Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itthon miért keverik össze a...

Itthon miért keverik össze a nacionalizmust a természetes, egészséges nemzeti öntudattal és büszkeséggel?

Figyelt kérdés

Lassan már ott tartunk, hogy nem lehet büszkének lennünk egy jó Tokaji furmintra, vagy egy szépen hímzett blúzra, mert rögtön megkapja az ember, hogy "mit magyarkodsz már".


Ez annyira csak Magyarországra jellemző, más országokban nem szégyen szeretni és büszkének lenni a saját országukra, értékeikre, nemzeti jelképeikre.



2012. nov. 30. 07:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Mert a "nagymagyarok" lejáratták ezt az érzést.
2012. nov. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Akkor definiáljuk már, kit hívunk nagymagyaroknak?

Mert ezt rásütik ma már mindenkire, aki egyáltalán a haza szót ki meri ejteni, vagy kokárdát tűz ki március 15-én.

2012. nov. 30. 08:08
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Amúgy, ha van egy természetes, egészséges nemzeti öntudatod és büszkeséged, akkor is nacionalista vagy. Csak mert nem értem, hogy miben különbözik az általad felsorolt meghatározás a nacionalizmustól. Csak annyi a különbség, hogy te kulturáltabb vagy és nem annyira vehemens, mint általában Magyarországon a nacionalisták.
2012. nov. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

Mert sokan vannak akiknek elvetette a kozmopolita csírát az szdsz az agyába és annyira nyugati akar lenni (ingbe gatyába) hogy már a saját identitását is aláássa.

Nem képes felfogni hogy a világban az általa csak "magyarkodónak" hívott emberek a normálisak, mert az olyat mint ő, más egészséges nyugati kultúrában pillanatok alatt kisajátít a társadalom. Nézd meg a nagy liberális országok polgárait, pld az USA amikor zászlótengerben úszik stb stb, na ott akarná rásütni valakire hogy "nagyamerikai vagy amerikáskodó"!

2012. nov. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
"ha van egy természetes, egészséges nemzeti öntudatod és büszkeséged, akkor is nacionalista vagy" Akkor rengeteg nacionalista ország van, elég csak az oroszokat, vagy franciákat megnézni...
2012. nov. 30. 08:22
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

"Akkor definiáljuk már, kit hívunk nagymagyaroknak?"


Képzelj el két felnőtt férfit, akiken acélbetétes bakancs van, bomberdzsekiben járnak, az egyiknek tarkopaszra van vágva a feje. Mindkettejük ruházatán összesen van 7 magyar címer, 3 árpádsávos zászló és 5 trikolor zászló, amik közül az egyiken az alsógatya magyar zászlós, a másiknak pedig a zoknija címeres. Amikor beszélgetnek, gyakran az egész utcában hallani az ordítozásukat. Nagy valószínűséggel mindketten dohányoznak és ha nem is teljesen, de részben alkeszek, mert ugye annyira nem is fontos a magyarság egészsége, mint ahogy azt fennen hangoztatni szokták. Sőt, úgy kb. egyáltalán nem fontos a nemzeti becsület, a tartás, ha arról a gyakorlatban van szó, legalábbis én úgy vettem észre, hogy ezek az egyének nagyon szeretnek erkölcsről prédikálni, de maguk egyáltalán nem erkölcsösek, még más magyarokkal szemben sem, akiket általában nemzettestvéreiknek neveznek.

Ha elsétálsz mellettük, ezt hallod:


" - Te Sanyi, bammeg, elhívjuk a Fricit, Gézát meg az Ákost és így öten lemegyünk a krimóba, jó beb@szunk api, aztán kihúzunk Szlotákiába...

- Szlotákia nemlétezik baz*meg, hányszor mondjam még te köcs*g, hogy olyan nincs, az a Felvidék!

- Jaaa, a Felvidékre kimegyünk, oszt elfoglaljuk Rinyaszombatvárát aknavetővel meg gépágyúkkal öcsém, kitűzzük az árpádsávos hadilobogót, oszt ott helyben úgy beb@szunk, hogy összefossuk magunkat...

