Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miközben a Fidesz kommunistázz...

Miközben a Fidesz kommunistázza, MSZP bérencezi a Jobbikot a narancsos brigád színeiben versenyez Kövér László az MSZP Társadalomtudományi Intézetének egykori munkatársa, illetve Csintalan Sándor volt MSZP nacsalnyik! Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 11:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
59%

Most olyan demagóg leszek min te!


„Olvass egy kis Vonát, szemellenző nélkül.”

Olvass egy kis Orbánt szemellenző nélkül.


„Gondolom, más törvényt akarnak, ezért nem szavazzák meg a szocik javaslatát. Engem ez nem túlzottan érdekel, nem vagyok pártfinanszírozás-fixált, sokkal jobban érdekel, hogy mi a pártok szándéka a költségvetéssel, az adókkal stb.”



Gondolom, másként akarnak,LOPNI, ezért nem szavazzák meg a szocik javaslatát. Engem ez nem túlzottan érdekelHOGY MIKÉNT AKARNAK LOPNI, nem vagyok pártfinanszírozás-fixált, sokkal jobban érdekel, hogy mi a pártok szándéka a költségvetéssel, az adókkal stb.

ÉS HOGYAN NEM AKARJÁK A VÁLTOZÁSOKA HOGY TOVÁBB LEHESSEN LOPNI


„Azért komcsizok, mert nem szeretem a komcsikat. A Fideszre szavazok, mert tudom, hogy a Fidesz véletlenül sem fog koalícióra lépni az MSZP-vel.”


Azért komcsizok, mert SZERETEM a komcsikat. A Fideszre szavazok, mert tudom, hogy a Fidesz BIZTOSA koalícióra fog lépni az MSZP-vel.


„Nincs 20% liberális, az Kókának ugyanúgy nedves vágyálma, ahogy Vonának is a 66% jobbikos. Csak annyi jobbikos van az országban, amennyi a baloldaliak száma mínusz az MSZP.”


Nincs 20% liberális, az Kókának ugyanúgy nedves vágyálma, ahogy ORBÁNNAK is a 66% FIDESZES Csak annyi FIDESZES van az országban, amennyi a JOBBOS száma mínusz az FIDESZES.


Te kb így érvelsz! Mert szerinted, de ki a f vagy te hogy jobban tudod azt ami az én gondolatom mint én magam. Vagy hogy jössz te ahoz hogy olyanokat mondj amit senki nem mondott. Te egy Fidesz fan vagy, hiába is tagadod, ami nem lenne baj ha nem párosulna ekkora demagóg ostobasággal ami benned van. Te nem megvitatni akarsz semmit érvekkel, hanem hazudozol és kiforgatsz mindent. Ennyi rólad a véleményem!

2009. szept. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
53%

"Olvass egy kis Orbánt szemellenző nélkül."


Nem érdekelnek Orbán írásai. A Fidesz gazdaságpolitikájára a tényekből következtetek, vagyis abból, hogy milyen politikát folytattak 98-02-ben.


"Gondolom, másként akarnak,LOPNI, ezért nem szavazzák meg a szocik javaslatát."


Igen. Gondolod. Feltételezed. Nem érdekel, mit feltételez egy jobbiknyik a Fideszről.


"Azért komcsizok, mert SZERETEM a komcsikat. A Fideszre szavazok, mert tudom, hogy a Fidesz BIZTOSA koalícióra fog lépni az MSZP-vel."


Ezt ki mondja? Te, vagy a hangok a fejedben?


"Nincs 20% liberális, az Kókának ugyanúgy nedves vágyálma, ahogy ORBÁNNAK is a 66% FIDESZES Csak annyi FIDESZES van az országban, amennyi a JOBBOS száma mínusz az FIDESZES."


A jobboldalon ma a Fidesz van. Senki sem veszi komolyan, hogy Bokrossal az MDF jobboldali.


"Te egy Fidesz fan vagy"


Hihetetlen! Rájöttél, hogy nem jobbikos vagyok? Gyors a felfogásod. A többi jobbikos is ekkora IQ-harcos?

2009. szept. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
59%

Most demagógia mentesen fogok írni , amit én jobban kedvelek, és remélem a jövőben a te hozzáállásod is ez lesz mert másként nincs értelme.


