Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyen következmén...

Szerintetek milyen következménnyel járna ha Magyarországon is olyan szinten engedélyeznék a fegyverviselést mint Németországban vagy az USA-ban?

Figyelt kérdés
Mennyire változna a közbiztonság,csökkenne-e a vagyonellenes bűncselekmények száma?
2013. febr. 26. 21:00
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"Akkor minek fizetem őket?"

"Fogalmam sincs. Én sosem fizetek adót."


Ezen már én is gondolkoztam.

Ezért ilyen rossz az adómorál Magyarországon, mert hiába fizetünk, azt látjuk, hogy ellopják a politikusok a pénzt, semmi nem épül az országban, közbiztonság nulla stb.

Hagyják az embereknél a pénzt és mi majd eldöntjük, mire költsük, mi a jó nekünk.

2013. febr. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
91%

"Persze ezt a filmekben nem szokták mutogatni , amiket mutatnak azok az idilli dupla garázsos steril kertvárosok azok mind betonfallal körbevett területen vannak. "


Erről mutatnál képeket? Vagy csak az ismerősöd ismerősének a barátja mesélte?

2013. febr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

"Persze ezt a filmekben nem szokták mutogatni , amiket mutatnak azok az idilli dupla garázsos steril kertvárosok azok mind betonfallal körbevett területen vannak. "


Erre én is kíváncsi vagyok...

2013. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
46%

Ez a tema is megossza a vilagot, mint a politika vagy a vallas.


En fegyverparti vagyok (kulfoldon elek es van fegyverem:)

Nekem azzal mostak meg az agyam, hogy 1. alkotmanyos jogom, 2. emberek olnek nem a fegyverek es ez - immar szalloigeve valt mondas - 3. 'The Only Thing That Stops a Bad Guy With a Gun Is a Good Guy With a Gun'


Nem tudom mi lenne Magyarorszagon ha engedelyeznek. Valoszinu kezdeti kaosz, de idovel meg lehetne 'tanitani' a nepet.


Amirol az elozo kommentelo beszelt: betonfallal korbezart hazak, szerintem az a 'gated community', ami USA-szerte nagyon elterjedt. Lakoparkok, lako ovezetek, ahol ha nem is betonfal, de kerites vedi a lakokat, az ilyeneknek kulon biztonsagi ceguk van es bejutni csak koddal lehet, vagy meg kell allni a kapunal es lejelentkezni a portan. Persze akik ilyen helyen laknak azok altalaban nem napi 8ora munkaval keresik meg erre a penzt.


Gugli kepkeresobe ird 'gated community'

2013. márc. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
59%

Az amerikai fiúval egyetértve: van fegyverem, engedéllyel nem lőttem le senki(eddig).De ha megtámadnak természetesen ahogy tanították megtöltöm ólommal hogy csörögve megy vacsorázni.

De azt a hülyeséget hagyjuk mint ellenérvet hogy a bűnözők vennének először fegyvert: ébresztőőőőő, nekik már rég van. Nemrég akartam otthon is nézni egyet, hát nem a palotai piacon cigányok árulják, csak jól kell utána kérdezni...

Nekik mindig volt mindíg lesz. Nem tudok olyan valamire való cigányt akinek nincs már ma is Magyarországon. Most nem az árkásó gépsorról beszélek.

Fegyvertartás, Usa:

Igen havi 3000 fegyveres incidens van, ezt hirdetik. DE azt nem hogy ebben benne van amikor a 14 éves kislány otthon megmenti a kistestvérét is, a fekete betörőktől, vagy amikor az áruházban a rablót lőtték le járókelők.

Tehát értéket, életet ment, és meg is előz sok támadást az elrettentés erejével.Én sem erősködöm az utakon, lelőhetnek.De ez jó.

És a legfontosabb az illegális bevándorlókkal együtt majd 37o millió emberre jut havi 3ooo lövöldözés. Akinek összesen 2oo millió fegyvere van, szóval az valahol, 0,009%. Viszont nem tesznek lövik ki a szemüket szórakozásból a 2oo6-ban szlovákiából importált különleges egységek, mert esetleg visszalőnének...

Ezért nem 45o a benzin ára itt....

2013. ápr. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Én támogatnám a dolgot. A bűnözők eddig is simán be tudták szerezni a fegyvereiket bárhonnét. Aki meg ölni akar, az megteszi egy baltával vagy egy darab kővel is akár. Tíccsuk be a baltákat és a köveket is?


"A közbiztonság radikálisan romlana."


