Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A magyar nyelv talán a 2....

A magyar nyelv talán a 2. legnehezebb nyelv a Földön? Van erre valami felmérés, vagy hasonlók? Nem lehet, hogy csak mi gondoljuk így?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 13:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, ez egy tévhit.
2011. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%

Nem hinném, hogy tévhit.

Én külföldi emberek szájából hallottam ugyanezt.

Legutóbb pl. egy brit férfi ecsetelte nekem, hogy rengeteget utazgat a világban, eljutott hazánkba is, próbálkozott a nyelv tanulásával, de elmondása szerint még sosem találkozott ilyen bonyolult nyelvvel.

2011. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%

Szeptember 27-én, Párizsban összegyűltek a világ nyelvészei.


Nyolc év kutatás és tanulmányozás után kiadták a világ 10 legnehezebb és 10 legkönnyebb nyelvének sorrendjét.


[link]

2011. szept. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%
De itt is le van írva : [link]
2011. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Vááá, de hogy nem érzékelitek, hogy mekkora BAROMSÁG ez? Szlovák? Akkor miért nincs ott a cseh, a szerb, a lengyel, az orosz, ukrán, stb.? Ha a román ott van a legkönnyebbeknél, hogy a francba kerül a francia a legnehezebbekhez? Meg a magyar is... Nem lenne rajta egy ilyen listán, de amúgy ilyen lista nem létezik, mert nincs olyan, hogy "legnehezebb" nyelv.
2011. szept. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
*Ja, és mi a fenéért olyan nagy szám, hogy 7 esete van? A magyarnak 18 van, a finnek meg 15/16. De nem ettől függ, hogy mennyire nehéz.
2011. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 rémuralom ***** válasza:
100%

Ez a link egy városi legenda szintjét se üti meg, teljesen megalapozatlanok a megállapításai.


A nyelvészet nem ismer olyat, hogy könnyű nyelv, nehéz nyelv. Egy britnek persze, hogy nehezebb megtanulnia magyarul, mint mondjuk svédül, mert az ugyanúgy a germán nyelvcsaládba tartozik, mint az angop, a magyar pedig nem. Könnyű és nehéz nyelvek csak szubjektív alapon vannak, objektív mérce erre nem létezik.

2011. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 rémuralom ***** válasza:
82%

Pontosítok, nem csak megalapozatlanok, hanem teljesen nevetségesek is.


Először is: melyik szeptember 27-én történt mindez? (Persze, egyiken sem.)


Hogy lehet az, hogy a spanyol nyelvet 460 millió ember beszéli, de 1 milliárd használja? Akkor 540 millióan csak írják-olvassák? Vagy cipőt kötnek spanyolul, de nem beszélnek?


A szlovák nyelv hét esetéről annyit, hogy a többi, általam kicsit is ismert szláv nyelvben is annyi van.


A világon kb. (sic!) hétezer-nyolcszázharminckettő nyelv van. Nem pontosan, csak úgy körül-belül. No comment!


Figyelembe vették a betűk FORMÁJÁT!!! A nyelvészek! Nevetnem kell.


Arra már ki sem térek, hogy mindkét listán kizárólag eurázsiai nyelvek szerepelnek, a többi marhaságot pedig vegyük úgy, hogy nincsenek is.

2011. szept. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A nyelveket összehasonlítani nehézségi szempontból nem lehet, főleg egy nyelvész nem próbálkozna meg ezzel! Ez egy teljesen szubjektív dolog!
2011. szept. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
akkor miért mondják, hogy a magyar a világ egyik legnehezebb nyelve?
2011. szept. 3. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!