Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A (még mindig) fidesz-hívők...

A (még mindig) fidesz-hívők mit szólnak hozzá, hogy a kormány semmit nem tesz a kilakoltatások ellen?

Figyelt kérdés
Ez volna az a nagy nemzeti kormány?! Akkor milyen az, amelyik nem nemzeti?

2013. márc. 4. 18:42
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Én mindezekre a szüleim példáját tudom felhozni. Devizahitel nálunk szerencsére nincs, de a tanulság érvényes.


Az a helyzet, hogy valahogy sikerült annyi ösztöndíjat összekaparnom, hogy éppen önellátóan tanulni tudjak kollégistaként egy másik városan, és soha ne kelljen pénzt kérnem a szüleimtől. Ők tőlem szigorúan nem is fogadnak el segítséget, ez otthon majdhogynem tabutéma, de néha azért szóba kerül, és legutóbb megtudtam, hogy kb. 600 ezer forintnyi adósságuk van összesen a bankok felé (nincs veszélyben vagyonunk, szerencsére). Az alábbi párbeszéd játszódott le:

- Honnan van?

- Szép lassan, évek alatt gyűlt össze. De a bank is hibás, mert mindig amikor szükségünk volt valamire, éppen akkor megemelte a hitelkeretünket.

- De akkor honnan szereztétek volna a pénzt, ha a bank nem emeli meg a hitelkeretet?

- Akkor előteremtettük volna máshogy.

Minden tiszteletem a szüleimé, de szerintem kicsiben elkövették ugyanazt a hibát, amiért kevésbé okos és szerencsés emberek a lakásukkal fizetnek.


Ha pedig egyéb tapasztalataimmal is összerakom ezt, összeáll egy nem túl hízelgő kép.


Egyszerűen vannak olyanok, akik akárhogy hullámzik velük a sors, akár fel, akár le, mindig éppen napról napra élnek meg belőle. Amikor fel, akkor nem gyűjtenek belőle tartalékot, de amikor le, azt is kibírják valahogy. Kivéve persze, ha egy hirtelen szakadék jön, alias felrobbannak a törlesztőrészletek. A devizahitelesek többsége szerintem akkor is ugyanígy állna most, ha a válság előtt a CHF árfolyama évekig fele annyi lett volna, mert abból sem tudott volna hosszú távon előnyt faragni magának.


Mindezért kezelem fenntartással mindig, amikor a médián keresztül egész társadalmi rétegek harsognak az egzisztenciájuk pattanásig feszült húrja miatt. Mert egyrészt, ha kicsit lazulna a húr, sokak szemében ugyanúgy pattanásig lenne feszítve. Ha pedig kicsit feszítenének rajta, akkor sem pattanna el. Hiszen már régóta tart ez a cirkusz, és eddig minden kormány feszített végül rajta egy picit, és állítólag már azelőtt is pattanásig volt feszítve.


Akinél tényleg elpattan a húr, önhibáján kívül, azt nem vádolom ezért. Sajnos ilyen is van. De a többiek, az abszolút többség, a "90%" azért magába nézhetne, mielőtt jajveszékel.

2013. márc. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Komplikato ***** válasza:
56%

Kedves kérdező, tuti meghosszabbítják a moratóriumot úgy 2014-es választásokig, mert ha most 115.000 lakást(!!!) elárverezik, az közvetlen 3-400.000 embert érint , rokoni kapcsolatokon keresztül többet és lehet nem tenne jót a választási eredményeknek ...


Egyébként rengeteget tettek a devizahitelesekért a jelen kormányban, hiszen elintézték nekik a CHF felmenjen 178 forintról 230-ra, elintézték nekik, hogy az ingatlanjaik értéke leessen a 60%-ra és az ebből fakadó helyzetben jól megmentették őket. Hogy akkor most miért várnak kilakoltatásra? Hmmm.

2013. márc. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!