Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mióta használják a balliberáli...

Mióta használják a balliberális kifejezést?

Figyelt kérdés
Érdekes én régebben (90-es évek, 2000-es évek) sohasem hallottam így ezt a szóhasználatot, talán épp a jobboldal kezdte ezt belevinni a közéletbe nem éppen pozitív csengéssel.

2013. ápr. 11. 22:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%
A Gyurcsány-SZDSZ korszak óta terjedt el.
2013. ápr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

az mszp-szdsz 1994-es összeborulása óta használják

tehát nem éppen mostanság született

2013. ápr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

gyurcsány előtt is volt balliberális jelző

ők is így hívják magukat

2013. ápr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
30%
már régóta, de én libbolsinak is nevezem őket, meg liberálkomcsinak és hasonlóknak, a lényeg hogy ezek a rétegek maga sátánnal paktáltak le, hogy tönkretegyenek mindent!
2013. ápr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
22:23: mi a véleményed azokról a volt mszmp tagokról, akik jelenleg a fideszben politizálnak? Ők a farkasbőrbe bújt angyalok? :D
2013. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

Én valamikor 2002, 2003 táján hallottam először. Lehet, hogy korábban is, de akkor még nem figyeltem fel rá.

Bár a mai napig meg akarják nekem magyarázni egyes fanatikus balos emberkék, hogy ilyen fogalom nem létezik. Pedighát hogy a fenébe ne létezne, ha több millió ember használja, és pontosan tudják kiket értenek alatta. Ami összetartozik, az már rég összenőtt. Ok, vannak baloldaliak, akik nem liberálisak, és vannak liberálisak, akik nem bal oldaliak, ettől függetlenül igen nagy az átfedés.

Szinomímája a szoclib kifejezés, ami még szintén polkorrekt is egyben. Néha szoktam én is egyéb megnevezéseket is használni, de azokról a polkorrektség már nem mondható el, pedig szintén találóak. :)

2013. ápr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
Elég régóta létezik nyugaton jobb és bal oldali liberalizmus. Hogy itthon mikor kezdték el ezt a fogalmat széles körben használni... hát, talán Torgyán a 90-es években.
2013. ápr. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%
Amióta orbán rá kőt hogy ha a letőt ősze mosa asko egy más hibáival is kampányolhat egyszere mindkető elen. (Mintha ő nem kemény baloldali lene mostanság és lene bármi értelme gy pártot őrőkre egy oldalhoz sorolni)
2013. ápr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

Nem is az a lényeg hogy mióta létezik a balliberális kifejezés, hanem az, hogy mióta igyekszik a jobboldal ezt szitokszóként sulykolni az agyunkba, hogy örökre megutáljunk minden más politikai irányzatot, ami nem jobboldali. Manapság már a jobboldal és baloldal eléggé összemosódott tartalmilag (lásd Fidesz MSZSMP-jellegű, és az MSZP kapitalista politizálása)


Inkább az a baj, hogy sokan nem is tudják, hogy egy szó mit jelent, de ennek ellenére keltetnek vele érzelmeket. Olyan ez, minth annál a gyereknél a spenót, aki még soha nem evett. Nem ismeri az ízét, de kapcsolódó érzelmeket könnyen kialakulhat benne öntudatlanul is a szülő által, és óbégat, hogy ő bizony nem akarja megkóstolni. Mindkét oldal ugyanezt csinálja.

Az LMP szeretett volna kitörni ebből a két skatulyából "lehet más a politika" de az emberek sokasága ezt nem értette meg

Szerintem ÖNMAGÁBAN sem a baloldali, vagy liberális vagy jobboldali zöld/öko értékrendnek egyaránt van létjogosultsága, a gond ott kezdődik, hogy ezek jelenlegi képviselői hogyan hatnak (pl. mennyire képviselik hűen a zászlajukra tett címkét). Ugyanez egyébként számtalan más területen is előfordul: vallás, futball-szurkolók táborában. Önmagában a fanatizmus a veszélyes.

2013. ápr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
5%
Amióta Izrael pártja lett az MSZP-SZDSZ.
2013. ápr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!