Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megértem a haragot, és a...

Megértem a haragot, és a "visszavágási vágyat", de miért kell nekünk is ugyanolyanná válni, mint a szlovák félnek?

Figyelt kérdés

A balassagyarmati polgármester "kitiltotta" a városból Ficót, hogy ne hajtson át autóval,válaszul a Sólyom afférra.


Ezzel ugyanazt az otrombaságot követi el, ami ellen kézzel lábbal tiltakozott az ország.

miért kell belemenni ilyen kisstílű adok-kapokba?


2009. szept. 9. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Ezt én is elitélem.Ezzel csak azt érte el,hogyha Ficó hajlandó lett volna valamilyen engedményre ( amit nem nagyon hiszek),akkor most végképp letesz róla.Sőt,most már van is indoka.
2009. szept. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem jól tette hogy kitiltotta.Majd figyeljétek hogy lenácizzák a polgármestert....
2009. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem tiltotta ki, csak "nem kívánatos személy"-nek nyilvánította a polgármester Fico-t.


És nem leszünk olyanok mint a szlovákok, ugyanis mi nem nyomjuk el a kisebbségeket.

2009. szept. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

az első válaszolóval értek egyet.

ha valaki csinál valami hülyeséget, arra nem a legcélszerűbb válasz egy ugyanolyan hülyeség.

pont erre az esetre vonatkozik a mondás, miszerint:

"ne állj le bírkózni a disznóval. mindketten mocskosak lesztek, de a disznó még élvezi is..."

2009. szept. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Azért, mert így érdekesebb az egész, nagyobb a visszhang, és az egész csak erre megy ki!
2009. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt valóban nem kitiltásról van szó, a polgármester elmodta, hogy felőle átlépheti ott a határt, ezt nem tilthatja meg, és ennek természetesen nem is állítanak semmilyen akadályt, viszont azzal hogy nem kívánatos személynek minősítették, tiltakozni kívánnak a Sólyom Lászlóval történtekkel és a nyelvtörvénnyel szemben. És szerintem tiltakozni szíve joga. Sőt egy határmenti városban ahol gyakorlatolag a "szomszédod" az aki szintén magyar, de a jogait korlátozták a nyelvtörvénnyel, szerintem erősebben élnek az ezzel kapcsolatos indulatok.
2009. szept. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Ha Fico beteszi a lábát Balassagyarmatra (vagyis azon a határátkelőn ment át, szóval már megtörtént), akkor hatalmasat rúg a városba. Az, hogy a polgármester nem kívánsatos személynek nevezte és megkérte, máshol jöjjön be Magyarországra azért történt, mert: 1. egyfajta válasz Sólyom kitiltására, 2. tiltakozás a nyelvtörvény ellen, 3. miután megszülettek a trianoni határok, a Csehszlovákok igényt tartottak újabb magyar városokra is, így például balassagyarmatra, akik ellenálltak nekik, így valami nagyon dicsőséges címe is van rögzítve a városnak.


Nem értem, miért vélekednek úgy az emberek, hogy ha Szlovákia kitalál valamit, akkor mi ne csináljunk semmit mert az csúnya dolog, és ha nálunk ez ellen valaki fel meri emelni a hangját az hülye.... Ezzel a gondolatmenettel akkor hagyjuk, hadd valósítsák meg Ficoék amiről beszéltek: tankkal jöjjenek Pestre, terjesszék ki a határaikat a Dunáig vagy tudom is én miket mondtak, meg tüntessék el Magyarországot, legyen a szomszáduk Románia, mint azon a térképen, amelyet feltettek a honapjukra!


Emberek, ti nem érzitek úgy, hogy ezek folyamatosan belénktaposnak? Ti még ezt tűrnétek? Nem fáj nektek egy kicsit sem?

2009. szept. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen egyetértek a 16.41-es hozzászólóval. Szlovákia válogatottan megsérthet bennünket, mi meg mosolyogva tűrjük és nem szólhatunk semmit? Én nem mondom, hogy szélsőséges dolgokat kellene tenni, de egy írásbeli tiltakozás még szerintem bőven belefér sőt, ez a minimum ahogy reagálni lehet a minket és a határon túli magyarokat ért sérelmekre.

Végülis nem azt mondta a balassagyarmati polgármester hogy tankokkal akar nekimenni a szlovákoknak, csupán higgadtan tiltakozott az ellen, hogy Ficó a városában lépje át a határt.

És mégis megtette, újabb lábtörlés.

Sólyom László legalább tiszteletben tartotta amikor az ő látogatását tekintették nem kívánatosnak és provokált azzal hogy mégis odament volna.

2009. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!