Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van erőforrás olyan mérvű...

Van erőforrás olyan mérvű megfigyelésre, mint ami a sok konteóban szerepel?

Figyelt kérdés

Megfigyelés alatt vagy, még ha nem is tudsz róla! Vegyél ellene szoftvert.


Rögzítik a telefonbeszélgetéseinket.


Figyelik az emaileket.



SATÖBBI SATÖBBI. Elég egy 10 percre felmenni egy közösségi portálra és ömlik a konteó.


A kérdés supány annyi, hogy ki a fenének éri meg és egyáltalán van-e ekkora erőforrás ilyen mérvű megfigyelésre, lenyomozásra? A lakosság 99%-a nem hiszem, hogy annyira érdekes/veszélyes/törvénytelen dolgokat művelne, hogy érdemes lenne. (Nyilván egy gyanúsítotti dolog, vagy egy nyomozás szükségessé teheti bizonyos emberek megfigyelését, de hogy az egész lakosságot? Ugyanmár...)



2013. márc. 5. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az uldozesi maniara van eroforras - a megfigyelesre nincs.
2013. márc. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:D na én is így érzem kicsit :D
2013. márc. 5. 09:14
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Minden megfigyelésre van ok, valakinek az érdeke, legfeljebb nem a tiéd.


Mondok egy konkrét példát. Ma szinte mindenkinek van bankkártyája. Ma a technikai fejlődés lehetővé teszi, hogy a kártyaszámod, számlaszámod, azonosítód, jelszavad, stb. lenyomozható legyen. Aki erre nagy befektetést szán, sok ember pénzét nyúlja le, a (milliós) befektetés bőven megéri neki, a te károdra.

Mit tegyünk? A bank a tranzakciódat megfigyeli. Mindet. Rendszerezi mit, hol vásárolsz, mik a szokásaid. Kialakít rólad egy profilt, és tárolja. Most jön a csaló. Leemelne tőled valami hülye címen pár százezret. Csakhogy te ilyen soha nem csináltál. Ezért nem illik a profilodba, vagyis nem te vagy. Ezért a tranzakció megtiltva. A csaló hoppon marad, és a te pénzed is megmarad. Tehát mire jó a mindenféle megfigyelés?

2013. márc. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez teljesen hasznos és jó, de én nem az ügyfélcentrikus megfigyelésre gondoltam, hanem a sok politikai konteózásra, hogy egyesek szerint azt is figyelik, hogy ki mit mobiltelefonál és mit emailezik. Én ezt tartom valószínűtlennek. Mert pl itt vagyok én. Képzeletemben lefigyelnek. Nézik az összes billentyűzetlenyomást, a netes forgalmazást. No mit látnak? EGy indifferens "hülyegyereket", aki felmegy a fécbukra, lájkolja a Concorde repülőgép fotóját, esetleg egy pikán viccet megoszt, aztán a haverjának küld egy megintcsak érdektelen emailt. Utána letölt egy pár képernyőhátteret a gépére, este átnéz néhány könnyen elérhető 18+szexoldalt, aztán kikapcsolja a gépét.

Hát ha valakinek ez fontos és meg akarja figyelni, annak szívesen megcsinálom valóságsóra, hogy bármikor benézzen hozzám :D

2013. márc. 5. 12:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, ha mindenáron figyelgetni akarják az emailjemet vagy a telefonbeszélgetéseimet, akkor tegyék, sok hasznos infót megtudnak majd belőlük. :D
2013. márc. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!