a munkahelyteremtés akkora befektetéssel járna, ami soha nem térülne meg. Azzal megint nem vagyunk előrébb.

2013. febr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
76%

" Erre csak annyit tudok mondani, hogy sajnálom az ilyen helyzetben levőket ( mert tényleg előfordul olyan is, amikor úgy alakulnak a dolgok, hogy semmi nem jön össze ),de ez segély. Nem erre kell életet alapozni."


Máshol olvastam egy jó hasonlatot. A segély olyan, mint az artisták alatt a védőháló. Ha zuhansz, megfog. De nem lehet ott élni mint egy pók.


Teljesen igazad van abban, amit írtál, nagyon egyetértek veled.

2013. febr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

21. v.!


„Ezt már leírták előttem, valahogy idejutottak, az első lépést nekik kellene megtenni a kilábalásért..”


Mit tett mondjuk az aki érettségivel szakmával, diplomával nem tud elhelyezkedni, és nincs pénze vállalkozást inditani?


„Szerintem akadt volna elég köztéri festeni való és felújítandó pad, korlát, kuka tökömtuggya, rendezésre váró virágágyás.”


Miért szerinted ezt eddig is nem ma közmunkások csinálták? Csak egy kicsit gondolkozzál rajta, hogy mondjuk 500-1000 közmunkásnak mennyi ideig adna ez munkát? (napok kérdése csak)


„Azt szerintem nem szabad elvárni egyik hatalmon levő kormánytól sem, hogy az egekig emelje a segélyeket.”


Mond már meg mikor emeltek rajta egy fillért is az elmúlt évtízedben? Sőt még a 28500 –at is lecsökkentették 22 800 –ra.

Szerinted akkor a 1-1,5 millió munkanélküli mind csak munkakerülésből, szórakozásból nem dolgozik?

Mutasd már meg, hogy hol van az a 1-1,5 millió álláshírdetés?


Egyébként hány éves vagy, hogy ennyire osztod az észt másoknak?

2013. febr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
68%

"Mit tett mondjuk az aki érettségivel szakmával, diplomával nem tud elhelyezkedni, és nincs pénze vállalkozást inditani? "

Felül a vonatra,buszra és dogozik máshol. Ismerek olyan embereket, 80-100 km-ről ingáznak, mert ott van munka. Én is 260 km-re mentem el a szülővárosomtól, mert ott nem volt munka, itt meg van.


"Miért szerinted ezt eddig is nem ma közmunkások csinálták? Csak egy kicsit gondolkozzál rajta, hogy mondjuk 500-1000 közmunkásnak mennyi ideig adna ez munkát? (napok kérdése csak) "

Nem, ezt eddig nem ( vagy csak részben ) a közmunkások csinálták. Nagyon sok olyan munka van, amit kiadnak a települések önkormányzatai, pedig akár meg is szervezhetnék. Amit példának hoztam, az egy ~14 000 főt település, ott nem nagyon van 500-1000 közmunkás, ugyanúgy ahogy az ennél kisebb településeken sincs. Ilyen ezres nagyságrendű közmunkásokhoz már elég nagy város kell, pl Budapest.


"Mond már meg mikor emeltek rajta egy fillért is az elmúlt évtízedben? Sőt még a 28500 –at is lecsökkentették 22 800 –ra."

Sehol nem írtam, hogy emelték volna..


"Szerinted akkor a 1-1,5 millió munkanélküli mind csak munkakerülésből, szórakozásból nem dolgozik?"

Miért gondolnám ezt? De azt szerintem te sem vitatod, hogy egy bizonyos részük e miatt nem dolgozik.


"Mutasd már meg, hogy hol van az a 1-1,5 millió álláshírdetés? "


Nem értem, miért kellene nekem 1-1,5 milliós álláshirdetést mutatnom? Ezt azon kérd számon, aki beígért ennyi új állást...

Bár akárhogy guglizok, tavalyi évre átlag 460 000-res munkanélküliséget dobott eddig minden találat.


"Egyébként hány éves vagy, hogy ennyire osztod az észt másoknak?"

Nem teljesen mindegy mennyi idős vagyok? Szerintem teljesen normálisan leírtam a véleményem a témáról, ideológiától és politikai hovatartozástól függetlenül. Nem osztottan én sehol az észt, csak volt pár építő jellegű észrevételem.

