Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kellenek-e alapvető változások...

Kellenek-e alapvető változások a politikai és gazdaság, illetve társadalmi rendszerünkben?

Figyelt kérdés

Végrefogják hajtani?

Ki fogja végrehajtani?


2009. szept. 17. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Hiába kellene,nem fogja senki végrehajtani.Ez csak álmodozás,bármit ígér is valamelyik párt.
2009. szept. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Honnantól alapvető egy változás? Mérce kérdése.


Mostani gazdasági rendszerünk a kapitalizmus erőteljes állami befolyással, társadalmi rendszerünk a parlamentáris, liberális demokrácia.


Vannak alternatívák: szocializmus, fasizmus, királyság stb., de ezek nem jobbak, sőt, rosszabbak.

2009. szept. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Senki, hiába kellene. A közvélemény és az azt gerjesztő politikusok (mert ellenzék mindig lesz) mindig lenyomnak bármilyen értelmes ötletet (értsd: ami nem felelőtlen költekezésen és adakozáson alapul; ugyanis minden ilyesmi már kapásból "megszorításnak", tehát az Ördögtől valónak minősül).
2009. szept. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

„Mostani gazdasági rendszerünk a kapitalizmus erőteljes állami befolyással, társadalmi rendszerünk a parlamentáris, liberális demokrácia.

Vannak alternatívák: szocializmus, fasizmus, királyság stb., de ezek nem jobbak, sőt, rosszabbak”.


A gazdasági rendszerünk dualis , az állami befolyás pedig csak az állam számára hasznos irányokban vannak elmélyülve. Az az ahol az állam az önös és a pártok számára érdekeltségeket élvez ott erős.

A többit meg rábízza a globál liberális folyamatokra, sőt kiszolgálja azokat még a lokális érdekeket is alárendelve. Szociálisan nem lehet erősen államinak nevezni , mert bár a részesedettek száma magas de az erre a célra szánt Ft/Jdp aránya nem ad rá okot. Ez annak az eredménye hogy a szerkezeti elemek vegyesek.

Nincs kialakult széles középréteg akitől az öngondoskodás elvárható lehetne, viszont a neoliberális törekvések igen erősek. Az az! A gazdaság politikánk nagy része neolíberális, megtetézve a vezető csoportok korrupciójából fakadó protekcionizmussal, ami nem hogy fokozná a versenyt hanem hatalmas költségeket jelent. Sajnos az elmúlt 20 évben a politikusok úgy keverték az izmusokat ahogy az érdekeiknek megfelelt és nem úgy hogy egy hathatos és működőképes modell alakult volna ki.

Így nem csoda hogy nehéz még értelmezni is.


A társadalmi rendszerünk, az maga a katasztrófa.

A gazdasági rendszerünk 2 pólus köré csoportosul, 1 a neoliberális multi, banki, 2 a hazai kkv.

A két szférára teljesen más szabályozás vonatkozik.

A multik gazdasági előnyei teljesen kizárják a kkv-k szerephez jutási lehetőségeit és a kedvezőbb hitel és adó feltételekkel keltett versenyelőnyük miatt uralják a gazdaságunkat.

Gyakorlatilag csak bérleti díjat fizetnek ami arra is kevés hogy az álltaluk felhasznált dolgozók, környezet, infrastruktúra, újratermelődésének a feltételei megvalósulhassanak. Ezért a magyar kkv-szféra „segít be „ nekik ezeknek az állam által az adókból finanszírozott(korházak, iskolák, közlekedés stb) társadalmi igények finanszírozásában. Ezért van hogy hatalmasak az adók és még is kevés a pénz.


Parlamentális demokrácia?

Igen a berendezkedésünk ne az ez.

De mivel nincs kontrol, nincs felelősség, nem számít mit mondunk és mit cselekszünk az elv!

Talán nem kell tovább írnom hogy miért nem az.


Ezeken kellene változtatni!!

2009. szept. 17. 13:02
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ezeken kellene változtatni!!"


Az ember már csak olyan lény, hogy mindig többet akar, sohasem elégedett. Ez viszi előre a fejlődést.


Ha nincs tiszta ivóvíz, akkor ivóvíz kell neki. Ha egypártrendszer van, akkor többpártrendszer van neki. Ha betárcsázósa van, akkor szélessávú internet kell neki. Ha Suzukija van, Audi kell neki.


