Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik népszavazási kezdemén...

A Jobbik népszavazási kezdeményezését az OVB elutasította a parlamenti pártok és a külföldi politika nyomására. Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés
A népszavazás az lett volna, hogy ahol a család adóforintból él, és ezen családból vagy családokból a nem nagykorú gyerek bűnöző, vonják meg a családtól segélyt, mert a szülők felelősek a gyerekeikért. Ez logikusan azokra vonatkozott volna, akik adóforintokból élnek. Ha már eltartja magát, legalább ne támadjon az eltartóira. Én egyetértek és egyetértettem volna kezdeményezéssel. Ti mit gondoltok?

2013. ápr. 13. 21:29
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

"Kérdező, Te k.rvára sz@rsz a válaszokra, téged az érdekel hogy elmondhasd a Jobbik programját."


Nem tudom, hogy te most csak rosszul látsz, vagy csak precízen ki vagy számolva az intelligenciáddal. A kérdés eleve egy Jobbikkal kapcsolatos dologról szólt, szóval nem tudom, hogy te eleve milyen bújtatott reklámról beszélsz.


"Még bele se gondolsz a pro és kontra érvekbe."


Mondanál egyet? Csak mert egyet sem mondtál, de pofázol. Ez vicces.


"meg fogja magát gondolni, hogy bűnözzön-e" Ugye ez vmi vicc. Számtalan tanulmány kimutatja mennyire nem mérlegelnek bűnözés előtt."


Számtalan tanulmány? Mutatnál egyet? Még ha így is van, akkor is csak duma, amíg hiteles forrást nem mutatsz. Vicc vagy ember. Az a helyzet.

2013. ápr. 14. 00:52
 12/36 A kérdező kommentje:

"Tegyük fel megvonják a segélyt a családtól?Mennyi ez a segély? Mondjuk 40-50 e.ft.A nem nagykorú gyerek nevelőintézetbe kerül napi kb 7 -8 e.ft az eltartása havonta.A család eddig valahogy elvegetált,ezután elkezdenek valószinüleg valamiféle sunyiságot, öregek,kábel,betörés stb.Már ez se frankó nekünk ,de ha elkapják rávarrnak X évet,ami napi 8-10 ezer amit megint csak mi fizetünk"


Értem a logikádat. Szóval ne küldjük börtönbe, mert ott is az adófizetők tartják el több pénzért, inkább fizessük ki nekik a segélyt, és emellett még kövessenek el sunyiságokat. Öregek, kábel, betörés stb. Ez igen, ez valóban egy jó "érvelés."


".Tehát számolj egy kicsit.A gagyi segélyt inkább megéri kifizetni mielőtt itt élhetetlenné válik a nagy büdös helyzet,mert kilopják alólad még a fémbilit is ,hogy még le se tudd szarni az egészet.Ennél sokkal jobb ötletek lennének csak a kormány megpróbál jó pofát vágni európa felé ami úgyis hiába mert szarnak a szánkba nagy ívben."


Az a helyzet, hogy ezt segély mellett is megteszi, amiről te beszélsz. Megkapja a segélyt, és az eltartóira támad. Ez jelenleg is így folyik. És egy rohadt nagy igazságtalanság. De az, hogy ne küldjük börtönbe, mert ott több pénzért tartjuk el, de nem tud bűnözni, inkább fizessük ki neki a kevesebb segélyt, és bűnözik, ez egyenesen nevetséges, már bocsi.

