Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban gazdaságtalan lenne...

Valóban gazdaságtalan lenne legalább néhány szánbánya újraindítása?

Figyelt kérdés
2013. márc. 28. 12:30
1 2 3
 1/27 tetro ***** válasza:
57%
A szénbányáink többsége azért állt le, mert már nem volt gazdaságos a kitermelés.
2013. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
60%
Szánbánya talán az lenne, de a szánkóbánya már megérné.
2013. márc. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 rémuralom ***** válasza:
100%
Nem tudom, mert abszolút nem értek a bányászathoz. Nem tudom, mely technológiák hatékonyak, melyikhez mekkora befektetés szükséges és mennyi a megtérülési idejük, nem tudom, hogy áll (és várhatóan hogy fog állni a következő években-évtizedekben) a szénpiac, nem tudom, mennyire szigorú a szénbányászatra vonatkozó állami szabályozás stb. De ennyi tényező között simán el tudom képzelni, hogy azért nem nyit senki szénbányát, mert az valóban gazdaságtalan.
2013. márc. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
67%
Nem lenne gazdaságtalan.
2013. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Én néhány éve láttam, hogy valamilyen szinten még folyik barnakőszén kitermelés, de néhány éven belül vagy kimerülnek a bányák, vagy olyan csekély mennyiség lesz, hogy nem éri meg bányászni. Nem rég jártam Erdélyben egy sóbányában, ott említette az idegenvezető, hogy már nem folytat sóbányászatot Románia, mert olcsóbb Ukrajnából átszállíttatni az ott kibányászott sót...
2013. márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
66%
Erőművek melletti szénbányák nagy része azért zárt be, mert az Unió az alternatív energiákra adja a pénzt (megújuló) ... Ezért tűntek el az erdők a Mecsekből. Ugye milyen logikus ? EGy kis területű, jól lokalizálható tájseb (gyógyítása) helyett, inkább országos irtásokra kell adni a támogatást .
2013. márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
66%
Igen, rendkívül gazdaságtalan lenne. Nem véletlenül zártak be a bányák!
2013. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Mátra előterében még mindig működik a lignit kitermelés. Ország legnagyobb külszíni bányája, évtizedekre elegendő készlettel...
2013. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%
Bányászvárosban élek (Tatabánya), elég sok volt bányászt ismerek. Szerintük még rengeteg szén van a föld alatt, hazugság, hogy kimerült a szénvagyon. Eljönnek még azok az idők, amikor újranyitják a bányákat.
2013. márc. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 tetro ***** válasza:
Szén még van, csak ha szar a minősége, akkor nem biztos hogy megéri felhozni
2013. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!