Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetett Kádár- egy...

Hogy lehetett Kádár- egy hazai felmérés szerint- a XX. Század legnépszerűbb magyar politikusa?

Figyelt kérdés

Ő egy diktatúrában volt vezető.

Ezek szerint lehet egy diktatúra jó is?


2013. márc. 7. 08:40
1 2
 1/12 Antimod ***** válasza:
Nézd meg a vetélytársait...
2013. márc. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez nem Kádár érdeme, hanem az embereké, hogy akkor még tudtak a sz@rból várat építeni.
2013. márc. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 hollófernyiges ***** válasza:
Ahogyan az első írta, nem túl nagy a választék.
2013. márc. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Azok, akik visszasírják a Kádár-korszakot, nem a diktatúrára vágynak. Ők arra vágynak, amit akkor megkaptak, azóta meg nem: az állami tutujgatásra. Mindenkinek volt munkahelye, igaz, sokak munkája teljesen értelmetlen volt. De még az értelmetlen munkáért is jó fizetést kaptak, ha pedig kicsit ügyesek voltak, lehetett munkaidőben, vállalati gépeken fusizni, haza lehetett vinni ezt-azt, lehetett ügyeskedni az amortizáció számításánál, hogy legyen miből berendezni otthon a műhelyt. A fizetésből aztán telt nyaralásra, Trabantra, telekre, színházra - volt pénz bőven, az állam mindenre dotációt adott, mesterségesen alacsonyan tartotta egyes termékek árát. Az átlagember meg éldegélt egy álomvilágban, amiben minden szép és jó volt, csak azt nem tudta, hogy a háttérben egy nehézkes, működésképtelen gazdaság állt, ami a '80-as években méltóztatott össze is omlani. Neki, a prolinak jó volt, "mer' Kádár rendet tartott", az meg, hogy voltak ennek a rendszernek is áldozatai, senkit sem érdekel. Ők voltak kevesebben, ráadásul nagy részük külföldre menekült, aztán nem jöttek haza elmesélni, hogy a Kádár-rendszer nevű tejjel-mézzel folyó Kánaán nem is volt annyira tökéletes.

Aztán jött a rendszerváltás, széthullott a nagy állami védőháló, sokan elszegényedtek - ez az, amiért a rendszerváltás utáni kormányfőket nem szeretik.

De volt ám XX. század Kádár előtt is. A Rákosi-rendszerre már csak kevesen emlékeznek és ők sem feltétlenül szép emlékeket őriznek, a rövid életű köztársaság, illetve a Horthy-rendszer pedig még kevesebbek emlékeiben él. A királyság meg már szinte tényleg csak történelem. Aki pedig nem élt ezekben az időkben, az azt tanulta történelemből a Kádár-rendszerben, hogy elnyomás volt, rossz volt mindenkinek. Pedig lehet, hogy nem, de ezt utólag nagyon nehéz megítélni. De az tény, hogy a kisembernek soha nem ment annyira jól a sora, mint a Kádár-rendszerben, ezért nem meglepő, hogy sokan erre vágynak.

2013. márc. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"ha pedig kicsit ügyesek voltak, lehetett munkaidőben, vállalati gépeken fusizni, haza lehetett vinni ezt-azt, lehetett ügyeskedni az amortizáció számításánál, hogy legyen miből berendezni otthon a műhelyt."


-Na ezt csinálják most is a szocialisták.


" Ők voltak kevesebben, ráadásul nagy részük külföldre menekült, aztán nem jöttek haza elmesélni, hogy a Kádár-rendszer nevű tejjel-mézzel folyó Kánaán nem is volt annyira tökéletes. "


- Nem Ők voltak kevesebben, csak inkább hallgattak, mert az IQ szintjük elért egy bizonyos számot..


"Pedig lehet, hogy nem, de ezt utólag nagyon nehéz megítélni."


-Nem nehéz megítélni, ki kell nézni nyugat európába, hogy ott milyen világ van most, egyértelmű a válasz.

2013. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Antimod ***** válasza:
24%

"ki kell nézni nyugat európába, hogy ott milyen világ van most"


Annak az alapjai nagyrészt a gyarmatosításnak nevezett szabadrablásból épültek ki. Kinézhetsz oda, csak példának ne állítsd senki elé.

2013. márc. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

10:43

"Annak az alapjai nagyrészt a gyarmatosításnak nevezett szabadrablásból épültek ki. "


Ja, a finneknek is például mennyi gyarmatuk volt, ahol szabadraboltak :)))


A portugáloknak meg tényleg sok volt, aztán mire mentek vele...

2013. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A széles társadalmi rétegeknek sokkal jobb volt,mint ma tehát átlagosan nézve jobb rendszer volt.Ebből ez jön le.

Ma is ez van a hasonló rendszerekben,például Kubában,vagy Venezuelában,ahol szintén baloldali diktatúra van. A lakosság nagyobb részének jó,mert a vezetés az egyenlősdire törekszik.A Hugó halálával sokan sírnak,mert nekik addig jó amig az állam gondoskodik róluk. A lakosság zöme mindenhol ugyanolyan,tehát a diktatúráknak mindíg van egy ilyen oldala.Sokaknak nem kell gondolkodnia,hogy mi legyen,majd az állam megoldja.Orbán is erős államra törekszik,nem lehet még látni,hogy hova akar ezzel kilyukadni.Különösen akkor,amikor a kapitalizmus nagy válságot él át.Valószinüleg új utat keres ő is,csak nem lehet mindjárt erős szocialista jellegű dolgokkal előrukkolni,mert az öregek "lekádároznák",pedig az erős állami kézzel csak arra az útra jutunk ki,ha nem is ezt akarjuk!

Jó példa a Csautsescu esete,ő a nyugat kedvence volt,mindíg mindenkinek ellentmondott.Sokáig ment is a biciklije,de a lakosság egyre jobban belefáradt,és nem volt már senkinek pénze.Az államnak meg a végén egy fillér tartozása sem volt,mert a Csau mindent visszafizetett a nyugatnak....ismerős nem, mint ma Orbánék

amit akarnak.Egy fillér tartozás se legyen senkinek.

A vége mi lett...arra már a fiatalok is emlékezhetnek./1989 decembere/.Úgyhogy én nem is tudom hova juthat ez a dolog.

2013. márc. 7. 13:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert a rendszerváltáskor a legtöbb ember azt hitte, hogy majd itt is mindenki úgy fog élni, mint Nyugat-Európában. Aztán koppantak egy nagyot. Keveseknek sikerült meggazdagodni, de sokkal több embernek nem, és ráadásul még jött a munkanélküliség, a létbizonytalanság - ha nekik már nem is, de a gyerekeik, unokáik számára.
2013. márc. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pro Patria ***** válasza:
Nem tudom, pontosan melyik felmérésre gondolsz, én kettő hasonló jellegűről tudok, egy 1999-esről és egy 2006-osról. És hogy miért alakult így, azt gondolom, hogy a rendszerváltásnak a fejekben is le kell zajlania, ami hosszabb évekbe telik. Horthy megítélésében pedig még ilyenkor is a múlt rendszerből megmaradt "fasiszta diktátor" képe volt a kiindulási pont.
2013. márc. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!