2013. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezen is lényeges elgondolkozni:Egy csomó közmunkás van, egyre több.Lassan már a legtöbb álláshelyet ezek fogják betölteni-például óvodába is vesznek fel takarító, meg dajka címen közmunkásokat és pár havonta cserélgetik őket és még sorolhatnám-nos, mi következik ebből??Ébresztő!...

Az, hogy munka ezek szerint lenne, csak nem akarják normál fizetésért, határozatlan időre meghirdetni!!!

Minek pár hétre, hónapra szánalmas "közmunkásbérért" dolgoztatni családos embereket, amikor legtöbbjüknek még normális végzettsége is van?A képessége meglenne rá, hogy normálisabb munkát végezzen, de nem, menjen árkot ásni fillérekért, amit meg eltudna végezni, arra ott van egy másik közmunkás.A fejetlenség, eszetlenség netovábbja ez!

Egy dologról szól, hogy a cégek és az állam nyerészkedni tudjon a segélyen élőkből!

El kellene törölni a közmunkát!Semmi reális haszna, előrejutása nincs belőle a rászorulóknak, részükről csak megaláztatás.

A közmunkásbérből épp úgy csak éhen halni lehet, mint a segélyből.Ezért még munkát is várni cserébe a pofátlanság magas foka.

Van munka?Van!Akkor hirdessék meg normális állásként és ha teljes fizetésre , határozatlan időre vesznek fel utcaseprőt, takarítót, irodasegédet, stb, akkor azzal valóban csökkenni fog a munkanélküliség. Akinek meg nem jut munka, annak igenis emeljék a segélyét, ha már új melóhelyeket teremteni nem képesek.

Ennek a csere-bere közmunkának semmi értelme nincs!

2013. febr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:

"+ infó"


Közmunkabér 2009-ben :


Szakmunkás (8 óra) : 67.000-68.000 Ft

segédmunkás (8 óra) : 57.000-58.000 Ft



Közmunkabér 2010-ben :


Szakmunkás (8 óra) : 70.000-71.000 Ft

Segédmunkás (8 óra) : 60.000-61.000 Ft



Közmunkabér 2011-ben :


Segédmunkás (6 óra) : 47.000-48.000 Ft

Segédmunkás (4 óra) : 32.000-33.000 Ft



Közmunkabér 2012-ben :


Segédmunkás (8óra) : 47.000 Ft

Segédmunkás (6óra) : 32.000 Ft



Közmunkások Szabadsága : 2012.07.01.-től, mindenkinek 20 nap (20-57 évesig), nincs 3 évenkénti plusz szabadság.


Szabadság:


45 év feletti munkavállaló : 30 nap/év

45 év feletti közmunkás: 20 nap/év

2013. márc. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:

"++info"


Közmunkabér 2013-ban


Segédmunkás: 75.500,- (brutto)

Ha nincs gyerek: 49.450,-(netto)

1 gyerek: 59.450,-(netto)

2 vagy több gyerek: 61.530,-(netto)


Szakmunkás: 96.800,- (brutto)

Ha nincs gyerek: 63.400,-(netto)

1 gyerek: 73.400,-(netto)

2 vagy több gyerek: 78.980,-(netto)


És van még két kategória, ha valakit brigádvezetőnek neveznek ki (lényegében +10%):


Segédmunkás: 83.050,- (brutto)

Ha nincs gyerek: 54.400,-(netto)

1 gyerek: 64.400,-(netto)

2 vagy több gyerek: 67.680,-(netto)


Szakmunkás: 106.480,- (brutto)

Ha nincs gyerek: 69.740,-(netto)

1 gyerek: 79.740,-(netto)

2 vagy több gyerek: 86.780,-(netto)

2013. márc. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:

+++ Infó 2013. közmunkabér


A "legelterjettebb" foglakoztatás, nem szerepelt a listában...


Segédmunkás (6 órás): 56.625,- (bruttó)

Ha nincs gyerek: 37.089,-(nettó)

1 gyerek: 46.149,-(nettó)

2 vagy több gyerek: 46.149,-(nettó)

2013. márc. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Neuhauser László ***** válasza:

2010. Érettségi után OKJ képzésre jártem, Informatikus Rendszergazda - Webmester.

2011 - től nem kaptam családi pótlékot, mert ekkor 23 éves korról 20 évre csökkentették a "korhatárt" független attól, hogy suliba jártam...

