Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugdíjasok többsége miért...

A nyugdíjasok többsége miért nem Fidesz-szimpatizáns manapság?

Figyelt kérdés

Miért az MSZP meg a DK az elsődleges kedvencük még most is?


A Fidesz is folyamatosan emeli a nyugdíjakat, nem törli el az ingyenes utazásukat, körbeudvarolja őket.


Mit kellene még tennie Orbánnak, hogy a maga oldalára állítsa a nyugdíjasok többségét?



2013. febr. 22. 16:40
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Más országokban a válság hatására befagyasztják meg csökkentik a nyugdíjakat, a Fidesz meg nem.
2013. febr. 22. 16:42
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Általában az idősek az mszp-t támogatják,ők azok akik a Kádár rendszerben élték le életük nagyobb részét.Erősen baloldali elkötelezettek.
2013. febr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó nyugdíjas a Kádár-korszakot isteníti, ők akkor voltak fiatalok, volt munkájuk, és viszonylag jól éltek, 2 vh. után, gazdasági válságok meg miegymás után, ráadásul nem kellett éjjel-nappal a mezőn dolgozni, mindenkinek volt lehetősége tanulni stb.

Meg azt se felejtsd el, hogy az MSZP is körbeudvarolta őket...

2013. febr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem az összes 70 feletti ismerősöm, szomszédom nagy fityiszes.


Amúgy meg tudod Orbánnak nem a nyugdíjasokat kéne maga mellé állítani, meg a nyugdíjakat emelgetni, hanem végre azzal foglalkozni, hogy az aktív tanult dolgozók húznak el a fenébe az országból, a gyerekeikkel együtt. Akkor meg miből fog a nyugdíjasoknak udvarolni?

2013. febr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%
Mert az ő idejükben nem kellett dolgozni a pénzért, és mindenkinek volt munkája.Valamilyen érthetetlen okból pedig azt hiszik, hogy az MSZP vissza tudja/vissza akarja hozni azokat az időket.
2013. febr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Jóm oké hogy a Fidesz növeli a nyugdíjakat, csökkenti a rezsiket, de itt nem erről van szó. Hanem arról hogy nincsenek munkalehetőségek, a legtöbb pályakezdő fiatal, friss szakmával vagy diplomával a kezükbe semmit nem tudnak kezdeni. Az ország úgy van sz@rba ahogyan van. Az idióta törvényekkel és rendeletekkel csak a baj van, soha semmi nem jó, ami igaz, mert tényleg csak a káosz van mindenhol, mindenkit a földbe túr, aki szegény. Nem is tudom még amikor megválasztották azt mondta "senkit nem hagyunk az utcán" Igen nem egy ismerősöm van akit kilakoltattak mert nem segítettek nekik semmit, akiknek meg nyakukon a valag adósság csak fizetik a baromi nagy kamatokat a hitel után, és már azt se tudják hogy mit egyenek.

Most egy olyat mondj amitől jobb lett itt nekünk?

És itt ne csak az olyanokra gondoljunk mint pl a nyugdíjasokra, mert nem csak ők élnek ebbe az országba, sok fiatal van akik nem tudnak mit kezdeni magukkal, ez sem mindegy.

Amit a Fidesz művel az nem jó. És szerintem ennek is majd mi isszuk meg a levét a rezsi csökkentésnek és sok minden másnak amit adtak, figyeljétek meg nyugodtan, nem adok 2 évet és meglesz ennek is a böjtje.

2013. febr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én ismerek jó pár nyugdíjast, de a többség fideszes.
2013. febr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 doboszoli ***** válasza:
90%

"..az ő idejükben nem kellett dolgozni a pénzért..."

Megkérdezhetem, milyen élettapasztalatok által jutottál erre a szenzációs következtetésre? Magadtól, vagy súgott valaki?

A kérdésre:

Igaz, hogy a kormány -egyelőre- nem szívatja meg nagyon a nyugdíjasokat, bízva a támogatásukban. A baki ott van, szerintem, hogy a legtöbb "körül udvarolt" nyugdíjasnak van gyermeke, unokája, és az ő vergődésüket látva kinyílik a bicska a zsebben.

2013. febr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki megélt már egy pár rendszert azt nehéz beetetni populista dumával. Bár sok nagyanyót és papót láttam integetni a botjával és erősen komcsizni.
2013. febr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert olyan intézkedéseket hoz, ami hasonló ellenőrzés alá vonja az átlag embert, mint a kommunizmus alatt volt (pl internetes rendelés vámoltatása bankszámlakivonat bemutatásával, házi péntár ellenőrzése a cégekben és sorolhatnám), az MSZP meg már ezt a fajta szinte diktatórikus ellenőrzést nem csinálja. Nyugdíjat emelni meg mindenkinek kell majd.
2013. febr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!