Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gáz vagyok, ha egyetemre...

Gáz vagyok, ha egyetemre felvételiző diákként nem értek egyet a röghözkötés elleni mozgalommal?

Figyelt kérdés
Hamarosan jelentkezni fogok felsőoktatási intézménybe, viszont valamiért nem tudok azonosulni a röghözkötés elleni tüntetésekkel. Pedig utálom a Fideszt, nem azért nem mozdulok ellenük, mert bármi szimpatikus lenne a pártban, csak valahogy én azt látom jogtalannak, ha itthon szerez ingyen diplomát valaki, és el akar menni. Meg lehet engem érteni, vagy hülye vagyok, és "majd rájövök"? :D

2013. márc. 12. 22:09
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Tudom, ez így még annyira nem is kérdés, szóval érdekelne, vagyunk így sokan a felsőoktatásban részt vevő, vagy jövendőbeli résztvevők közül, akik nem tudunk felháborodni azon, hogy ha ingyen van a diploma, akkor itthon is maradunk?
2013. márc. 12. 22:11
 2/26 anonim ***** válasza:
28%
Ez csak annyit jelent hogy a fidesz fizetett trollja vagy.
2013. márc. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagy gáz. De te is államilag támogatott leszel? A szüleid tudják majd fedezni a költségeket? Ugyanis még így is komoly összegbe kerül az egyetem.

A röghöz kötést nem lehet támogatni, több okból is.

Korlátozza a szabad munkavállalás jogát.

De ettől függetlenül is csak akkor lenne jogos, ha az állam olyan gazdasági körülményeket tudna teremzeni, hogy a végzetteknek tisztességes fizetésért munkát is tudna adni.

Erre már most sem képes, de ahogy romlik a gazdasági helyzet, még ennyire sem lesz munka.

Ha egy diplomás évekig nem tud elhelyezkedni, vagy esetleg eladó lesz a Tesco-ban, akkor is kárba veszett az állam ráfordítása.

2013. márc. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
34%
Szóval van egy önálló gondolatod, de azért rühelled a fideszt, mert az a menő...
2013. márc. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Nefri ***** válasza:
47%
Elég egyértelmű, hogy csak azok nem értenek egyet a röghöz kötéssel, akik a saját érdekeiket tartják fontosabbnak a közösségénél. A kormány részéről teljesen jogos reakció, hogy ha befektet a fiatalságba, ingyenes oktatás formájában, akkor elvárja, hogy a tudást ne külföldön kamatoztassák hanem itthon, különben semmi értelme sem lenne. Tehát diáktársadként kijelenthetem, hogy egyáltalán nem vagy egyedül a nézeteddel, sőt szerintem többségben is vagyunk, csupán arról van szó, hogy sokkal hangosabbak, akiknek nem tetszik a dolog. Pontosabban arról van szó, hogy a társadalomnak azon része, akik nem értenek egyet a döntéssel elmennek tüntetni, akik pedig egyetértenek azok nem mennek el tüntetni (logikus), így hiába vagyunk többségben kb csak arról hallani a médiában, hogy vannak akiknek ez nem tetszik.
2013. márc. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

A hallgatói szerződés a legkevesebb, nem csak azért van a tüntetést.

De majd ha felvettek és esetleg nem lesz pénz felvenni egy speciális tanárt ami kellene inkább leadja egy teljesen más szakos tanár vagy nem lesz fűtés a suliban vagy a kollégiumba és kabátba alszol akkor majd te is fel leszel háborodva.

2013. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 bumbi02 ***** válasza:
100%
A röghöz kötés célja jó. A kivitelezése szörnyű. Ne szerződéssel hanem lehetőséggel tartsák itthon a fiatalokat. Ha csak +60-70 ezerrel keresnék idekint többet, mint otthon, én se lennék itt, hanem a családom, és barátaim mellett lennék. Csak az a baj, hogy idekint nagyjából 4-5x annyit keresek mint otthon tettem.
2013. márc. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%

"Korlátozza a szabad munkavállalás jogát. "


Nem korlátoz semmiben sem a hallgatói szerződés! 20 éven belül kell a képzési idő 2-szeresét itthon dolgozni. Magyarán ha elvégzel egy 3 éves képzést, akkor 14 év külföldi munka után 6 évet kell itthon dolgozni. Ha pedig nem dolgozol itthon, akkor a 14 évnyi külföldön megtakarított pénzből könnyedén visszafizeted azt a pénzt, amit az adófizető állampolgárok a tanulmányaidra költöttek. A hallgatói szerződésben semmilyen korlátozás nincsen, mindössze annyit kérnek benne, hogy aki állami pénzen tanul, az ne csak élvezze az ingyenes oktatás lehetőségét, hanem adjon is a közösbe munka formájában, amennyiben nem, akkor pedig fizesse vissza a képzése költségeit. Az nem fenntartható a mai helyzetben, hogy jól képzett embereket adunk a Nyugatnak. Nem vagyok Fideszes, de a Fidesz ezen döntése a legjobb az eddig hozottak közül. Aki előre tudja hogy nem marad itthon, az igenis fizessen tandíjat.

2013. márc. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%

Valakinek a tudása arányos azzal, amennyit szerinte nem tud, ezt kimutatták már. Szerintem ehhez hasonlóan, a méltatlankodás is arányban van azzal, amennyit az illető saját hibájából elszalaszt megtenni.


Ez egy sajnos nagyon ritkán téves, személyes tapasztalatom. Ezért kezelem fenntartásokkal a tüntetőket (egyébként nem csak a diákokat), és ezért nézek ferde szemmel arra a 2-3 karra, ahová a döntő többségük jár.


Üdv:

Egy egyetemista.

2013. márc. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%

"Aki előre tudja hogy nem marad itthon, az igenis fizessen tandíjat.2


És mi van azzal aki mondjuk 2. éves orvostanhallgató. Szülei autó balesetet szenvednek meghalnak. Nem tudja befejezni a sulit, így a hallgató szerződés értelmében 4. féléves tandíjat vissza kell fizetnie. Nem tud tovább tanulni de 4. milliós tandíjat vissza kell fizetnie.

Önmagában nem rossz a hallgatói szerződés csak egyes szakokban rengeteg olyan dolog van amit a jelentkező nem tud és önhibáján kívül abba kell hagynia, és neki is vissza kell fizetnie, mivel nem oklevéllel zárult a képzése.

2013. márc. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!