Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi az esély egy revízióra?

Mennyi az esély egy revízióra?

Figyelt kérdés

ha esetleg a Jobbik választást nyerne (jó lehet ez nem a következő választáson lesz... bár a remény hal meg utoljára)

tehát már többször is megpendítették a revízió húrjait

jó lehet nem tudjuk visszakapni a teljes országunkat, hisz akkor Horvátország Szlovákia eltűnne a térképről...

De Erdély kárpátalja Délvidékre és a magyarok lakta területekre szerintem van reális esély!

nektek mi a véleményetek? Persze gazdaságilag erkölcsileg katonailag rendbe kell tenni előtte az országot... tehát tudom ez nem a következő 4-8 évbe lesz... minden a választásokon és rajtatok múlik :-)


2009. szept. 20. 12:49
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Röviden: 0! Ja és én egy négyzetcentiméterért sem lövetem szét a fejem, inkább lelélném a magam 80 évét békésen a földön és kész!"


hát igen valahogy így hívják a gyávaságot...

egyszerűbb lett volna inkább azt írni "én gyáva vagyok"


amúgy én se úgy gondoltam hogy holnap reggel átlépjük a határt...

1. kiharcoljuk az autonómiát aztán állampolgárságot adunk... közbe a jobbik rendbe teszi az itthoni helyzetet... ez hosszú folyamat

szövetségeseket keresünk ott van Oroszország ha hiszitek ha nem ő is vissza szeretne kapni a volt szovjet kori befolyását

ide a rozsdás bökőt hogy előbb utóbb szépen bekebelezi Ukrajnát

de ez se holnap lesz még...

na innentől kezdve mindenki azt gondol amit akar

2009. szept. 20. 20:42
 12/22 anonim ***** válasza:
66%
Egy erdélyi magyar vagyok, s csak annyit szeretnék mondani, hogy szégyelje magát aki újból elárul/elárulna minket... sok agymosott birka, szerencse nem rajtatok fog múlni, hogy leszünke egyszer mi is magyar állampolgárok illetve, hogy Erdély lesze újra magyar föld! Ti csak nézzétek tovább Győzikét, Fekete Pákót és a Mónika showt, mi megleszünk nélkületek is valahogy :) ( még szerencse, hogy a normális magyarok nem csak fórumon jártatják a pofájukat mint ti, hanem ha kell kimennek az utcára... Ha Magyarország hősei, királyai feltámadnának és meglátnák, hogy mi folyik az országban amiért életüket áldozták, biztos visszáásnák magukat a földbe! lepontozhattok de attól még az igazság, az igazság marad )
2009. szept. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
72%

Van egy rövid és egy hosszú válaszom.


Rövid: nincs esély revízióra, és nem is ezzel kellene foglalkozni, hanem sokkal súlyosabb és közvetlenebb problémákkal, amikből van elég.


Hosszabb: elméletileg van esély a revízióra. Mindehhez "csak" az kell, hogy:


1. a következő 50-100 évben egy magyar családban átlagosan ne 1,2 hanem 3,5-5 gyerek szülessen, beleértve a határon túli családokat


2. a magyar gazdaság, tudomány, kultúra teljesítménye annyira növekedjen, hogy az összes szomszédunk irigyelje és üzleti érdek legyen a szomszédainknak magyarul tudniuk


3. miközben a határokon belül és kívül a magyarok száma dinamikusan nő (a többi népé pedig csökken), magyar emigránsok diaszpórákat hozzanak létre Párizstól Londonon át New Yorkig a világ központjaiban és számos helyen befolyásosak legyenek, lobbykat képezve.


4. Magyarországnak a nyugati világ elismert tagjának kell lennie, vagyis nem kiközösített vagy különutas, hanem mainstream államnak.


Ha mindez teljesül, akkor 50-100 év múlva először bekövetkezhet a magyarlakta területek autonómiája, utána pedig elszakadása.


Az elmúlt 50 évben egyetlen komoly határmódosítás történt (félig-meddig) Európában: Koszovó leválasztása Szerbiáról. Ehhez az kellett, hogy ott az albánok 90%-os többségben legyenek, történelmileg régóta autonóm területen, nyugaton komoly albán lobby legyen és a szerbek fekete bárányok legyenek. Így sikerült a p*csányi Koszovó leválasztása. Ennél a magyar revízió jóval nehezebb ügy, ezért több a feltétele.


SENKINEK a revíziós követelései nem többek üres demagógiánál, akinek nincs konkrét elképzelése arról, hogyan válik valóra az 1., 2., 3. és 4. feltétel.


A jelenlegi Magyarországon olyan alacsony a lakosság magyar részének termékenysége, hogy a határon túli magyarok Magyarországra vándorlásának kellene prioritásnak lennie, ez ugyanis segítene tovább fenntartani egy működőképes és magyar jellegű országot. De amíg a magyar lakosság következetesen kihalásra játszik (családonként 1,2 gyerekkel), addig nincs itt az ideje revízióról álmodni, ahhoz ugyanis emberekre van szükség, akik a kérdéses területeken többséget alkotnak. Ha a magyarok arra is képtelenek, hogy 93 ezer km2-t megtöltsenek, akkor miért kell nekik 270 ezer km2?