„Olvass egy kis Orbánt szemellenző nélkül."


Az eddigi választások mindegyikén részt vettem , mint Fideszes szavazó!

A Fidesznek a mostani programját is elolvastam de sajnos semmi olyat nem találtam benne ami okot adna a bizalomra. Egyszerűen sokkal üresebbek mint a jobbiké, mert a célokat megjelöli Pld adó csökkentés de az utat hogy ezt fenntartható módon megtehessék nem. Szó nincs a mélyebb rendszerbeli átalakításokról, a gazdaságban, vagy a társadalom szerkezetében. Ha pld te kitudtad hámozni hogy az adó csökkentésnek mi lehet az alapja a gazdaság politikában az írd le vagy másold ki a linkjét ha túl hosszú, mert kíváncsi lennék rá.


„Nem érdekelnek Orbán írásai. A Fidesz gazdaságpolitikájára a tényekből következtetek, vagyis abból, hogy milyen politikát folytattak 98-02-ben.”


Én nagyon jól tudom milyen gazdaságpolitikát folytatott „ egy belső gazdaság élénkítésén „ alapuló gazdaságpolitikát. (neo konzervatív). El kell ismernem hogy amit csinált az jól csinálta, hiszen sok tekintetben megtalálta a kitörési pontokat, ép-ip mint a legfontosabb nehéz iparunk, gyógyvíz-mint túriztika. De ma más a helyzet és az sem lett volna fenntartható mert csak addig működik az élénkítésre alapuló gazdaságpolitika amíg a növekedésre van belső igény az az nem lassul a pénz forgási sebessége.

Hiszen vagy a pénz sebességével vagy a befektetés mértékével lehet ugyan azt a profitot elérni, és mivel pénz az nem sok volt ezért a sebességre támaszkodtak. Viszont nem lépték meg azokat a szerkezeti lépéseket amik „tételben” lehetővé tennék a magyar versenyképességet akkor sem lépték meg és ma sincs még utalás sem rá. Nálunk ma sajnos egy duális gazdaság alakult ki. Az egyik ága a magyar kkv-k és néhány nagyobb még magyar vállalat, a másik a multi és a nagytőkés külföldi cégek és a kartelező bankok.

Ma ott tartunk hogy a multik nem egy adóbefizető rendszert követnek a sok kedvezmény hatására hanem csak „ bérlik „ a tevékenységükhöz szükséges feltételeket. A baj hogy annyira kevés ez a bérleti díj hogy a működésükhöz szükséges minimumokat sem teljesítik, így a felhasznált erőforrások újratermelésének költségének egy jelentős rész is a duális rendszer mácsik oldalát terhelik.

A bankrendszer egy tömény extra profitot termelő karter ami egyszerűn megöli a magyar gazdaságot.

Akkora versenyhátrányt jelent ami miatt el sem indulhat egy jelentősebb vállalkozás pusztán magyar kivitelezéssel. Ezekre a dolgokra nem ad választ a Fidesz, nincs semmi elképzelése és nem is lehet mert ugyan ebből a szférából kapja a pénzt. Egyszerűen innen vannak zsírozva ők is és ezek a lobbik vezetik a kezeiket amikor aláírnak számunkra teljesen előnytelen szerződéseket.

Én is hallom a hangzatos szavaikat , csak nem látom hogy miként is akarnak változtatni ha az alapjaink rosszak és annak nem akarnak nekiesni. Valahogy olyan ez mintha lenne egy jó mozdonyod és a vasút pálya miatt nem tudnál haladni. A Fidesz azt ígéri hogy gyorsabbak leszünk mert van hozzá egy jó mozdonyunk(igaz) de semmit nem tesz a pályával, és a kérdőjeleimet szaporítja. A jobbik lehet hogy radikáisabban áll a dolgokhoz, de a vasúti pályát is teljesen a mozdonyra akarja alakítani.



"Azért komcsizok, mert SZERETEM a komcsikat. A Fideszre szavazok, mert tudom, hogy a Fidesz BIZTOSA koalícióra fog lépni az MSZP-vel."


Ezt ki mondja? Te, vagy a hangok a fejedben?


