Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem egyezhetnének meg a...

Nem egyezhetnének meg a pártok legalább abban, hogy pár évig nincs nyugdíjemelés és nem veszik elő választáskor a nyugdíjas-kártyát?

Figyelt kérdés
Legalább addig, amíg valami normális gazdaságpolitikával nagyjából helyretennék a gazdaságot és beindulna a növekedés.

2013. márc. 2. 17:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
51%

"...de a nyugdíjakhoz is hozzá kell nyúlni, másképp nem megy."


Ez bizony nagyon így van. Nem árt tudni, hogy nyugdíjra ma egymagában többet költ az ország, mint oktatásra és egészségügyre összesen.

2013. márc. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Már kicsik a nyugdíjak? Ez csak a kezdet!

[link]

2013. márc. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

"Tisztában voltál vele, hogy nem fogsz annyi nyugdíjat kapni, amennyi a fizetésed volt?"


Igen, de azzal nem voltam tisztában, hogy egyszer majd azt a keveset is elsajnálja tőlem a következő nemzedék. Aktív koromban én is eltartottam az akkori nyugdíjasokat és az akkori diákokat.



"Aktív korodban félretetted a fizetésed egy részét, hogy majd azzal kiegészítsd a nyugdíjadat?"


Jelentős részét tettem félre, de nem magamnak, hanem a két gyerekemnek. Annyit meg nem kerestem, hogy nyugdíjpótlásra is jusson. Pedig nem pazaroltam. Soha nem volt kocsink, soha nem voltunk külföldön, nem jártunk étterembe, nem vásároltunk butikban... igazán nem tudom, mi a bús fenéből tudtam volna mégtöbbet félretenni.

Ja, azt a sok könyvet kár volt megvenni. De ki a franc gondolta, hogy ez lesz.

2013. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 rémuralom ***** válasza:
46%

"Igen, de azzal nem voltam tisztában, hogy egyszer majd azt a keveset is elsajnálja tőlem a következő nemzedék."


Senki nem sajnálja tőled. Najó, ez így lehet, hogy nem igaz, lehet, hogy tényleg vannak olyan elvetemültek, akik addig nem nyugszanak, amíg minden egyes fillért el nem veszünk a nyugdíjasoktól. De én nem vagyok ilyen, úgyhogy a magam nevében kijelenthetem: én nem sajnálom tőled a nyugdíjat.


Tudom, hogy a ti korosztályotok még úgy dolgozta végig a fél életét, hogy tudtátok, hatvanegynéhány éves kortól kezdve az állam gondotokat viseli, nem kell magadról gondoskodnod, dolgoznod, nem kell a gyerekeidre rátelepülnöd, hogy ők tartsanak el, ezt majd elintézi az állam. És mivel nektek megígérte az állam, hogy biztosítja idős korotokban a megélhetést, ezért ezt kutyakötelessége teljesíteni. Ezt. És nem többet.


A gond az, hogy a nyugdíjasok afféle szent tehenek, a nyugdíjak reálértéke akkor is nő, amikor az aktívak között általános a munkahely elvesztése vagy a fizetéscsökkenés. A teherbíró képességünkön felüli nyugdíjakat hitelből pótolják ki, nagyjából egy teljes havi nyugdíj már tisztán az államadósság rovására megy. Amikor emellé még ócska szavazatszerző trükként belengetnek egy 13. havi nyugdíjat (mikor már a 12. is hitelből van!), az lehet, hogy neked, mint nyugdíjasnak, melengeti a szívedet, nekünk viszont, akik majd a cechet álljuk, óriási szívás.


Továbbra is tartom: lehet itt demagógkodni, hogy "máshol kéne megszorítani", de vess egy pillantást erre az általam már több kérdésnél is linkelt oldalra: [link]

Ezen látható, hogy a politikusok fizetése meg amiket még gyakran fájlalunk, elenyésző tételek a szociális ellátás, azon belül is különösen a nyugdíj mellett. Nyilván le lehetne faragni a közigazgatási vízfejekből és az államadósság kamatterheiből is, de egy-két tételből túl sokat nem érdemes lecsípni, sokkal jobb, ha mindenhonnan annyit csípünk le, hogy az a lehető legjobb többlethaszon/okozott kár arányt adja. És nem is muszáj minden kiadást egy csapásra csökkenteni, például a nyugdíjasok ingyenes utazását lehetne eleinte 90%-os kedvezményre mérsékelni, egy-két évvel később 67%-osra és megint egy-két évvel később 50%-osra, aztán ott meg lehetne állni, én nem akarom azt sem, hogy a nyugdíjasoknak teljes árú jegyet kelljen venniük a buszon meg a vonaton. De a teljesen ingyenes utazás bárhová, bármikor, miközben az ország lassan belefullad a tovább élő szocializmusba, az nonszensz.

2013. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
31%

A szociális juttatásokkal az a baj, hogy egyirányú zsákutca.


Növelni könnyű, de nem megtérülő.

Csökkenteni viszont lehetetlen, akkora az ellenállás.

2013. márc. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
34%

20:28

Teljesen korrekt leírás.


Kár, hogy süket fülekre talál...

2013. márc. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!