Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egészséges vagy káros a kóla?

Egészséges vagy káros a kóla?

Figyelt kérdés
Szakszerű, reális véleményt szeretnék kapni.

2012. júl. 6. 20:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

Kóla? Mármint coca cola, pepsi, coop-os cola??

Hogyan merül fel benned, hogy egészséges?

Olvasd el az összetevőit. televan savval.

Próbáld ki, hogy 1 éjszakára beleteszel egy fogat egy pohár kólába.

2012. júl. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%

Nem egészséges.

Viszont semmi bajod nem lesz tőle.Én 4 éves korom óta iszom rendszeresen.Mégis a szervezetemben minden érték tankönyvbe illő.


A nagybátyám testvére az USA-ban él.Rengeteg kólát iszik és semmi baja.Sőt a jenkik sok kólát isznak és mégis magasabb az átlagéletkor mint a magyaroknál.


Ha annyira káros , savas lenne akkor nem gyártanák , nem gyártanának semmiféle szénsavas üdítőt.

2012. júl. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Ha csak a foszfor tartalmát nézem, már amiatt is betiltanám 18 év alatt, mert meggátolja a kalcium beépülését a szervezetbe. (nem túlzás, valóban igen hatékonyan működik, és ha rajtam múlna, tényleg betiltanám)

A savtartalma, (és ezzel az oxidációja, ami gyakorlatilag az öregedés folyamata) akkora, hogy 1 pohár kóla után 30 pohár valamilyen földfémes (kalcium, magnézium..) ásványvizet kéne meginni, hogy kompenzálja azt.

Alig van benne valami természetes, gyakorlatilag műanyagból rakják össze.

Színezék, ízfokozók, tartósító, savszabályzók, stb.

Ami természetes, mondjuk a koffein, meg a cukor... azok se épp az egészséges étkezés pillérjei.

Ezek alapján könnyebb eldönteni, mennyire egészséges, vagy káros.

2012. júl. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

De bizonyos, hogy ártalmas! Egy ismerősöm kimondottan a napi kóla fogyasztásnak köszönhette a cukorbetegségét (2. típusú).


Viszont: néha rövidtávon hasznos(!)

Van hogy orvos írja elő sokat hányó egyénnek, mert egy hideg, de buborékmentesített kóla életmentő lehet ugyanis az jobban bentmarad...!

2012. júl. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%

Második!

Majd 50 évesen jusson ez eszedbe, mikor combnyaktöréssel fekszel gipszágyban csontritkulás miatt.

Akkorra hátja arra is rájössz, miért magasabb a születéskor várható élettartam az usában, de annyit elárulok, hogy nem sok köze van a koka kólához.

2012. júl. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 NagyonGonosz ***** válasza:
80%
Egy nagy üveg kólában a sok káros összetevő (mint pl foszfor) mellett több mint 20dkg cukor van! Brutális mennyiség. Az a durva, hogy észre sem veszed, mert könnyen csúszik. Mióta komolyan sportolok gyakorlatilag semmilyen cukrozott üdítőt nem iszom, főleg nem kólát. Csakis a víz, az izotóniás italok és az igazi nem sűrítményből készült gyümölcslevek. (Csak nézd meg a boltban a Cappy-s PET palackok alját ott áll a por amit felvizeztek.
2012. júl. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

nekem a tesitanárom szokta mondani hogy egy fél literes kola után 20 pohár viz kell hogy kiürüljön és megnyugodjon a szervezeted.


de én nem iszok, de nem ez végett! egyszerüen iszok belőle és még szomjasabb leszek. irtó édes nekem, pedig szerencsére nincs ilyenfajta betegségem.

se a nesteat, se cappyt, semmi ilyet nem iszok, mert csak jobban szomjazom. még a piroska szörp is édes. inkább iszok édesítőseket, azokat birom, bár tudom hogy azok is károsak. de legalabb le birom nyelni, bár álltalában teát iszom jégkockával még most is:)

2012. júl. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 reptoid ***** válasza:
80%
mondjuk másnapos hányingerre elég jó
2012. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Amikor elkezdték árusítani, bizonyos életitalnak hívták. Csak később nevezték el kólának. Egyébként a "csak, mert én mondtam hogy káros" nem szakszerű és nem is reális. Az hogy a fogat eltünteti nem jelenti, hogy a gyomor és a bélrendszerben károkat okoz. Használható válasz is lesz esetleg?
2012. júl. 6. 21:19
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Az csak egy reklámfogás volt, hogy jól menjen az eladás! De ha te tényleg elhiszed, hogy egészséges akkor igyál belőle jó sokat... megérdemled!
2012. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!