Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi az esély egy revízióra?

Mennyi az esély egy revízióra?

Figyelt kérdés

ha esetleg a Jobbik választást nyerne (jó lehet ez nem a következő választáson lesz... bár a remény hal meg utoljára)

tehát már többször is megpendítették a revízió húrjait

jó lehet nem tudjuk visszakapni a teljes országunkat, hisz akkor Horvátország Szlovákia eltűnne a térképről...

De Erdély kárpátalja Délvidékre és a magyarok lakta területekre szerintem van reális esély!

nektek mi a véleményetek? Persze gazdaságilag erkölcsileg katonailag rendbe kell tenni előtte az országot... tehát tudom ez nem a következő 4-8 évbe lesz... minden a választásokon és rajtatok múlik :-)


2009. szept. 20. 12:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Az elkövetkező 10 évben nem látok erre reális esélyt, utána már van rá esély, de ez rengeteg minden mástól is függ, pl. a világtörténelem is befolyásolja. Az szinte kizárt, hogy az összes területet visszakapjuk, de én simán megelégednék a magyarlakta területekkel is. És a Jobbik is csak egy dolog. Ha ők nyerik a választást még akkor is kicsi az esélye hogy visszakapunk valamit. Mondom ez sokminden mástól is függ.
2009. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

Semmi esély nincs rá, és szükség sem. Kár ezzel foglalkozni, különösen egy olyan fiatalnak, mint te vagy. Ez kb. egy olyan kérdés, hogy ehetek-e még egyszer a nagymamám 1995. májusában készített finom töltöttkáposztájából. Nem ehetsz! De ha hiányzik az a töltöttkáposzta, tanuld meg te is megcsinálni, találj valakit, aki megcsinálja neked stb. Szóval nem szabad a múltban élni, a múlt problémáival foglalkozni. Van éppen elég gond a jelenben is, meg új lehetőségek is vannak. Ezekkel kell élni. Most, mikor már teljesen eltűntek a határok, vagy amelyek még nem, azok pillanatok alatt eltűnnek, tényleg akkora kérdés ez? Miért nem élünk ezekkel az új lehetőségekkel? Miért nem nyitunk cukrászdát a Felvidéken, miért nem működünk jobban együtt az ottani és a többi magyarokkal, és még van pár száz ilyen miért. Ezekkel kéne ma foglalkozni.


Egyébként a kérdésednek sem katonailag, sem világpolitikailag semmi realitása nincs, és nem is lesz, nem csak a következő 10, de 100 évben sem. Gondolod, hogy háborút indítunk az összes szomszédunk ellen, és nekimegyünk az összes nagyhatalomnak, aki Trianont aláírta? A Jobbik sem mondott ilyet soha, és nem is szerepel az elképzelései között.

2009. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

ah határok lehet papíron el akarják mosni de Európában nem nagyon fognak eltűnni

az Eu "csak" 1 gazdasági közösség, a határok is csak gazdaságilag nyitottak, és elég instabil lábakon áll

a rendszerváltás kór 1 halom lehetőség volt a revízióra

Cseszlovákia felbomlása dél szláv háború ukrajna kiválása Oroszországból hogy

2009. szept. 20. 13:41
 4/22 A kérdező kommentje:

csak néhányat említsek (véletlen megnyomtam a komment küldése gombot :P)


és még sok lehetőség lesz amit kihasználunk vagy nem...

és igen kell foglalkozni a kérdéssel

ez nem a múltba élés, hanem a jövőnk építése

2009. szept. 20. 13:47
 5/22 anonim ***** válasza:
71%

Biztos, hogy jó lenne az amúgy is szegény államunknak, ha a szegénységgel küzdő Erdélyt visszacsatolnánk???? Szlovákiával jól járnánk? Az is szegény ország, mióta leváltak Csehországról. És a Felvidék? Mi hasznunk lenne belőle? Most ne gyertek a magyarságtudattal és a többivel. Csak gondolkozzunk racionálisan!

Egyébként szerintem elképzelhetetlen, hogy pl. Románia csak úgy, légyszikéremszépen-re visszadná Erdélyt...