Kb Ugyan ilyen értetlenül olvastam az okfejtéseid amikor a jobbik és az Mszp lehetséges „vonzalmáról” írogattál. És KB ennyivel indokoltad „ van bennük közös”. Ha keresgetek akkor a fidesz-mszp közt is találok indokot. Pontosan annak az érdekcsoportnak megy neki a jobbik ami az Mszp t támogatják

és affinitása sincs a jobbiknak az Mszp irányába de öngyilkosság is lenne.

Szóval ha a demagógiát félre tesszük akkor értelmetlen a kérdés is.


„A jobboldalon ma a Fidesz van. Senki sem veszi komolyan, hogy Bokrossal az MDF jobboldali.”


Ebben igazad van, mert a jobbik nak a nevében bár benne vagy a jobb de nem az oldalak ideológiája számunkra a mérték. Mindenben a nemzeti felfogás alapjait követjük, és nem vesszük figyelembe hogy egy javaslat honnan jön csak hogy miben segíti a magyar nemzeti (lokalitás) érdekeit.

Ehez felesleges ideológiát keresni mert csak gyártani lehet az meg mindig hamis lesz!



"Te egy Fidesz fan vagy"


Hihetetlen! Rájöttél, hogy nem jobbikos vagyok? Gyors a felfogásod. A többi jobbikos is ekkora IQ-harcos?


Nem hírtelen, és nem gondoltam soha hogy jobbikos lennél, viszont egy jó adag liberalizmus azért van benned, ami a konzervatív fidesztől azért eltér. Ne becsüld le a jobbikosokat még ha ez a hozzáállás is a színpatikus a számodra, mert nagy utat tettünk meg a Kossuth tértől. És ha ideológizálni akarsz akkor ajánlom:

www.youtube.com/watch?v=v8Zf-lgi5tY

2009. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
53%

"a célokat megjelöli Pld adó csökkentés de az utat hogy ezt fenntartható módon megtehessék nem."


Kéri-beszélgetés. Egyébként hülye lesz megmondani, kiktől vonja el a mogyit, hiszen akkor elvesztené a választást, mert a nyugdíjasok tódulnának a szocikra szavazni.


"Szó nincs a mélyebb rendszerbeli átalakításokról, a gazdaságban, vagy a társadalom szerkezetében."


Nagyon helyesen. A reformkormányzásnak, ami egy echte balos rögeszme, semmi értelme. Kiszámítható és nyugodt kormányzás kell, belátható pálya, nem pedig lázas reformmánia á la Gyurcsány.


"Ha pld te kitudtad hámozni hogy az adó csökkentésnek mi lehet az alapja a gazdaság politikában az írd le"


Ez pedig teljesen triviális. Nyugdíjak befagyasztása, pénzcsapok elzárása ("fejlesztések" visszaszorításával, ártámogatások csökkentésével). Keményen hangzik, nem is lesz minden társadalmi rétegben népszerű, de más megoldás nincs. Mindezek olyan intézkedések, amik nemcsak nyilvánvalóak, hanem Járai nyilatkozataiból, a Kéri-beszélgetésből stb. időnként kiderülnek ezek a részletek.


"vagy másold ki a linkjét ha túl hosszú, mert kíváncsi lennék rá."

Kéri-beszélgetés és minden olyan nyilatkozat, amikor a nagyberuházások felülvizsgálatáról beszélnek. Az pontosan ezt jelenti.


"Én nagyon jól tudom milyen gazdaságpolitikát folytatott „ egy belső gazdaság élénkítésén „ alapuló gazdaságpolitikát. (neo konzervatív)."


Belső keresletélénkítést a 2001-es dekonjunktúra idején végeztek. Kezdetben nagyobb volt a fiskális szigor. Nem elvből csinálták a belső keresletélénkítést, hanem anticiklikus megfontolásból, úgy, ahogy ezt minden máshol csinálják (kivéve Mo.-on a Gyurcsány-korszakban).


"csak addig működik az élénkítésre alapuló gazdaságpolitika amíg a növekedésre van belső igény"


Mint mondtam, a Fidesz idején nem elvből művelték a keresletélénkítést, hanem a külső dekonjunktúra miatt, ami azonban 2004-re elmúlt. Alaptalan az a feltételezés, hogy azokban a külgazdaságilag kitűnő években, amikor az ország eladósodás nélkül fejlődhetett volna, a Fidesz kormányzása idején is ugyanolyan dilettáns kormányzás folyt volna, mint ahogy végül Gy. F. kormánya idején az lezajlott. 1998-2002-ból ítélve az eladósodás csökkent volna 2004-2008-ban, hogy aztán ismét emelkedjen idén, amikor a válság miatt ismét a belső keresletélénkítésre van szükség.