2013. ápr. 14. 00:57
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Én valamilyen szinten egyet értenék ezzel a kezdeményezéssel .Ha jól emlékszem úgy van ha 30 napot igazolatlan hiányzás után megvonnák a segélyt a közmunkás szülőtől.Szerintem ez korrekt lenne mert egy tanévben sok a 30 igazolatlan.Aki ilyen sokat hiányzik ott a szülő is felelős.Csak akkor már mindenkire vonatkozzon ne csak a közmunkás családokra,úgy lenne igazságos.
2013. ápr. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
52%

Ahh imádom mikor látom, h egyesek, h be vannak szarva a Jobbiktól és neki állnak hisztizni;)

Hát igen, milyen elítélendő már, h a Jobbik nem akar bűnözőket segélyezni:D

2013. ápr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

"Tegyük fel megvonják a segélyt a családtól?Mennyi ez a segély? Mondjuk 40-50 e.ft.A nem nagykorú gyerek nevelőintézetbe kerül napi kb 7 -8 e.ft az eltartása havonta.A család eddig valahogy elvegetált,ezután elkezdenek valószinüleg valamiféle sunyiságot, öregek,kábel,betörés stb.Már ez se frankó nekünk ,de ha elkapják rávarrnak X évet,ami napi 8-10 ezer amit megint csak mi fizetünk"


"Értem a logikádat. Szóval ne küldjük börtönbe, mert ott is az adófizetők tartják el több pénzért, inkább fizessük ki nekik a segélyt, és emellett még kövessenek el sunyiságokat. Öregek, kábel, betörés stb. Ez igen, ez valóban egy jó "érvelés."


>>>>


Kérdező, kiemelem a lényeget, neked nem sikerült:

"A család eddig valahogy elvegetált,ezután elkezdenek valószinüleg valamiféle sunyiságot, öregek,kábel,betörés stb."


Ennyi.

A Jobbik a legmeggondolatlanabb párt az összes közül, hiába jók a szándékaik.

2013. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
(Amúgy az itt senkit nem érdekel, MIÉRT utasították el a kezdeményezést?)
2013. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

"Kérdező, kiemelem a lényeget, neked nem sikerült:

"A család eddig valahogy elvegetált,ezután elkezdenek valószinüleg valamiféle sunyiságot, öregek,kábel,betörés stb."


Szerintem neked nem sikerült értelmezni, amit írtam. Erre válaszoltam. "Az a helyzet, hogy ezt segély mellett is megteszi, amiről te beszélsz. Megkapja a segélyt, és az eltartóira támad. Ez jelenleg is így folyik."


"(Amúgy az itt senkit nem érdekel, MIÉRT utasították el a kezdeményezést?)"


Hát írd le, hogy miért, és vitázunk róla.

2013. ápr. 14. 13:15
 18/36 anonim ***** válasza:
Hát, ezt a problémát egyetlen intézkedéssel nem lehetne megoldani, mármint a cigánybűnözést. Ehhez egy komplex program kell, úgyhogy talán nem is baj, hogy most visszautasították. Gondolj bele, mi lenne itt, ha még segélyt se kapnának? A szemünket is kilopnák. Reméljük, 2014-ben nyer a Jobbik, akkor végre lesz valami változás. Legalábbis ebben reménykedek.
2013. ápr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Úgy vettem észre nem értetted a lényeget,ami arról szól hogy az eddig nem bünözésből élő családok fognak majd más lehetőségek után nézni,ha elveszik tőlük a segélyt.A segélymegvonás nem orvosolná hathatósan a problémát.De úgyis mindegy mert már nem lesz megvalósítva,értelmetlen a vita.
2013. ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

a bátyád bűnöző

te meg mondjuk 10 éves vagy

ezért te most ne kapj családi pótlékot (neked mint gyereknek jár ez)

és ha már neked sem lesz kajára ruhára semmid te mit fogsz csinálni?

eljársz majd lopni, kéregetsz vagy csendben éhen halsz mert hát szegény vagyok, a tesóm is bűnöző, nincs jogom élni

vagy 10 évesen menj el dolgozni

mit akarsz itt, nyomor negyedeket, koszos utcagyerek bandákat, mint pl. braziliában?


szerinted miért adsz segélyt a szegényeknek? azért hogy ne vegyék el tőled erővel

gondolkodj el ezen kérdező

éld bele magad mások helyzetébe

mit tennél te 10 évesen ebben a helyzetben?

2013. ápr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!