Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Helyes, vagy helytelen, hogy...

Kürasszír kérdése:

Helyes, vagy helytelen, hogy Magyarországon csak a terhesség 14. hetéig legális az abortusz a nő döntése alapján?

Figyelt kérdés

Nagy-Britanniában a 24. hétig, Hollandiában a 22. hétig, Kanadában és Ausztrália Victoria szövetségi államában viszont a 40. hétig, a szülés pillanatáig törvényesen lehetséges, akkor is, ha a nő fizikailag és mentálisan is egészséges, és magzattal is minden rendben.


Az orvostudomány a magzatot a 24. héttől életképesnek tekinti, ezért ettől kezdve koraszülés esetén szigorúan kötelező szakszerű ellátásban részesíteni.


A 32. terhességi héttől már 90% fölött van koraszülés esetén annak valószínűsége, hogy a gyerek nem szenved maradandó károsodást, ha ellátják.



2013. febr. 9. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Helyes. Ekkor még csak egy kezdemény,.
2013. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ez most valami vicc? Amúgy adhatnál valami forrást. 40. hét? Te szent szatyor, az egyhónapos csecsemőt is agyonverik, vagy mi? Amúgy egy ilyen korú magzat abortálása már komolyan veszélyezteti az anya életét, szóval elég durva, ha ez tényleg igaz.
2013. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
ez a 40.hét nagyon durva..
2013. febr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel két országot nem tudtál mondani, ahol ugyanannyi hét a limit, ezért szerintem ezt a kérdést csak szubjektív szempontok alapján lehet értékelni.
2013. febr. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem meg sok a 14 hét. Ez is egy vélemény...
2013. febr. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Az emberölés minden tekintetben helytelen és elítélendő.
2013. febr. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudtam a 12. hétig
2013. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
10%
Szerintem már maga az abortusz helytelen...
2013. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Források :

www.en.wikipedia.org/wiki/Abortion_in_Australia

www.greenleft.org.au/node/40326 - szuper abortuszpárti a születésig

www.realchoises.org.au/abortion-late-term-abortion

2013. febr. 10. 21:00
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

A magzat tudtommal már ilyen korai fejlettségi állapotában is intelligensen védekezik a behatoló szerkezet ellen. Kivehetőek a védekező mozdulatai. Ettől függetlenül a 40. hetes példát sem kell élből ellenezni. Abortusz azért van, mert társadalmilag szükséges. Valahol viszont kell egy határ, meddig legális: egy fejletlen embrió/magzat még nem ember, elvethető. De egy pont felett már gyilkosság.


A kettő között biológiailag megvan a szép folytonos átmenet, erkölcsileg viszont csak egy hatalmas, sötét szakadék. Teljesen szubjektív, hogy mikortól tekintjük embernek a magzatot, sőt, az újszülöttet.


Ugyanis egy újszülöttnek vagy egy csecsemőnek még a születése után egészen sokáig nincs pl. öntudata, ami nélkül más körülmények között nem tekintenénk embernek az embert (lásd MI). A törvények csak azt próbálják belőni, hogy meddig elfogadható, és mi az a pont, ahonnan már gyomorforgató, brutális bűn. Ha pedig valamelyik országban ez a 40. hét, hát legyen. Ennek is biztosan megvan a nyomós oka, ez Ausztrália Victoria szövetségi államának döntése volt, nem a miénk.

2013. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!