"Viszont nem lépték meg azokat a szerkezeti lépéseket amik „tételben” lehetővé tennék a magyar versenyképességet akkor sem lépték meg és ma sincs még utalás sem rá."


2001-ben a költségvetés kiadásainak összege a GDP 45%-át tette ki. A 2010-es költségvetésnél ez 50,5%. Nem véletlen, hogy 2001-ben az ország még sokkal versenyképesebb volt. Nem kell strukturális átalakítás (ami egyébként fedőnév, pontosan tudom, miknek a fedőneve), a redisztribúciós arányt fokozatosan le lehet építeni úgy, ha a GDP-növekedésnél lassabban növekednek a ktgvetés számai. Ehhez nem kell ötletzuhatag meg radikális reform. Az ötletzuhatagok eddig mindig eredménytelenségre vezettek.


"Ezekre a dolgokra nem ad választ a Fidesz, nincs semmi elképzelése és nem is lehet mert ugyan ebből a szférából kapja a pénzt."


Ezt a megközelítést ma csak Róna és a marxista kollégái hangsúlyozzák.


"Én is hallom a hangzatos szavaikat , csak nem látom hogy miként is akarnak változtatni ha az alapjaink rosszak és annak nem akarnak nekiesni."


Én nem vagyok híve az alapoknak való nekiesésnek és a radikális ötletelésnek. Ezért nem vagyok baloldali.


"A jobbik lehet hogy radikáisabban áll a dolgokhoz, de a vasúti pályát is teljesen a mozdonyra akarja alakítani."


Nem. A Jobbiknak nincs esélye a kormányzó párttá válásra (csak egy MSZP-Jobbik kormányban, de ott a gazdasági tárcát úgysem ők kapnák), ezért tkp. nincs is értelme arról beszélni, mit csinálna a Jobbik. Ami az elképzeléseiket illeti, azok nullák. Vona elkezd delirálni a szabolcsi almáról mint a magyar gazdaság jövendőbeli alapjáról... szánalmas.


"Ugyan ilyen értetlenül olvastam az okfejtéseid amikor a jobbik és az Mszp lehetséges „vonzalmáról” írogattál."


Szoktam olvasni a szocik fórumait és pontosan ismerem a közhangulatukat. Szoktam olvasni jobbikos hozzászólásokat és az ő közhangulatukat is ismerem. Ezenfelül tanulmányoztam a választási eredményeket (EP, június 7), amelyek alapján egyértelmű, hogy a Jobbik-szavazótábor nagy része az elmúlt hónapokban szakadt le az MSZP-től. Az MSZP és a Jobbik számos közös ponttal rendelkezik. Pontosabban az MSZP Krausz/Hegyi féle balszárnya és a Jobbik. Ezek a közös pontok: (a) Orbán- és Fidesz-fóbia, (b) Nyugat-ellenesség és oroszbarátság, (c) tőkeellenesség, szociális demagógia, (d) cigány- és zsidóellenesség.

Ez elég közös pont, amikre már lehet építeni.


"Pontosan annak az érdekcsoportnak megy neki a jobbik ami az Mszp t támogatják"


Az MSZP két részből áll (az egyszerűség kedvéért, mert ennél jóval bonyolultabb). A tagság és szavazók nagy része baloldali, szocialista. A felső vezetés és azok, akik jelenleg hangadók, dúsgazdag politikai maffiózók, akik valami halovány neolib vonalat próbálnak vinni. Az MSZP népszerűsége azért erodálódik folyamatosan, mert a pártnak "osztályáruló" vezetése van, amely elárulja a párt által képviselt balos értékeket. Valójában ha a párton belül végbemenne egy balos irányváltás, és a Gyurcsány-Bajnai klikk helyett a régi gárda kerülne vissza a vezetésbe, akkor az MSZP visszaerősödhetne a szokásos 30% körüli szintre, mert ismét szocérzékeny baloldali párttá válna, az eredeti szerepének megfelelően. Amíg Bajnaiék irányítják az MSZP-t, az hónapról hónapra gyengül és veszíti a szavazókat a Jobbik irányába, mert a szavazóik úgy érzik, elárulták őket. A Jobbik azoknak a szavazóknak a gyűjtőhelye, akik csalódtak a politikában, akik elárulva érzik magukat és bosszút akarnak állni a rendszeren, ami szerintük kisemmizte őket. Ha helyreállna az MSZP régi gárdája, akkor az a Jobbik gyengüléséhez vezethetne ugyan, de kormányképes csak a Jobbikkal együtt lenne, mert az SZDSZ már megszűnőben van, az MDF jövője pedig még bizonytalan. Szlovákiában ugyanez a felállás: Šmer-HZDS-SNS.