Szerintem meg javulna, ugyanis a megrögzött bűnözők száma rohamléptekben csökkenne pár száz agyonlőtt utcai rabló és betörő után. A bűnözők jórésze azért teszi azt, amit, mert tudja, hogy nincs következménye, olyan a jogrendszer hogy úgyis ő jár jól. Ha pofánlövik sörétessel, legalább LESZ következménye, aztán majd odalent Patás úrnál a jó melegben mérlegelheti egy örökkévalóságig, megérte-e.


"Sokan azt mondják, hogy a rendőr védjen meg, de ő nem a Batman, ha baj akkor ott terem és felkeni a falra a bűnözőket, ilyen nincs."


Ez az egyik. A másik meg, még ha ott lenne, akkor se foglalkozna vele. Minek? Anélkül is megkapja a fizetését, semmi kedve intézkedni, bíróságra járni, egyszerűbb ha félrenéz. Másrészt meg sokhelyütt szólva is van a policájoknak hogy ezt vagy azt ne vegyenek észre.


"Lebukás esetén a betörő azonnal tüzelne preventív jelleggel, mert nem tudná, hogy a házigazdának van-e fegyvere."


Igazad van, most nem tüzel, csak simán megkésel. Ez sokkal jobb így :D


"Halomralőnék egymást az emberek, sok elkeseredett egyik napról a másikra élő nincsen vesztenivalója ember van ! A főnökök hullanának el legöbben."


Értük meg nem kár, hulljon a férgese.

2016. aug. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Mindenképpen támogatnám. Aki fegyverhez akart jutni, az eddig már rég megtette illegálisan, ők magasról tesznek rá, hogy mit szabad és mit nem

Azzal ha az átlagember is fegyverhez jutna, legalább kicsit helyrebillenne az egyensúly

Aki ölni akar, egy baltával egy ütéssel megteheti, lehetne most ezen is ajvékolni hogy tiltsuk be a baltákat, valami hígagyú ostobának mindig eszébe is jut...tiltsok be a hülyéket szerintem! Nem a lőfegyver a gaz gonosz, hanem a használója, aki meg nem így gondolja az egy idióta gyökér.

2018. jan. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

egyetértek!

nem a fegyver a mumus, a gonosz, hanem az idióta hülye!

szerintem az idiótákat tiltsuk be, és a fegyvereket engedélyezzük!

2018. szept. 13. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Sokat nőne a közbiztonság!

A bűnözés nagyobbrészt azért ilyen nagy Magyarországon, mert a bűnözők bármikor szerezhetnek fegyvert a feketepiacon, az átlagembert pedig már azért lecsukják, ha kés van nála.

Ha az átlagembernek lenne töltött fegyvere amivel megvédheti magát, nagyságrendekkel visszaesne a bűnözés!

Az értelmesebb bűnöző belátná, hogy picit túl drágán mérik a zsákmányt, az ostoba bűnöző meg beleszalad pár jólirányzott golyóba, és a pokolban gondolkozhat rajta majd egy örökkévalóságig, hogy miért nem ment inkább betanított munkásnak...


#1 hülye vagy, de valami elképesztően.

Amerikában sincsenek tömegmészárlások, a bűnözők pedig akkor nem jutnak idehaza fegyverhez, ha nem akarnak, ezzel csak az átlagemberrel van kibszva. A közbiztonság pedig már MOST nulla, ennél már csak jobb lehet. Kaptad is helyből a mínuszt.


#3 és szerinted kezelni is tudnák a fegyvereket? Hagyjad már, egy szamurájkardot nem tudnak megfogni, nemhogy ők szétszednek-betáraznak-összeraknak egy félautomata pisztolyt :D

Egyébként pedig már az első héten elhullan a balhés retkedékek fele, a maradék pedig picire összehúzná magát, a bűnözésre gondolni se merne utána...


#9 feketepiac mái napig van, csak most külföldről csempészik be a fegyvereket. Szlovákiában ha jól lepapírozod, akár még chaingunt is vehetsz, és tessék, jobb a közbiztonság, mint nálunk, és a rendőrök se rohangásznak "elveszett" fegyverek után. Tehát a legkevésbé sincs igazad.


#10 és szerinted puskát, pisztolyt csak úgy bárkinek kiszolgálnának, mint a turbórágót? Már cigarettát se vehetsz, ha nem múltál el 18.


#11 kicsit elkéstél ezzel, mert fegyveres bandák, galerik már most is vannak, csak most nem lőfegyverrel, hanem mondjuk henteskéssel ölik le egymást. Ha pedig lenne is utcai lövöldözés, nem tartana sokáig, mert az elkövető azonnal minden irányból kapná a viszontválaszt.

Szóval ez nem érv.


#14 oké, tehát kifizetsz egy valagnyi pénzt egy önvédelmi fegyverre, amit ki se vihetsz az utcára.

