Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nagyon vicces ez az ország....

Nagyon vicces ez az ország. Az új buszok cseréjét és ehhez hasonló dolgokat miért kell ünnepelni mint a kis ovodásoknak ami pl külföldön természetes minden ünneplés nélkül? Ennyire hülyék vagyunk?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 19:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%
Mivel már lassan félévszázada dögönyözzük a szovjet ipar emecsodáit, a leváltásuk igenis örömteli dolog.
2013. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
55%
az hagyján de hitelből megy az egész
2013. ápr. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
95%

Megértem a kérdezőt, szerintem arra akart célozni hogy szánalmas ez az egész, a vezetők hibája hogy minden ilyen régi, ráadásul ami adj Isten új, valszeg abból is nem keveset elloptak, mire elér a kisember szintjére.

És mint hős csodát kéne ünnepelni mint vmi komcsi országban, amikor tök alapnak kéne lennie, de még ezért is rakjuk fel őket a nagypolcra, amikor igazából ez lenne az alap dolguk, ezért nem járna semmi extra.


Ilyenkor szoktam feltenni a kérdést hogy mégis miért kerültek már régen is relativ sokba a jegyek bérletek, amikor még tényleg mindenhol az ezeréves buszok,villamosok mentek, gondolok egy olyan jó 10 évvel ezelőttiekre. Ja és ügye a színvonal és a dolgozók fizetése köszönő viszonyban volt az árak színvonalával.


Aztán elkezdték beszerezni a kombinót meg a volvókat nagy nehezen, de gondolom azokból is busásan megszedték magukat a vezetől, vagy éppen a légkondit lopták ki.

De annak a hitelét és használati árát már a kisemberen szedik be, úgy hogy a 40fokba továbbra is meglehetett rohadni a villamoson, mert hát nem kell nekünk bele légkondi, had kapjon hőgutát a sok proli.

A mai napig sok buszon nem megy a légkondi, mert az már ilyen korrupció mellett nagyok sokba kerülne nekünk...

De azért milliárdos jutalmakra telt, annak ellenére hogy a bkv jelentős veszteséget produkált, illetve még abból éltek amit a módszerváltás előtt a nép összeadott.

Nem ünnepelni kellett volna, hanem temetni a vezetőket amiért ennyit kellett rá várni, meg még amit elloptak ügye, de hát kell a népnek a kenyér meg a cirkusz (mára már csak cirkuszra telik).


Ja arról nem is beszélve hogy egyáltalán mit vettek, kedvencem a volvo busz amit szerintem amcsikra terveztek és maximum 20 főre egy egész csuklóson, mert akkor székek vannak hogy 2 ember is ráfér, és csak fogja a helyet, a többi meg nem fér az állóhelyeken a sok hülye ülés miatt.

Arról nem is beszélve hogy nem ezekre a szar magyar utakra valók, mint sofőr nekem is csikorog a fogam a buszvezetőével együtt amikor rázkódik ez a szerencsétlen monstrum a kátyúkban, és együtt imádkozunk hogy ne kapjunk tengelytörést.


Igen kérdező jól látod a többség ennyire.

2013. ápr. 15. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Mert a BKV szökőévente egyszer vesz új járműveket.
2013. ápr. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 MolotovPunk ***** válasza:

És miért pont az új Mercedes buszokat kell ünnepelni?(Amik egyébként nem is újak,folyton lerobbannak és régiek?)

Egyébként úgy hallottam egyik busz sofőr ismerősömtől 1-2 évvel ezelőtt még Kínai buszokat is vettek aztán azokról is kiderült,hogy gyengék és fűtés sincs bennük.

Arra is egy halom pénzt költöttek,mire aránylag normálisan el kezdtek működni.

Miért nem lehet saját buszunk,mint régen?Ikarus.Ha azokat még gyártanánk sorozatban és üzembe állítanánk,akkor lenne mit ünnepelni.

2013. ápr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 MolotovPunk ***** válasza:
Egyébként az Ikarus Ganz és az orosz Maz Ziu trolikkal kapcsolatban meg az a véleményem,hogy azok még most is elmennek 42 évesen is,azok még most is tömeg szállító eszközök.A nyugati csodáknak meg nagy része selejtes már 10 évesen,vagy alapból nem ilyen balkáni szintű utakra tervezték őket gondolom.
2013. ápr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Mikor és hol van az ünnepség? Én nem hallottam rüla.
2013. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Már így van a munkahelyekkel is. Olyan jót nevettem amikor az esti híradóba bemondták, hogy Kecskeméten a Mercedes gyárba 50 főt felvesznek,vagy hogy xy gyár túlórázott szombaton. Már lassan az is szerepelni fog az esti országos hírekbe, bogy 1-2 főt felvesznek Piripócson van munka.

Ilyen gazdasági környezetbe elhiszem hogy a kormány örül hogy valamit is tud venni. De minek a Kínából, vagy mittudom én honnan beszerzett, trolik, buszok? Hiszen itt MO-on is meg lehetne gyártani, és lenne munkahely.

2013. ápr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"Az új buszok cseréjét"

Használt, de a Magyarnak új.

2013. ápr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Én a régi metrókat pl jobban csíptem, ezeket meg mindenki ünnepli. Az új,a legkisebb szartól leáll,és leszállítanak mindenkit,az régi orosz meg még lángolva és végállomásig vitt.
2013. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!