"és affinitása sincs a jobbiknak az Mszp irányába de öngyilkosság is lenne."


Vagy elvszerű a Jobbik, és akkor sohasem jut még a hatalom közelébe sem, soha sem szólhat bele a közügyekbe még 15%-os választási eredménnyel sem, vagy pedig úgy viselkedik, mint bármelyik, emberek által létrehozott, valóságos párt, és az első koalícióba beugrik, amit felajánlanak neki. Várhatóan az MSZP lesz az a párt, amelyik 30-35% körül teljesít 2010-ben, és a Jobbik az, amelyik 10-15% körül. A többi elemi matematika.


"Mindenben a nemzeti felfogás alapjait követjük"


Minden párt azt mondja, hogy az embereket (=nemzet) képviseli. Üresebb fecsegést el sem tudok képzelni, mint azt, hogy X párt nemzeti. Miért nem azt mondjátok, hogy a Jobbik az Okosak és Szépek pártja?


"Ehez felesleges ideológiát keresni mert csak gyártani lehet az meg mindig hamis lesz!"


Pontosan azért vannak pártok, mert egy párt valamilyen ideológiá(ka)t képvisel, ennek megfelelően rétegeket és csoportokat képvisel. Mindenkit képviselő párt nincs, mert az nem párt. Valójában a Jobbik sem képvisel mindenkit, ha a programjuk kevésbé lenne ködös, akkor ki lehetne olvasni belőle, kiket érint hátrányosan.


"Nem hírtelen, és nem gondoltam soha hogy jobbikos lennél, viszont egy jó adag liberalizmus azért van benned, ami a konzervatív fidesztől azért eltér."


Egyetlen gramm liberalizmus sincs bennem, ezt sajnos buktad.


"Ne becsüld le a jobbikosokat még ha ez a hozzáállás is a színpatikus a számodra, mert nagy utat tettünk meg a Kossuth tértől."


Véleményem a Jobbikról: olyan, mint az álló óra, ami naponta kétszer pontos.


2009. jún. 7 volt az a pillanat, amikor pontos volt. Ekkor érett be a cigányellenes médiacirkusz, amit a Kurucinfó a két kereskedelmi tv segítségével már 1-2 éve építgetett. Ugyanekkor ért mélypontra az MSZP népszerűsége és a csalódottság a kormánnyal szemben. Ekkor ért mélypontra a válság is. Ráadásul népszerű jelöltjük is volt: Morvai.


Ennek a roppant szerencsés helyzetnek köszönhető a 15%. Nem Vona nemlétező politikai hozzáértésének, hanem ennek a jó csillagzatnak. Ezt a 15%-ot mégegyszer nem fogják elérni (csak akkor, ha valamilyen okból az MSZP teljesen szétpukkad).


A jobbikos szavazótábor tele van várakozásokkal, Vonának az az egyik kedvenc szövege, hogy 2010-ben 20-40 százalékra számít, utána pedig a Fidesz radikális szárnyát lehasítva a "zsidó, liberális" szárnyról 2012-ben átveszi a hatalmat. Ezzel szemben a valóság az, hogy a Jobbik ugyanaz a komolytalan lufipárt most is, mint amikor fakereszteket állítgatott karácsonykor. 2010-től kezdve lesz egy parlamenti frakciójuk, és népszerűségük az unalmas napi bizottsági munkában és az állandó önismétlésben (cignyozás, cigányozás, cigányozás, gárda, gárda, gárda...) fel fog őrlődni.


Figyeld meg, 2014-re a Jobbikra alig fogunk emlékezni.