2009. szept. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező! Milyen lehetőségekről beszélsz? Be kellett volna szállnunk a jugoszláv háborúba? Milyen lehetőséget teremtett Csehszlovákia kettéválása? Na és Ukrajna? Megtámadtuk volna? Vagy kikönyörögtük volna tőlük, hogy adják már vissza? Nem volt itt semmi lehetőség, legfeljebb egy őrült véres háború, amiben semmi esélyünk nem lett volna a világgal szemben. Illetve arra lett volna esélyünk, hogy egy fekete-afrikai nyomorúságot hozzunk létre Európa közepén. Ez még akkor is így van, ha egy-két agyament alak ma mást mond.
2009. szept. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

tessék hitetlen: Legalább fél tucat revíziós lehetőség volt '89 után

[link]


"Be kellett volna szállnunk a jugoszláv háborúba?"

pontosan! válasz:

Határozottan állítom, hogy horvát szövetségben visszaszerezhettük volna a szerbek által elvett területeinket. A Horn-kormány ’94-98 közötti időszaka pedig nem elhanyagolható, hiszen a történelmi Horvátország felszabadítására elindították 1995-ben az Oluja (Vihar) fedőnevű hadműveletet. Horvát részről már 1990-ben felvetődött egy szövetség létrehozásának gondolata Magyarországgal. Óriási jelentőségű lett volna a két ország szövetsége, ezért az akkori magyar kormány felelőssége igen komolyan felvetődik.

Kétségtelen, hogy az Antall-kormány Kalasnyikov-fegyverszállítmánnyal segítette a horvátokat a szerbek elleni háborúban


"Milyen lehetőséget teremtett Csehszlovákia kettéválása?"

válasz:

És mi a helyzet a Felvidékkel kapcsolatban?


– Elszalasztottuk a csehszlovák lehetőséget is 1992–93 fordulóján, pedig akkor még szlovák hadsereg sem volt. Emlékszem, amikor 1992 végén Pozsonyban találkoztam Vladimír Meciar miniszterelnökkel, köszönés helyett mindjárt azzal fogadott: „Nem félünk ám maguktól!” Úgy tettem, mintha nem értettem volna a megjegyzését, de a táskámban ott lapult a csehszlovák hadsereg diszlokációjáról szóló térkép, így tudtam, hiába blöfföl, még nem alakult meg az önálló szlovák hadsereg. Beszélnünk kell még a kárpátaljai részekről. Leonyid Kucsma ukrán elnök egy ismerősömmel informálisan azt közölte: ha kell Kárpátalja, hát vigyétek. Nos, ezeket a lehetőségeket egyetlenegy magyar kormány sem használta ki.

"Na és Ukrajna?"

válasz:

Beszélnünk kell még a kárpátaljai részekről. Leonyid Kucsma ukrán elnök egy ismerősömmel informálisan azt közölte: ha kell Kárpátalja, hát vigyétek. Nos, ezeket a lehetőségeket egyetlenegy magyar kormány sem használta ki.


Raffay Ernő történész

olvassátok csak el a cikket!

szerintem 14:05 ös válaszoló minden kérdésére megadja a választ

2009. szept. 20. 14:45
 8/22 anonim ***** válasza:

Hát a kérdezőnek csak annyi a rövid válaszom, hogy nem kell mindent elhinni, még ha komoly, professzoros kinézetű szakállas bácsik mondják, akkor se.


De ha háborúzni akarsz az egész világgal (mert Trianon mögött az egész világ áll), akkor tegyél fel magadnak pár kérdést: Van-e kivel, és van-e mivel? Van-e nekünk háborúképes hadseregünk? És támogatna, vagy támogatott volna-e egy ilyen háborút az ország, a parlament, kivonultak volna zokszó nélkül a katonák? Lett volna mivel vonulni? Stb.

2009. szept. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: 0! Ja és én egy négyzetcentiméterért sem lövetem szét a fejem, inkább lelélném a magam 80 évét békésen a földön és kész!
2009. szept. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Szerintem 100%, jön Berlusconi és visszaveszi a Pannóniához tartozó területeket, mi meg húzhatunk vissza a sztyeppékre.
2009. szept. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!