A parlamentáris demokráciával és a kapitalizmussal is sokan elégedetlenek, viszont itt az a baj, hogy senki nem tudja, mi a jobb ezeknél és így merre kellene továbbmozdulni. Még ha mindenki fejében is vannak vágyálmok, ezek nem állna össze egy mozgalommá, mert nem egyformák.


Van duális gazdaság, meg van korrupció is. Nem akarjuk, hogy legyen, ez világos. Ez eddig semmi, ugyanis mindenki akar olyanokat, hogy ne legyen korrupció (meg ne legyen rák és tbc, meg ne kelljen dolgozni, meg legyen minden ingyen). De akarni nem elég. Onnantól komoly egy "akarás", hogy valakinek van egy pontról pontra végrehajtható, konkrét programja, amit százezrek elfogadnak, mögéállnak. Ami ekkor keletkezik, azt úgy hívják, hogy párt. Az ilyen aztán megnyeri a választást és végrehajtja a programot.


Nyilván szerinted ez a Jobbik, de problémafelvetésekkel a legtöbb ember nem lakik jól. A megoldások valamivel többet érnek, mint a problémafelvetések.


És abban a pillanatban, ha konkretizáljátok, kiderül, hogy nem is kell annyi embernek.


Mert azzal a hangulattal, hogy "jaj, jaj, duális a gazdaság", kb. mindenki egyetért, talán 90%. A konkrét jobbikos válasszal (szabolcsi almára álljunk át ipar és szolgáltatás helyett) már kicsit több gond van, azt nehéz lesz elfogadtatni.

2009. szept. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

„Nyilván szerinted ez a Jobbik, de problémafelvetésekkel a legtöbb ember nem lakik jól. A megoldások valamivel többet érnek, mint a problémafelvetések.”


Van megoldás és nem is komplikált, ha kell elküldöm az e-mailodra az egyszerűsített 4-5 oldalas változatát, a jobbiknak van rá. És nem azért mert annyira okosak vagyunk hogy ne lehetne a Fidesznek vagy akár az Mszp-nek.

Csak tudod amit tenni kell, az érdekeket sért olyan körökben akik őket támogatják és a hatalmukat. Tömik a zsebeiket hogy fenn maradjon. Ezért nem várok semmit tőlük.



„És abban a pillanatban, ha konkretizáljátok, kiderül, hogy nem is kell annyi embernek”


Aki nem az ideológiák mentén akar haladni, és hajlandó gondolkodni az megérti hogy mi a lényege és hogy miként lehet változtatni.

De tudod mit, be se jussunk a parlamentbe, mert számomra nem ez a lényeg.

Nem azért támogatom a jobbikot mert divat, hanem mert csak itt van a programjában meg a lehetőség hogy változzon a helyzet, és a lejtmenetet fordítsuk meg végre.

Csak valaki rakjon rendet, mert kihalunk Európából néhány év alatt ha ez így folytatódik.

Többet érdemelnek a magyarok és főleg ott ami az övék , Magyarországon.


„Mert azzal a hangulattal, hogy "jaj, jaj, duális a gazdaság", kb. mindenki egyetért, talán 90%. A konkrét jobbikos válasszal (szabolcsi almára álljunk át ipar és szolgáltatás helyett) már kicsit több gond van, azt nehéz lesz elfogadtatni”


Teljesen nem érted hogy mi az ábra.

Mi ha 10× ennyit dolgozunk 100× ekkora hatékonysággal, akkor sem lehet jobb mert azon a jövedelmen kívül ami a munkaerőnk fenntartásához szükséges, mindent elszívnak.

Sőt már nem bírjuk fenn tartani magunk a válság hatására mert a mi lehetséges minimum fogyasztás feletti lehetőségeinket használják.

Hagyd már a szabolcsi almát bár erre is mondhatok példát.

Tudod miért nem tudjuk eladni az almát? Elárulom.

Az alma csak feldolgozva üzlet igazán. Sűrítmény : amit használ a Coca –cóla, a Pepsi és általában minden üdítő gyártó. És honnan veszik az Eu s gyártók ? Kínából!

Minden vámpótlék és védővám nélkül. Ez az EU alapszabályával 100% ban ütközik.

Leszarnak bennünket ívben, mert nyert a globáltőke itt is Pedig jogellenes.