Bogár László viszont szegény nem normális, óriási káosz van a fejében. Egyébként Vass Csaba tanítványának tartja magát, Vass pedig Pozsgayhoz (MSZMP "nemzeti" szárny) állt közel. Bogár nemzeti posztkomcsi, és ez a könyvéből (Magyarország és a globalizáció) is kiviláglik.

2009. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

„Nagyon helyesen. A reformkormányzásnak, ami egy echte balos rögeszme, semmi értelme. Kiszámítható és nyugodt kormányzás kell, belátható pálya, nem pedig lázas reformmánia á la Gyurcsány”


Nagyon rossz példa Gyu-rex mert ő tényleg csak lázas és beteg volt. Nem állt a háta mögött a támogatás szikrája sem. Sem a párt vonalon hiszen a saját pozíciójával volt mindig elfoglalva, sem az emberek esetében akik nem látták a fejlődés és a hitelesség talaját sem a talpa alatt.


Nem a kormányzást kell megreformálni, hanem a duális rendszer érték elméletét.

Nem szabad 1Ft al sem támogatni azokat a csoportokat akik bár foglalkoztatnak, de munkaerő és a társadalom befektetett és számukra bérbe adott energiájának újratermelését nem fizetik ki.

Ez a számunkra a lokalitásunk számára előnytelen és meg kell egy tollvonással szüntetni.

Ahogy azokat a multi kiváltságokat is ami a hazai szférák versenybe történő helyzet egyenlőtlenségét eredményezi, mert ez mesterséges és a nemzetgazdaság számára elfogadhatatlanul káros.

Nem elüldözni !!!! De aki csak a duális rendszer másik ágának a rovására hajlandó itt maradni az mennyen mert lehet hogy néhány munkahelyet jelentenek de ha a költségvetési vonzatát nézzük a tevékenységüknek akkor többe vannak mint ha segélyre küldenénk az embereket. Nem beszélve arról hogy a kiadásaik támogatott minősége miatt versenyképesek csak ami megakadályozza hogy mások esetleg Magyar vállalkozások nőhessenek ki azon a területen amin tevékenykednek tényleges hasznot hozva.

A Magyar érdekeltségű, többségi tulajdonú bankokat rákell szorítani és ebben támogatni hogy versenyt indukáljanak a bankok között. Hogy ne ez a kartel gyanús és többszörösen extra profitot termelő magatartás jellemezze őket ami csak arra jó hogy kivigyék a gazdaságból a pénzt külföldre, hanem hogy a valódi szolgáltató banki magatartást kövessék. Az Euval kapcsolatos együttműködésünket is át kell értelmezni,

hiszen eddig csak kárunk volt belőle és csak lefelé épült a mezőgazdaságunk épp úgy ahogy az amúgy is gyenge iparunk. Az oroszokkal is lehet üzletelni vagy bár kivel a világon, akikkel a lehetőségeink engedik mert szerintem nem kellene ideoógiák mentén elhatárolódva egy ekkora piacot kihagyni a lehetőségek közül. Mivel kicsik vagyunk és semmi befolyásunk nincs a dolgok alakulásával kapcsolatban így jobb több lábon és irányban tevékenykedni és reagálni a változásokra. Ez nem politika , ez az élet.

A jegybank tevékenységét is felül kell vizsgálni mert nagyon a fiskális politika alárendeltje és nincs meg az egyensúly a gazdasággal szemben a tevékenységével. Egyszerűen tarthatatlan hogy ekkora kamatokkal gazdaság épüljön, ez csak az államháztartásnak és a bankoknak jó, de a gazdaság eredményes fejlődését teljesen ellehetetleníti. Ezekben a kérdésekben nem látom sajnos hogy a Fidesz elhatározta volna magát a hangsúlyok áthelyezésében. Itt hiányzik a radikalizmus a politikályukból.



Ez pedig teljesen triviális. Nyugdíjak befagyasztása, pénzcsapok elzárása ("fejlesztések" visszaszorításával, ártámogatások csökkentésével). Keményen hangzik, nem is lesz minden társadalmi rétegben népszerű, de más megoldás nincs. Mindezek olyan intézkedések, amik nemcsak nyilvánvalóak, hanem Járai nyilatkozataiból, a Kéri-beszélgetésből stb. időnként kiderülnek ezek a részletek.


