Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért állítja be úgy a Fidesz,...

Mért állítja be úgy a Fidesz, mintha egy rendkívüli, még sosem tapasztalt apokaliptikus állapotok lennének Magyarországon?

Figyelt kérdés
Több mint egy hete tudni lehetett, hogy ilyen idő várható, mégse tettek semmilyen előkészületeket. Tegnap délutántól kezdve egyre több helyen voltak hófúvások, a tisztelt hatóságok azonban mintha békésen alukáltak volna, sok helyütt semmi nem történt, most már több mint egy nap elteltével is. Pintér meg ilyeneket nyilatkozik, hogy soha nem volt még ilyen, meg "4-5 méteres hófalak vannak", holott egyszerűen sz.rnak rá, hogy mi van az emberekkel. Régebben sokkal nagyobb havazások idején sem bénult meg az ország, illetve nálunk boldogabb helyeken - pl.Olaszország, Svájc - most sem okoz gondot ennél nagyobb "katasztrófahelyzetek" gyors kezelése sem. Bár ez most még kapóra is jött a fideszeseknek, legalább volt ürügyük, hogy ne álljanak ki az emberek elé az ünnepen.

2013. márc. 15. 22:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Távol álljon tőlem, hogy védjem őket de én még ilyen hóvihart nem láttam. Igaz mi pont a vihar útjának közepében élünk.
2013. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Nem csípem őket sem, de azért ilyen nem szokott minden évben lenni, bár jobban felkészülhettek volna az illetékes szervek is! És akinek meg nem volt muszáj annak nem kellett volna útnak indulni. De persze miért ne....?
2013. márc. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

Olaszország, Svájc alpesi ország, gyakori a nagy havazás, és hát Svájcot ne próbáljuk meg összehasonlítani már a magyar gazdasággal...

Persze nem voltak a helyzet magaslatán, de azért megoldották a dolgot.

De ha megnézed az USÁban v Angliában is ekkora fejetlenség van mindig, mert ők ritkán látnak havat. Magyarországon is ritka ilyenkor a nagy hó, ezért nem is számított rá senki.

Ha meg kell köszönni valakinek akkor a kínai gyáraknak, sok hülye amcsi és európai autósnak, az olajcégeknek, amik a jókis klímaváltozást okozták. Ha jól emlékszem, novemberben még pólóban lehetett mászkálni az utcán, évről évre melegrekordok dőlnek, stb.


A sok bamba lakos+politikus meg felkészülhetne már rá, h ezentúl jóval gyakoribb lesz az ehhez hasonló, "extrém" időjárás. Hiába is próbálják a kapitalista olajcégek tagadni, hogy egy klímaváltozást csináltak.

2013. márc. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Komplikato ***** válasza:
73%

OFF: Komolyan ez egy vicc, hajnali 5 óta most jött ki tizedszer a hír, hogy az M1 meg van nyitva és mindenkit kimentettek és még MINDIG nem igaz!


A 81-es út vagy 3x meg lett mentve mire tényleg. Amúgy is puskaporos a hangulat miért kell kamuzni a köztévében?

2013. márc. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem írnám fel rögtön a politika számlájára. Szerintem az emberek nincsenek hozzászokva, hogy a közösségi oldalakon és mindenféle blogokon sokkal több információt kapnak, mint régebben. Idővel elmúlik ez.

A rendezvények lefújása igazából Pesten nem volt indokolt, itt a Borároson egész nap nem láttam egy szálló hópihét sem, de ha megtartották volna, akkor meg azon ment volna a hiszti, hogy ők ott ünnepelnek, más meg a hidegben fagyoskodik, jobb volt ez így mindenkinek.

A politika pedig keményen rá fog szállni, éppen a túlnőtt érdeklődés miatt. Előbb-utóbb pedig a pártok is megtanulják majd jobban kezelni ezeket a helyzeteket. Az ellenzék mindenáron le akar majd valakit mondatni, a kormány pedig fényez. Az emberekben pedig szép lassan a vélemények maradnak meg, amik kialakultak benne (a tényleges események vegyítve a pártok véleményével). Ez a folyamat amúgy elég jól látható facebook-on. Én azt vettem észre, hogy kb 16-17 óra körül szűnt meg az objektivitás, amikor már látszott, hogy lassan vége és jöttek az elborultabbnál elborultabb féltények, túlzások és vélemények.

Egyébként a kormányt szemmel láthatóan meglepte a túl nagy érdeklődés, így magyarázkodnak, megint

2013. márc. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most szolok a kormánynak, hogy ez a hó el is fog olvadni, így lesz árvíz belvíz is készüljenek arra is.
2013. márc. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#2, 3: Az nem igaz, hogy váratlanul jött ez az idő, ugyanis napok óta mondták mindenhol, hogy lehűlés és nagy havazás lesz... Szokás szerint csak az illetékeseket érte meglepetésként. Amúgy meg nem egy rendkívüli dolog, hogy márciusban esik a hó, még áprilisban is szokott.
2013. márc. 15. 22:49
 8/18 anonim ***** válasza:

"Az nem igaz, hogy váratlanul jött ez az idő, ugyanis napok óta mondták mindenhol, hogy lehűlés és nagy havazás lesz... Szokás szerint csak az illetékeseket érte meglepetésként"


Meg akiknem volt muszáj útnak indulni (munkahely, vagy egyéb szoc. problémák miatt).

2013. márc. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#4: Hát persze, igyekeznek a már szokásos hazudozás mellett még olyan színben feltüntetni, mintha ez egy olyan váratlan és döbbenetes dolog volna, hogy ne is várjuk el, hogy többet tegyenek.
2013. márc. 15. 22:53
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Ez a hóvihar tényleg rendkívüli volt, én nem is emlékszem korábbról ekkorára. Tudod itt nem a leesett hó nagyságával volt a probléma, hanem a 100 km/h-es széllel. Ha nincs szél, akkor eshet egy méter hó is, egyszer letolják az útról, és kész. Ekkora szélben viszont hiába takarítod le, a hófúvás pillanatok alatt betemeti az utat újra. Nem beszélve arról, hogy bedugult pályán haladni sem tud a kotró.


Az pedig nem igaz, hogy máshol nem okoz gondot egy ilyen vihar. Ha néznél külföldi híreket akkor tudnád, hogy Angliában, Franciao.-ban, és Németországban is hatalmas fennakadás volt a pályákon, a légi közlekedés is sok ideig szünetelt.

2013. márc. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!