De számtalan dolgot írhatnék amivel egyszerűen ÖLNEK minket.

Sajnos Vona Gabi nem gazdasági ember. És felesleges ezen lovagolni mert mi egy szinergiára alapuló kohéziós nemzetgazdasági stratégiában gondolkodunk ami sok mindenre megoldás lehetne . Tudnék írni sokat róla de ez nem az a közeg ahol megtehetem.

2009. szept. 17. 16:57
 7/7 A kérdező kommentje:

Az ember már csak olyan lény, hogy mindig többet akar, sohasem elégedett. Ez viszi előre a fejlődést. „


Igen az ember olyan, hogy szeretne többet ami rendben is van ha csak nem korrupcióból és lopásból akarja. És tudod egyre többen vagyunk ebben az országban akik jártak néhányszor külföldön sőt dolgoztak és éltek is, és valahogy furcsa az hogy ott ugyanabból és ugyanannyi munkából ha nem is nagy lábon de vidáman és előrelátóan meg lehet élni itt meg nem.



„Ha nincs tiszta ivóvíz, akkor ivóvíz kell neki. Ha egypártrendszer van, akkor többpártrendszer van neki. Ha betárcsázósa van, akkor szélessávú internet kell neki. Ha Suzukija van, Audi kell neki.”


Mi a gránátról beszélsz te? Lassan már ott tartunk hogy luk van a seg.ünkön és örüljünk hogy nem Afrikai szinten élünk Európa közepén? Csak nézz szét és kérdezd meg magadtól „ezt akartuk? A mi hibánk egyszerű embereké hogy ez van? Nem lehet másként?

Vagy el kell mennünk ha emberi módon akarunk élni és nem a nyugati nagytőkések zsebébe osztogatni a keservesen megkeresett pénzünket amit a gyerekeinkre is költhetnénk?


„A parlamentáris demokráciával és a kapitalizmussal is sokan elégedetlenek, viszont itt az a baj, hogy senki nem tudja, mi a jobb ezeknél és így merre kellene továbbmozdulni. Még ha mindenki fejében is vannak vágyálmok, ezek nem állna össze egy mozgalommá, mert nem egyformák”


Nem barátom , hatalmas tévedésbe vagy.

Nekem semmi bajom a demokráciával és a tőkés felfogással sem.

Nekem azzal van bajom ami itt folyik. Hogy a politikusaink felélik a nemzetet és az ország vagyonát. Hogy egy jövő nélküli roncs társadalom 23 órájában tartunk és akadnak olyan barmok akik védik azokat akik ezt csinálják. Hogy akikre az életünket és a gyermekeink jövőét bízzuk nem a mi , hanem a globális ágát támogatják a mi pénzünkből a duális rendszernek. És nem vágyálmok vannak a fejemben hanem pontosan tudom hogy miként lehetne leépíteni ezeket a hatásokat. Ahogy azt is hogy miként kellene élnie az itt élő teljesítményével az embereknek ha nemzethű politikusaik lettek volna eddig.



„Van duális gazdaság, meg van korrupció is. Nem akarjuk, hogy legyen, ez világos. Ez eddig semmi, ugyanis mindenki akar olyanokat, hogy ne legyen korrupció (meg ne legyen rák és tbc, meg ne kelljen dolgozni, meg legyen minden ingyen). De akarni nem elég. Onnantól komoly egy "akarás", hogy valakinek van egy pontról pontra végrehajtható, konkrét programja, amit százezrek elfogadnak, mögéállnak. Ami ekkor keletkezik, azt úgy hívják, hogy párt. Az ilyen aztán megnyeri a választást és végrehajtja a programot. „


Már megint nem értem hogy miről is beszélsz!

Igen lehet duális rendszerű gazdaságunk de nem úgy hogy az egyik oldalnak a kárára.

Lehet rajta változtatni , ja hogy ez nem tetszik egy bizonyos csoportnak, nekem meg az nem tetszik hogy a saját országomban nekem kell figyelembe venni hogy neki mi nem tetszik.

Aki nem akarja kifizetni azt amibe belekerül az országunknak és még egy kicsit hogy fejlődhessünk az egyszerűen TAKARODJON INNEN HAZA mert nem kérheti senki hogy mi az emberek legyünk a rabszolgái a saját országunkban. Hol élünk a Golánon? Palesztína?

2009. szept. 17. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!