A „ megszorításoknak” pénz elvonásnak csak akkor van értelme , ha nem az „elköltött” így a gazdaságba visszaforgatott pénzeket vonjuk el, mert az csak kontra produktumokat termel ki.

A fejlesztések visszaszorítása ? szintén a gazdaság rovására megy.

Ez ugyan az amit most csinálnak nagyon rosszul! Lehet hogy Járai mondott ilyeneket de ha nem teremtik meg az ellen súlypontját az elvonásoknak a felpörgető hatású invesztekkel akkor semmivel nem lesznek jobbak mint az Mszp. És ezt nem heccelésnek szánom. Nem lehet az emberek 50-60% t érintő megszorításokat csinálni tovább és nem azért mert óhh a szegények populizmus beszél belőlem hanem mert ellentétes lesz a hatás és csak kevesebb fog befolyni a nagy kalapba.

Nem az a baj hogy sokat és indokolatlanul fogyasztunk, hanem hogy másoknak a fogyasztását is mi fizetjük nagyvonalúan. Ezt kell elsőnek megszüntetni. Sehol nem látom a Fidesz megoldásait.


„Kéri-beszélgetés és minden olyan nyilatkozat, amikor a nagyberuházások felülvizsgálatáról beszélnek. Az pontosan ezt jelenti.”


Ok. Felül lesz vizsgálva! És? Jön a Fidesz lobbija és átveszi a helyét ezekben a nagyberuházásokban érdekelt MSZP-s ektől. Minden megy tovább mintha misem történt volna.

Ezért nem hiszek a Fidesznek addig amíg nem lép meg bizonyos a közigazgatást és a parlamentet érintő kérdésekben. Hiába cseréljük a zárat ha mindig meg hagyjuk a kulcs hozzá köszörülési feltételeit.

Tudom hogy mindenféleképp kinyitják valamilyen szinten, de ha túl veszélyes és sok energiát igénylővé tennénk akkor nagymértékben le lehetne redukálni hogy nyitva legyen a kassza!

Ahogy a húzd meg- ereszd meg politikának is véget kellene vetni, hogy a hazudozás és a nyilvánvaló ígérgetések egy elfogadható szintre csökkenjenek pld „csúsztatás” nagy részben teljesítés korlátai közzé.

Ezektől lehet kiszámítható a politika és ezek adhatnak igazán hitet a társadalomnak.

Sajnos itt sem látom az e-felé hajazó szándékokat a Fidesz részéről.

Pártfinanszírozás átalakítása, a parlament radikális létszám csökkentése, a bizottsági tagságok átértelmezése és racionális kiosztása( ami érintett a tálcából adódóan az kötelező és 0Ft ami nem az tilos)

A képviselők szabályozott visszahívhatósága, csak a választók által delegáltak lehessenek képviselők,

A mentelmi jog megszüntetése, a díjazás minimálbér× eséhez kötése, számlával igazolt elszámolás.

Biztos okoznak problémákat az ilyen radikális de az átláthatóságot segítő és a kontrolt növelő intézkedések de nem lehet tovább húzni halogatni mert a miniszter=szolga és nem egy kiváltságos N1.

Amíg ezek a feltételek nem teljesülnek addig nem lehet a társadalmat optimalizálni, mert ezt várja.



„ Nem. A Jobbiknak nincs esélye a kormányzó párttá válásra (csak egy MSZP-Jobbik kormányban, de ott a gazdasági tárcát úgysem ők kapnák), ezért tkp. nincs is értelme arról beszélni, mit csinálna a Jobbik. Ami az elképzeléseiket illeti, azok nullák. Vona elkezd delirálni a szabolcsi almáról mint a magyar gazdaság jövendőbeli alapjáról... szánalmas”


Nem is készülünk kormányzásra. De az biztos hogy nem kötelezzük el magunkat sehová és tiszta erőből fogjuk üvölteni ha valaki gyanúba keveredik, ha valami nem maradéktalanul a nemzeti érdekeket képviseli.


Vona Gabi nem közgazdász és mivel őszinte szoktam lenni még ha kellemetlen is , sajnos nem is nagyon ért hozzá. Persze nem is kell mert vannak akik értenek.