2009. szept. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%
Ilyen válaszok miatt érdemes olvasni ezt az oldalt, mint a 7.31-es!
2009. szept. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%
Ja, ha ez kell, ok gyáva vagyok! Bár inkább úgy foglamaznék, hogy ez nem az az ügy amiért érdemes lenne az életemet kockáztatnom. Engem jobban érdekel, hogy az elkövetkezendő 100 évben mit ér el a tudomány, mint az hogy Erdély újra magyar lesz-e. Szerintem a Marsra szállás, az őssejtkutatás, a párhuzamos világegyetemek létezésének igazolása sokkal értelmesebb cél, mint ez a nagymagyar hülyeség. És én ezeket a dolgokat meg akarom érni, és szerintem sokkal értelmesebb lenne, ha az emberek erre fordítanák az energiájukat, nem pedig arra, hogy azt akarják bebizonyítani, hogy a magyar f.sz nagyobb, mint a szlovák. Engem az emberiség eredete, sorsa jobban érdekel, mint csak a magyarságé. Az ugyanis, hogy ,magyar, vagy svéd vagy teljesen viszonylagos, csak egy jelző (fogadjunk kedves kérdező, hogy a te őseid sem Vereckénél jöttek be), viszont mindannyian emberek vagyunk. És ne röhögtess már, hogy a jobbik majd rendbe tesz mindent. Ja biztos olyan hadseregünk lesz, mint az Usa-nak. És áruld el, honnan veszi a pénzt majd egy ilyen hadsereg kiépítésére, nyugdíjakból esetleg, vagy magyarország egész 25.000,- milliárdos GDP-jét erre fordítja, mert még az sem lenne elég elárulom. Oroszok????? Hát te tiszta hülye vagy.
2009. szept. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%

Nagy hülyeség a revízió ötlet. Ha te lennél olyan helyzetben, hogy az országod egy darabját le akarják választani, te örülnél neki? Ezen nem most kell már aggódni hanem 1920-ban kellett volna amikor aláírták a trianoni szart.

Amúgy meg őszintén szólva, előbb határokon belül kéne rendet tenni, nem állandóan azzal jönni, hogy a határon túli magyarok így meg úgy, amikor jó része olyan bunkó, hogy annak ellenére, hogy magyar és tud magyarul, meg nem szólalna magyarul, a Tesco pénztáros meg csak les, hogy mi van.

Köcsögök!

2009. szept. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
59%
Önként senki sem fog viszaadni semmit nekünk, és senki nem is támogatna bennünket ebben. Az utolsó esély a határváltoztatásokra 1938-1941 között volt, akkor a bécsi döntésekkel számos magyarlakta területet visszacsatoltak hozzánk. Sajnos nagyrészt az akkori magyar vezetés ostobasága és rövidlátó külpolitikája következtében ezek mindörökre elvesztek. Magyarország annyit tehet (és kell is tennie), hogy mindenben kiáll a határon túli magyarság mellett, és mindent megtesz annak érdekében, hogy azok a területek megtarthasság magyar jellegüket, kultúrájukat.
2009. szept. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

"(fogadjunk kedves kérdező, hogy a te őseid sem Vereckénél jöttek be)"


én őseim nagy részt német származásúak... ha ez számít vmit... mer szerintem nem az számít hogy ki honnan jött..

és mivel én itt élek ezért számomra a Magyar kérdés fontos... nem az hogy állítsuk vissza Groß Deutschland-ot és építsük fel újra a nagy Német birodalmat...

(bár a Németek nagy része főleg É Német o ban nem gondolkozna sokat ha a hazájáról van szó)

és az hülyeség hogy a jobbik rendet csinál?

mondj 1 pártot a rendszerváltás után aki tett vmit az országért? nah várom az ötleteket MDF Fidesz Mszp????

többet tett a jobbik eddig a Magyar emberekért (és még nincs is bent az országgyűlésbe) mind az egész szar liberális parlament

és jó lenne ha nem lennétek agymosottak, hogy a jobbik fasiszta mag nyilas meg a f@szom!!!!

és én se vagyok náci meg skinhead meg hasonlók...

csak szeretem az országot.. ez van

2009. szept. 21. 13:35
 19/22 anonim ***** válasza:
42%

"mondj 1 pártot a rendszerváltás után aki tett vmit az országért? nah várom az ötleteket MDF Fidesz Mszp????"


Ha elég magasra teszed a mércét, akkor mindenki hülye és gonosz, és minden sz@r. Csak olyan szemlélettel nem érdemes élni.


Nyilván fiatal vagy és nem emlékszel a '89 előtti világra, és fogalmad sincs, mekkora utat tett meg azóta az ország. Közben új problémák is keletkeztek, de alapvetően nem negatív a mérleg. A rendszerváltás óta 1 kivételével mindegyik kormánynak voltak sikerei, igaz, kudarcai is.

2009. szept. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
ha a magyarországi magyaroktól függ akkor semennyi, az elszakított magyar részeken kiharcolják a magyarok előbb utóbb az autonómiát, addigra meg magyarország izraeli gyarmat lesz, mert balfas*ok vagytok(itt az agymosott liberális birkákra gondolok)
2009. szept. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!