2011. nyár: Megcsináltam a nyári gyakorlatot, megmondták, ha befejeztem a sulit, nagy eséllyel fel is vesznek dolgozni a gyakorlati helyemre, egy általános iskolába

2011. szeptember: 21 évesen, pénz nélkül, nem bírtam bemenni az iskolába, évhalasztást kértem, azzal a szándékkal, hogy 2012 szeptemberétől folytatom az iskolát (egy évem lett volna hátra) ...

2011. ősz: Az állam befagyasztotta a közmunkát, ami annyit jelentett, hogy csak úgy vesznek fel valakit, ha helyette mást elbocsátanak, ez 2012 jan. 1 - ével szűnt meg teljesen

2012 február 15 - étől közmunkán voltam, ám az ígért, és várt nettó 60.000 ft helyett nettó 47.000 ft volt a bérem, ebből már nem tudtam félre tenni az iskolára

2012. nyár: Az iskola igazgatója közölte velem, hogy alapítványi segítséggel be fogom tudni fejezni az iskolát.. De ÁllamBá keze közbe vágott: Az OKJ díjmentességét 23 - ról 22 évre csökkentette, pont kiestem belőle, felnőttképzésben kellett volna folytatno, ami tandíjköteles lett volna, ezt pedig már sem én, sem az alapítvány nem tudta vállalni...

Nem bírtam befejezni az iskolát..

3 (vagy 4?) ok miatt:

- Családi pótlék 20 évre csökkentése

- Közmunka program befagyasztása 2011 őzén

- Közmunkások bérének drasztikus csökkentése

- OKJ képtps 23 helyett csak 22 évig díjmentes


Ezek közül ha CSAK AZ EGYIK nem került volna sorra, meglenne a szakmám!!


PLUSZ:


Édesanyám rokkantnyugdíját (és sok másét is) le- vagy elvették, közfyógyellátási igazolványukat elvették, megszüntették, utazási kedvezményüket elbették

És elvették a gázár-támogatást is


10% - os rezsicsökkentés, igen? És előtte hány százalékkal emelték, az elmúlt három (NEM ELMÚLTNYÓCÉV) évben?


Stadionra kell a pénz, nem az éhezőknek


Hol van az ígért 1.000.000 munkahely?


Hol van az ígért nettó 70.000 ft - os minimálbér?


Hol van a 2012 - ben ígért 60.000 Ft - os közmunkabér?


Hol van a vissza ígért családi pótlék?


Hova mentek el a kkorábban említett megszorítások?


Ha nincs pénze az államnak, akkor miért költ durvén 1.000.000.000 (egymilliárd) forintot 3-4 havonta egy teljesen értelmetlen postai "körlevélre"?


"A nép akaratát váltjuk valóra"

IGEN?


Nos, nem tudom kik akarták, hogy ne legyen még kenyérre se pénzük

Nem tudom, kik akarták, hogy ne bírják iskoláztatni a gyereket

Nem tudom, kik akarták, hogy megszűnjön a munkahelyük

Nem tudom, kik akarták, hogy egyik hónapról a másikra 13.000 ft - tal csökkenjen a munkabérük

Bem tudom, kik akarták, hogy rokkantként havi 14-20.000 ft - tal csökkenjen a nyugdíja úgy, hogy közben az állapota egyre romlik (orvosi papírja van róla pl. édesanyámnak is)

Nem tudom, kik akarják, hogy Magyarorszégon futballstadion épüljön


"Magyarország képes lesz BL döntőt rendezni"

Ugyan már! Előbb meg kéne tanulni focizni, hogy legalább bejussunk a BL-be, és ne essünk ki már az első meccs után.....


Nem mondom, hogy az MSZP, vagy akármelyik párt/kormány jobb lenne, vagy jobb volt volna, NEM

De >EZEK< sem jobbak szerintem egyiknél sem


"Elmúlt nyolc év"


KÖNYÖRGÖM!!! Lassan négy éve már, hogy az az "elmúttnyóccév" véget ért, most már nem 8 évről kell(ene) beszélni, hanem "Elmúlt három évről" !!!


Ja, igen, és a segélyt (szoc. járadék) 28.500 - ról 22.800 ft - ra csökkentették


Jó, nem ebből kel élni, de akkor adjanak munkahelyet!!!

És rendes béreket!!


Hogy van az, hogy napi 8 órát ledolgozok, és még a létminimumot sem kapom meg?????

2013. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Neuhauser László ***** válasza:
Ja, és jelenleg 6 órás közmunkán vagyok, havi nettó 37.000 forintért........
2013. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!