Az alma egy nem túl jól kifejezett példa volt. Én úgy mondanám hogy érdemes lenne az egykori alma és az oroszok kapcsolatát fel eleveníteni, és kellene a feldolgozó ipar ami magasabb hozzáadott értékű termékek előállítását és magasabb rendű stabilabb piacokat jelentene.

És itt van amit nagyon hiányolok a Fidesztől. Az importkiváltás azokon a területeken ahol komoly és gazdaságilag megalapozott lehetőségeink lennének. Talán azon felesleges vitatkoznunk ha nem vagy neolíb ideológiákra fogékony , hogy nem csak a kész termék ára lehet versenyfeltétel, hanem léteznek az előállítás során keletkező nemzetgazdasági szempontból jelentősen a hazai felé hajazó érdekek.

Meg kellene valósítani egy szinergián és kohézión alapuló nemzetgazdasági stratégiát.

A lényege röviden hogy 4-5 ágazat „ főleg a mezőgazdaság alapjain” növeljünk ki úgy hogy a hozzá szükséges ipari és egyéb feltételeket is konkrétan és egymáshoz szervesen kapcsolódva a magyar gazdaság adja. Természetesen nem tervszerű államgazdálkodással hanem csak az állam ösztönzésével és kitüntetett támogatásával. Nem nehéz olyan szabályzókat pályázatba csomagolni ami előnyt jelent a hazai vállalkozóknak hiszen az Euban is csak a szavak szintjén valósul meg a a szabad gazdaság.

És természetesen az hogy valaki külföldi nem ok hogy ne vállalkozzon , de csak kedvezmények nélkül.

Számos terület van amiben akár az Eu ban is vezető szerepünk lehetne(persze ez nem tetszik az Eunak.)

De ha tetszik neki ha nem hasonlókat meg kell valósítani mert kellenek a húzó és stabil ágazatok.

Persze nem tudom hogy miként fogja kellemetlen helyzetbe hozni az alelnöke a néppártnak a néppártot amikor felteszi a kérdést hogy ezt nekünk miért nem szabad? Kifejtem bővebben ha kéred!



„Vagy elvszerű a Jobbik, és akkor sohasem jut még a hatalom közelébe sem, soha sem szólhat bele a közügyekbe még 15%-os választási eredménnyel sem, vagy pedig úgy viselkedik, mint bármelyik, emberek által létrehozott, valóságos párt, és az első koalícióba beugrik, amit felajánlanak neki. Várhatóan az MSZP lesz az a párt, amelyik 30-35% körül teljesít 2010-ben, és a Jobbik az, amelyik 10-15% körül. A többi elemi matematika. „


Ez az a kategória mint amikor azt hallottam hogy a jobbik soha nem éri el az 5% ot.

És csak találgatás a jövő mert annyi az ismeretlen az egyenletben hogy teljesen más eredmények is lehetnek. Függ a Fidesz sikerességétől, az Mszp vonal vezetésétől, a jobbik szereplésétől.

A világ gazdaság változásaitól, a Német gazdaságtól, az Eu tól stb.

Lehet hogy 10 év múlva Eu sem lesz.! Vagy épp mi nem leszünk! Vagy az autonóm területek hatásait élvezzük vagy szenvedjük épp el! Csak agyalni lehet még ma.


A jobbikról!

Már rég nem az van amit te látsz vagy ami a médiákból lejön.

Nálunk van pld egy erős és gondolkodó csoport akit nem érdekelnek a zsidók és a cigányok mint etnika.

Foglalkozunk az álltaluk gerjesztett problémákkal de nem faji alapon , hanem a megoldások tekintetében.

Lehet nemzeti közép valaki, hiszen a nemzeti értékek és érdekek előtérbe helyezése is egyfajta ideológia.


Bogár László viszont szegény nem normális, óriási káosz van a fejében


Én minden szavát értem , teljesen logikus és történelem és korhű!

Jól illusztrálja a mechanizmusokat és a társadalomra kifejtett hatásokat.

Amit pedig a jövőről ír az teljesen logikus és sajnos minden ami eddig történt őt igazolja.


Persze vannak részletesebb elképzeléseim is de az egy levélben itt nem elküldhető a terjedelme miatt.

Ha kíváncsi vagy rá, az e-mailomba küldj egy elérhetőséget és átdobom.

2009. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!