- Utánna kiírcsukk a zösszes ge*ci tótot meg a cigányságot is leöljük, ge*ci, kiharapjuk a beleiket!!!

- ÍRCSUKKI ÍRCSUKKI!!!

- VESSZEN TRIANON, VESSZEN TRIANON!!!"


Nos, témánál vagyunk?

2012. nov. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

"Akkor rengeteg nacionalista ország van, elég csak az oroszokat, vagy franciákat megnézni..."


Erről van szó. Ha a nacionalizmus kulturáltan és ízlésesen zajlik, valamint nem képmutató, akkor nincs vele baj. De ma Magyarországon a legtöbb nacionalistának csak a nacionalizmus a fontos, a zászlókért és a címerekért él, mindenük piros-fehér-zöld színű és másról nem is tudsz beszélni velük, csak cigányirtásról, zsidóirtásról, utána megint cigányokról, aztán meg az Arany Ászokról.

2012. nov. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

""Akkor definiáljuk már, kit hívunk nagymagyaroknak?"



Te teljesen el vagy varázsolva!

Ezeket hívjuk hungaristáknak vagy skinhead-eknek


De ezeknek semmi közük a nacionalizmushoz.

Ők már a nacionalizmus határát rég túllépve soviniszták.

Arról nem is beszélve hogy akiknek a hétköznapjaiban is ez a felfogás érvényesül és nem csak az öltözködésükben van jelen, azok % nem is mérhető kisebbséget képeznek.


Szerintem belőled a vak gyűlölet és a lenézés beszél, miközben halvány sejtésed nincs a nacionalizmusról és ennek az aspektusnak a fokozatra épülő formáiról.

Szándékosan aggatod a jelzőket minden gondolkodás nélkül.

Lehet hogy csak ennyire vagy képes, de lehet hogy (ami szomorúbb) direkt provokálsz.

2012. nov. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%

A kérdés egy baromság!


Az egészséges nemzeti öntudat az = nacionalizmussal.


Nem keveredik, hiszen azonos.

2012. nov. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
98%

"Te teljesen el vagy varázsolva!

Ezeket hívjuk hungaristáknak vagy skinhead-eknek"


Szerintem meg te vagy elvarázsolva, ugyanis ma Magyarországon a hungaristák pont, hogy nem soviniszták. Ők azért küzdenek, hogy megbékéljünk a "testvérnépekkel", akik a Kárpát-medence talajgyökeres és honképes népei, vagy valami hasonló, nem tudom, hogy Szálasi pontosan hogy fejezte ki magát, de a mai hungaristák is ezt hajtogatják, főleg a Pax Hungarica Mozgalom, amelyik a legközelebb áll az eredeti, Szálasi féle hungarizmushoz, amelyik a szlovákokat, románokat, szerbeket szintén a magyar nemzethez sorolja, csak más népeknek tartja őket. Van az MNA, a Magyar Nemzeti Arcvonal, ők is hungaristának vallják magukat, de úgy hallottam, hogy ők mostanság nagyon erősen bele vannak bolondulva az oroszokba és szövetségre léptek a magyarországi, Thürmer Gyula féle Kommunista Munkáspárttal, így a többiek árulóknak tartják őket. Aztán vannak a nemzeti radikálisok, akik soviniszták, ők leginkább a Jobbikban tömörülnek és annak a hívei, általában Kuruc.info-t olvasnak és meglátásom szerint nagyon primitívek. Ez a 3 nacionalista csoportosulás hadilábon áll egymással és nemigen kedvelik egymást.

A skinheadek meg egy szubkultúra tulajdonképpen. Nagyon sokféle van belőlük, simán lehetnek bármelyik formációnak hívei, de én úgy vettem észre, hogy a kannásbor sokkal fontosabb nekik, mint Magyarország jövője.

2012. nov. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!