Ha betámad három büdös cigány, hogy "ej de fsza telefonod van, tesókám, ilyen nekem is kéne", akkor mit csinálsz? Gyorsan hazaszaladsz a pisztolyodért?

Ennyit arról, hogy miért is kéne legalizálni az élesfegyver tartást. A mínuszt pedig kaptad.

2019. aug. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

az történne hogy végre az egyszerű embernek is lenne fegyvere amivel megvédhetné magát, nemcsak a bűnözőnek hogy ártatlan embereket ölhessen meg

hót fölösleges betiltani a lőfegyvereket; aki ölni akar az simán megteheti baltával, késsel, de csavarhúzóval is...akkor most ezeket is tiltsuk be, ebbe a sorrendbe?

sőt a múltkor egy pacák sörösüveggel ölt meg egy másikat, tiltsuk be a sörösüvegeket is?

csak azért kérdezem mert ezekkel picit több embert ölnek meg mint lőfegyverrel...

betiltották a puskákat, pisztolyokat, mindent, erre az emberek baltával meg késsel ölik egymást, bomba ötlet volt!!!

engedélyeztetni kéne a fegyvervásárlást és a fegyverviselést is, mert ezzel így csak a bűnözők járnak jól

ja, hogy pont az a cél? akkor innen menekülni kell

korcs egy ország...


21:07 hát te olyan hülye idióta vagy, hogy ha tudnád hogy a Föld forog, kapaszkodnál

tőlünk nyugatabbra engedélyezett a fegyvervásárlás és a viselés is oszt mégsincsenek tömegmészárlások

sőt, hülyegyerek, a közbiztonság nagyságrendekkel jobb odakint, mint itt nálunk!

a bűnözők pedig eddig se legálisan vették a fegyvereiket szóval a felvetésed úgy en bloc egy oltári nagy baromság


22:15 tudod ha legális lenne a fegyvervásárlás, nem lenne feketepiac se! tehát senki nem játszaná ki a jogszabályt és veszítené el szándékosan a fegyverét, lebukás esetén pedig mire tüzelne a betörő, már rég szitává lenne lőve a tulajdonos által, ugyanis az ingatlanát jogában áll mindenkinek megvédenie!

mert most mi a helyzet? a betörő preventív jelleggel szétveri a fejedet piszkavassal vagy kisbaltával, ha hetvenéves öregember vagy, mégis mit tehetsz ellene?

ennyit az érveidről, úgy bukott meg mindegyik sorban, mint Pistike általános iskola első osztályban, mikor még beleszart a táskájába

a magyar társadalom tökéletesen érett a fegyverviselésre, max. te vagy túl hülye hozzá, de az meg legyen a te bajod, ne a mienk


22:40 a bűnözők már réges-rég felfegyverezték magukat, úgyhogy ha attól parázol, hogy majd a bűnözők rohannak bevásárolni, akkor jó nagy hülye vagy

jueszéjben se a bűnözők vásárolják fel a fegyverkészleteket, nézzél utána, addig se írsz hülyeségeket


22:41 még egy fogalmatlan idióta aki azt hiszi, a fegyverviseléstől majd mindenhol Brúklin meg Menheten lesz

hülyegyerek, fogd már fel, hogy ezt nem a fegyverviselés dönti el hanem millió meg egy tényezőtől függ!!!!

Svájcban miért nincsenek bandaháborúk meg leszámolások vajon? csak azért kérdezem mert ott akkor mész a fegyverboltba vásárolni amikor akarsz, azt veszel amit akarsz, és oda viheted ahova akarod

na erre mit lépsz, hülyegyerek? ja, semmit, csak láttál valami halivúdi baromságot és azt hiszed, ez a valóság...


23:12 adócsalóként akkor neked kuss a neved


23:16 lehet persze, csak épp lószart se ér, pláne ha öten-hatan támadnak rád egyszerre

ha meg utcára nem viheted, akkor minek megvenni? hogy otthon porosodjon?

neked is mondom, mert láthatóan te is húgyagyú fogyatékos vagy: NEM attól lesznek iskolai mészárlások valahol mert engedélyezve vannak a lőfegyverek! hogy az amerikaiak hülyék, arról nem mi tehetünk!

röhejes és egyben siralmas, amikor valami dilinyós kretén amiatt ellenzi a fegyvertartást mert ötezer kilométerrel odébb valami meggárgyult idióta bekattan és ámokfutást rendez...ez kb. olyan mintha nyáron nem kapcsolnám be a klímát, mondván, az Északi-sarkon hideg van

félelmetesen hülye vagy te is, lábon hordod ki az agyhalált


Tőlem is kapták a mínuszt ezek az idióta, rózsaszín lelkű kis nyúlbélák mind annyian

2021. jan. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!