Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a Csallóköz még...

Populistafiu kérdése:

Szerintetek a Csallóköz még magyar többségű terület?

Figyelt kérdés
Mit tudtok erről? Mi még úgy tanultuk, hogy 90 százalékban magyarok lakják, az etnikai térképeken is csak magyarok vannak feltüntetve

2013. ápr. 21. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen...

Genetikailag annyit, hogy alig van olyan szlovák, akinek nagyszüleli közt ne lennének magyarok...

Kultúrálisan meg elég erős az asszimiláció, pár generáció múlva már sokan nem fognak emlékezni magyarságukra sajnos... Én is ma voltam Felvidéken abszolút magyar többségű helyen... és hát idősek közül még mindenki magyarul beszél, fiatalok egymással inkább szlovákul beszélnek... Szomorú, de így van...

2013. ápr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elég szomorú, ha a szülők, nagyszülők nem tanítják a gyereket a gyönyörű Magyar nyelvről, és a Magyarságukról!
2013. ápr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még magyar többségű, de én már csak 70 százalékra becsülöm a magyarok arányát.
2013. ápr. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!