Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki a Kádár-rendszerben...

Aki a Kádár-rendszerben kiment Jugoszláviába, az ott megkapta a menekült státuszt és mehetett tovább Nyugat-Európába, Amerikába, vagy válhatott belőle jugoszláv állampolgár?

Figyelt kérdés

Ugye Jugoszlávia hiába volt kommunista ország, nem volt a szovjet érdekszféra és a keleti-blokk része, Vasfüggöny sem volt a kapitalista országokkal határos határain és a legliberálisabb kommunista ország volt.



Ha én mondjuk szegedi lakosként 1980-ban kimentem volna a szabadkai piacra és a nap végén "elfelejtettem volna hazamenni" és kértem volna a szabadkai rendőrőrsön, hogy hadd élhessek ott vagy mehessek tovább Ausztriába, elfogadták volna, vagy visszatoloncoltak volna Magyarországra?



2013. márc. 8. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Jugoszláviából visszaadtak volna!

Ezért mindenki ment tovább Trieszt felé, mert ott könnyű volt átmenni Olaszországba.

2013. márc. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy Jugó lett volna a fő célpont.

Én Traiskirchenben voltam, ami nem volt túl frankó.

Persze minket magyarokat de a lengyeleket sem igazán ölték.

1-2 hónap és kaptunk ideiglenes tartózkodásit és munkavállalásit, Bécs meg ugye autóval egy pár perc.

Onnantól csak lejelentkezni kellett, de azt szigorúan vették. Persze sokak egyből mentek tovább, néhány hónap.

Mi azt hittük hogy sokáig tart ez az állapot, ami nem volt rossz. Aztán Magyarországot szabadnak minősítették és megszűnt a menedékjog. Persze maradhatott mindenki, csak nem a lágerbe. Azt bánom ma már hogy akkor hazajöttem, bízva hogy itt is lehet valami.

Már akkor 2 éve voltam kint, és teljesen beilleszkedtem.

"ez kb az az idő, amikor nem váltogatod a kereseted sem az árakat, csak élsz" Bár többször is voltam kint több német ajkú országba, de akkora lehetőségem a teljes beilleszkedésre "jó munka, lakás, autó, barátnő" soha ezután nem volt.


Tévedtem, nem lesz itt soha semmi.

2013. márc. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Üdv!


Én egyetemen pont ilyen szemináriumra járok, a Docens Úr szakértője a témának. Igen, Jugoszlávia akarata ellenére senkit nem toloncolt vissza Magyarországra.

Ha gondolod a ppt sort is eltudom küldeni.

2013. márc. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 attilav ***** válasza:

Kár hogy Jugoszláviát szétverték.

Aki nem hiszi annak egy kis olvasni ill. nézni/hallgatni való:

Michael Parenti anyagai

[link]


[link]


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=ApaMIJiOt-c


Amelie Lanier anyagai:

[link]


Bizony csak úgy spontán nem lett volna háború, a nagyhatalmak provokálták ki mint mindig.

2016. márc. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!